ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 3 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

19

tävlingar

58

matcher

58

resultat

25

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Paris Saint-Germain
6-1
Crvena Zvezda

1-0 Neymar (20)
2-0 Neymar (22)
3-0 Edinson Cavani (37)
4-0 Ángel Di María (41)
5-0 Kylian Mbappé (70)
6-1 Neymar (81)

5-1 Marko Marín (74)

Lokomotiv Moskva
0-1
Schalke 04

 

0-1 Weston McKennie (88)

Atlético Madrid
21 : 00
Club Brugge

Borussia Dortmund
21 : 00
Monaco

Tottenham Hotspur
21 : 00
Barcelona

PSV
21 : 00
Internazionale

Napoli
21 : 00
Liverpool

Porto
21 : 00
Galatasaray

 
Luftëtari Gjirokastër
1-0
Kamza

1-0 Donald Rapo (66)

 

Kastrioti Krujë
2-3
Tirana

1-0 Patrik Bardhi (66)
2-3 Juljan Shehu (81)

1-1 Nikola Stijepović (självmål, 34)
1-2 Dejan Blaževski (37)
1-3 Dejan Blaževski (74)

Partizani Tirana
3-0
Teuta Durrës

1-0 Jasir Asani (29)
2-0 Jasir Asani (41)
3-0 Emmanuel Mensah (82)

 

Laçi
1-0
Flamurtari

1-0 Eflentin Gjoni (59)

 

 
Pyunik
0-1
Gandzasar

 

0-1 Drissa Diarrassouba (47)

 
Första omgången, match 2:2
Ararat
3-1
Lokomotiv

Ararat-Armenia
5-0
Yerevan

 
Andra omgången
TOŠK Tešanj
4-0
GOŠK Gabela

Rudar Kakanj
0-0* f
Sarajevo

Information Sarajevo vidare efter 4-2 på straffar.

Zvijezda Gradačac
2-0
Zvijezda 09

Mladost Kikači
2-2* f
Sloga Gornje Crnjelovo

Information Sloga Gornje Crnjelovo vidare efter 7-6 på straffar.

Rudar Prijedor
2-2* f
Klis Buturovic Polje

Information Klis Buturovic Polje vidare efter 3-2 på straffar.

Zrinjski
*1-1 f
Krupa na Vrbasu

Information Zrinjski vidare efter 4-2 på straffar.

Borac Banja Luka
*0-0 f
Radnik Bijeljina

Information Borac Banja Luka vidare efter 5-4 på straffar.

Sloboda Tuzla
1-1* f
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare efter 5-4 på straffar.

 
Tredje omgången
Middelfart
0-3
Horsens

Thisted
0-2
OB

 
Blackburn Rovers
20 : 45
Sheffield United

Derby County
20 : 45
Norwich City

Nottingham Forest
20 : 45
Millwall

Rotherham United
20 : 45
Bristol City

Sheffield Wednesday
20 : 45
West Bromwich Albion

 
Narva Trans
3-2
Tallinna Kalev

1-0 Nikita Savenkov (34)
2-0 Vadim Mihhailov (48)
3-0 Dante Leverock (84)

3-1 Andre Järva (86)
3-2 Hans Tammerik (90+4)

Publik 303

Tammeka
0-4
Flora

Utvisning Kevin Anderson (86)

0-1 Mark Lepik (25)
0-2 Gert Kams (28)
0-3 Erik Sorga (72)
0-4 Zakaria Beglarishvili (89)

Publik 224

FCI Levadia
0-0
Nõmme Kalju

Publik 301

 
Torpedo Kutaisi
2-0
Dila

 
Tredje omgången
Meta
0-1
Gagra

Guria
0-5
Dinamo Tbilisi

WIT Georgia
0-3
Telavi

 
Gibraltar Phoenix
20:30
Mons Calpe

 
Fjärde omgången, gruppspel
Thyella Kamari
0-3
Iraklis

Panionios
2-0
AEL

 
KEK-u
2-2
Ballkani

Drita
1-1
Trepça'89

Liria Prizren
0-1
Prishtina

Llapi
0-1
Feronikeli

 
Valmiera/BSS
2-1
Spartaks Jūrmala

1-1 Elmars Sietinsons (27)
2-1 Gatis Kalniņš (56)

0-1 Artemiy Maleev (8)

Rīgas FS
0-1
Liepāja

 

0-1 Seydina Keita 848)

 
Andra omgången, match 2:2
Podeba
4-1
Gostivari

Rabotnički
1-1
Tikveš

Makedonija GjP
2-1
Vardar

Sileks
2-1
Skopje

Belasica
3-1
Pelister

Akademija Pandev
0-1
Bregalnica Štip

Pehchevo
0-5
Shkendija

 
Första omgången
Wisła Sandomierz
3-2
Korona Kielce

1-0 Kacper Piechniak (22)
2-2 Wiktor Putin (56)
3-2 Wiktor Putin (straff, 67)

1-1 Vakhtang Arveladze (straff, 31)
1-2 Jakub Konefal (självmål, 34)

Victoria Sulejówek
0-4
Raków Częstochowa

 

0-1 Tomas Petrášek (8)
0-2 Szymon Lewicki (14)
0-3 Piotr Malinowski (43)
0-4 Petr Schwarz (64)

 
Fjärde omgången
Bohemians 1905
1-0
České Budějovice

 
Fjärde omgången
Slavia Mozyr
0-0* f
Belshina Bobruisk

Information Belshina Bobruisk vidare efter 4-3 på straffar.

 
Andra omgången
Prestatyn Town
20:45
The New Saints