ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 30 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

48

tävlingar

149

matcher

149

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

FC Santa Coloma
3-0
Encamp

Ordino
2-1
UE Santa Coloma

Engordany
1-1
Lusitanos

Inter Club d'Escaldes
0-1
Sant Julià

 
Alashkert
2-1
Ararat

Gandzasar
1-2
Pyunik

 
Qəbələ
1-1
Keşlə

Sumqayıt
1-0
Zira

 
Anderlecht
0-0
Sint-Truiden

Oostende
1-3
Standard Liège

Royal Antwerp
2-2
Gent

 
Željezničar
1-2
GOŠK Gabela

 
Dunav 2010
1-1
Beroe

Vereya
1-2
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
0-0
Etar

 
Vendsyssel
2-1
FC København

Esbjerg
0-0
AGF

AaB
0-1
OB

Brøndby
1-2
Horsens

 
Cardiff City
1-2
Burnley

 
Tallinna Kalev
2-2
Flora

 
RoPS
0-1
SJK

Lahti
2-5
TPS

 
Stade rennais
1-1
Toulouse

Montpellier Hérault
3-0
Nîmes Olympique

Lille
3-0
Olympique Marseille

 
3-0
AB

NSÍ
7-1
07 Vestur

EB/Streymur
0-3
HB

TB/FCS/Royn
2-1
Skála

Víkingur
1-1
B36

 
Kolkheti Poti
0-0
Torpedo Kutaisi

Dila
1-0
Dinamo Tbilisi

 
Apollon
0-2
Panionios

Levadiakos
0-2
Atromitos

Aris
2-0
Asteras Tripolis

Olympiakos
0-1
PAOK

 
Semifinal
Bohemians 1905
1-1
Cork City

 
Bologna
2-1
Udinese

Chievo
0-1
Torino

Fiorentina
2-0
Atalanta

Frosinone
1-2
Genoa

Parma
1-0
Empoli

Sassuolo
1-4
Milan

 
Ascoli
0-0
Cremonese

Cosenza
1-1
Perugia

Benevento
1-3
Foggia

 
Irtysh
1-0
Atyrau

Kyzyl-Zhar
1-0
Kaisar

Shakhter Karagandy
1-0
Akzhayik

Kairat
6-1
Aktobe

Astana
3-0
Zhetysu

Tobol
1-0
Ordabasy

 
Gjilani
1-0
Drita

Prishtina
1-1
Flamurtari

 
Gorica
0-3
Lokomotiva Zagreb

Rijeka
0-0
Slaven Koprivnica

 
Final
Žalgiris
3-0
Stumbras

 
F91 Dudelange
6-1
UT Pétange

Differdange 03
3-2
Rumelange

RM Hamm Benfica
1-1
Etzella Ettelbrück

Hostert
0-3
Victoria Rosport

Mondorf-les-Bains
0-3
Racing

UNA Strassen
0-4
Jeunesse d'Esch

 
Sliema Wanderers
3-1
Tarxien Rainbows

Birkirkara
1-2
Gzira United

 
Zimbru
2-0
Milsami

Dinamo-Auto
3-1
Sfîntul Gheorghe

Speranţa Nisporeni
1-2
Zaria

Sheriff
0-0
Petrocub

 
Heracles
2-1
Emmen

De Graafschap
2-1
Willem II

AZ
2-2
PEC Zwolle

Groningen
1-1
Utrecht

Feyenoord
2-1
Vitesse

 
Lillestrøm
3-2
Stabæk

Ranheim
2-1
Kristiansund

Haugesund
1-0
Bodø/Glimt

Sarpsborg 08
0-1
Strømsgodset

Vålerenga
3-2
Start

Molde
1-0
Rosenborg

 
Zagłębie Sosnowiec
1-1
Cracovia Kraków

Lech Poznań
2-1
Miedź Legnica

 
Nacional
0-3
Santa Clara

Vitória Guimarães
1-1
Vitória Setúbal

Belenenses
0-3
Sporting Braga

 
Gaz Metan Mediaş
1-0
Politehnica Iași

Viitorul
1-0
Astra Giurgiu

Hermannstadt
1-3
FCSB

 
Anzhi Makhachkala
2-1
Zenit Sankt-Petersburg

FK Krasnodar
3-0
Dinamo Moskva

Spartak Moskva
0-1
Rostov

 
Juvenes / Dogana
4-1
San Giovanni

Fiorentino
2-2
La Fiorita

Domagnano
1-0
Faetano

 
Lugano
2-2
Basel

Luzern
1-3
Sion

Zürich
0-0
Neuchâtel Xamax

 
Proleter Novi Sad
4-1
Zemun

Spartak Subotica
0-1
Vojvodina

Dinamo Vranje
1-0
Mačva Šabac

Bačka Palanka
1-0
Rad Beograd

Radnički Niš
2-2
Partizan

Voždovac
1-0
Radnik Surdulica

Napredak
1-1
Čukarički

 
Livingston
1-0
Rangers

 
Mura
4-1
Maribor

Rudar
2-1
Domžale

Olimpija
1-1
Krško

 
Huesca
1-1
Girona

Villarreal
0-1
Real Valladolid

Levante
2-1
Deportivo Alavés

Real Betis
1-0
Leganés

 
Alcorcón
2-0
Real Oviedo

Málaga
1-0
Rayo Majadahonda

Almería
2-0
Reus Deportiu

Osasuna
0-0
Numancia

Extremadura UD
2-2
Elche

Gimnàstic Tarragona
1-3
Deportivo La Coruña

 
Kalmar
1-1
Brommapojkarna

Dalkurd
0-4
AIK

Malmö FF
0-0
GIF Sundsvall

Djurgården
0-2
Östersund

 
Öster
0-0
Gefle

Landskrona BoIS
3-4
Frej

Norrby
3-2
Halmstad

 
Baník Ostrava
2-1
Slavia Praha

Teplice
1-2
Jablonec

 
Sivasspor
2-0
Bursaspor

Göztepe
3-2
Konyaspor

Rizespor
3-0
Fenerbahçe

 
Eintracht Frankfurt
4-1
Hannover 96

Augsburg
4-1
Freiburg

 
Hamburger SV
0-0
St. Pauli

Sandhausen
0-1
1. FC Magdeburg

Dynamo Dresden
0-1
Greuther Fürth

 
Desna Chernihiv
0-2
Vorskla Poltava

Chornomorets Odesa
0-1
Mariupol

Zorya Luhansk
0-0
FK Lviv

Arsenal Kyiv
0-1
Dynamo Kyiv

 
Diósgyőr
0-1
MOL Vidi

 
Smolevichy-STI
0-2
Tarpeda

Dinamo Brest
4-0
Slutsk

Torpedo-BelAZ
2-0
Vitebsk

BATE Borisov
2-1
Dinamo Minsk

 
Cardiff MU
4-1
The New Saints

 
Mattersburg
2-1
Wacker Innsbruck

Hartberg
0-1
Austria Wien

LASK
0-0
Sturm Graz