ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 29 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

53

tävlingar

195

matcher

195

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
1-0
Luftëtari Gjirokastër

Kamza
0-1
Laçi

Teuta Durrës
2-0
Skënderbeu Korçë

Flamurtari
4-0
Kastrioti Krujë

 
Shirak
0-0
Banants

Ararat-Armenia
0-0
Lori

 
Sabah
0-2
Qarabağ

Neftçi
4-0
Səbail

 
Genk
4-0
Zulte-Waregem

Royal Excel Mouscron
0-3
Waasland-Beveren

Sporting Charleroi
2-1
Lokeren

Club Brugge
4-0
Cercle Brugge

 
Čelik
3-1
Krupa na Vrbasu

Tuzla City
0-0
Široki Brijeg

Zvijezda 09
0-2
Mladost Doboj Kakanj

Zrinjski
2-0
Sloboda Tuzla

FK Sarajevo
2-1
Radnik Bijeljina

 
CSKA Sofia
0-1
Levski Sofia

Ludogorets
5-1
Cherno More

 
APOEL
1-1* f
AEK

Information AEK vinnare efter 4-1 på straffar.

 
Midtjylland
5-2
Hobro

 
West Ham United
3-1
Manchester United

Arsenal
2-0
Watford

Everton
3-0
Fulham

Huddersfield Town
0-2
Tottenham Hotspur

Manchester City
2-0
Brighton & Hove Albion

Newcastle United
0-2
Leicester City

Wolverhampton Wanderers
2-0
Southampton

Chelsea
1-1
Liverpool

 
Birmingham City
2-2
Ipswich Town

Blackburn Rovers
2-2
Nottingham Forest

Bolton Wanderers
1-0
Derby County

Brentford
2-2
Reading

Hull City
1-1
Middlesbrough

Millwall
2-3
Sheffield United

Norwich City
1-0
Wigan Athletic

Preston North End
2-3
West Bromwich Albion

Swansea City
3-0
Queens Park Rangers

Rotherham United
2-2
Stoke City

 
Coventry City
1-1
Sunderland

AFC Wimbledon
2-1
Oxford United

Bradford City
0-0
Bristol Rovers

Burton Albion
0-0
Scunthorpe United

Fleetwood Town
1-3
Barnsley

Luton Town
2-2
Charlton Athletic

Peterborough United
2-2
Blackpool

Plymouth Argyle
2-3
Doncaster Rovers

Rochdale
1-3
Portsmouth

Shrewsbury Town
2-2
Gillingham

Walsall
0-1
Accrington Stanley

Wycombe Wanderers
2-3
Southend United

 
Carlisle United
0-1
Stevenage

Cheltenham Town
0-2
Lincoln City

Colchester United
1-2
Bury

Crawley Town
3-1
Yeovil Town

Grimsby Town
1-2
Morecambe

Macclesfield Town
1-1
Forest Green R…

Mansfield Town
4-0
Northampton Town

Milton Keynes Dons
1-1
Tranmere Rovers

Newport County
4-2
Cambridge United

Notts County
2-1
Crewe Alexandra

Port Vale
1-1
Exeter City

Swindon Town
0-0
Oldham Athletic

 
Paide Linnameeskond
1-4
FCI Levadia

Nõmme Kalju
4-0
Tulevik Viljandi

Tammeka
5-0
Pärnu Vaprus

 
Honka
0-0
HJK

VPS
0-3
KuPS

Ilves
4-0
Kemi

Inter Turku
1-1
IFK Mariehamn

 
Nice
0-3
Paris Saint-Germain

Angers
0-1
EA Guingamp

Caen
1-0
Amiens

Olympique lyonnais
1-1
Nantes

Stade Reims
0-0
Girondins Bordeaux

Strasbourg
3-0
Dijon

 
Metz
0-1
Le Havre

 
AEL
1-0
Panaitolikos

Panathinaikos
2-1
PAS Giannina

OFI
0-3
AEK

 
Breiðablik
4-0
KA

Fylkir
7-0
Fjölnir

Grindavík
2-5
ÍBV

Stjarnan
0-1
FH

Valur
4-1
Keflavík

Víkingur
2-3
KR

 
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Sakhnin
1-2
Hapoel Hadera

Ashdod
1-4
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
2-0
Beitar Jerusalem

 
Roma
3-1
Lazio

Juventus
3-1
Napoli

Internazionale
2-0
Cagliari

 
Lecce
1-1
Cittadella

Salernitana
1-0
Hellas Verona

Spezia
2-1
Carpi

Venezia
1-1
Livorno

 
Llapi
2-0
KEK-u

Feronikeli
4-2
Liria Prizren

 
Hajduk Split
0-0
Dinamo Zagreb

Inter Zaprešić
0-3
Osijek

 
Valmiera/BSS
0-3
Liepāja

Ventspils
2-0
Jelgava

Rīgas FS
1-2
Riga FC

 
Trakai
1-2
Sūduva

 
Rabotnički
1-1
Belasica

Sileks
1-1
Makedonija GjP

Renova
2-0
Shkupi

Pobeda
0-1
Vardar

Akademija Pandev
0-0
Shkendija

 
Balzan
1-0
Pietà Hotspurs

Mosta
0-0
Hamrun Spartans

 
Budućnost
0-4
Iskra

Rudar
3-1
OFK Titograd

Petrovac
0-1
Zeta

Lovćen
0-5
Grbalj

Mornar
0-1
Sutjeska

 
Heerenveen
1-1
ADO Den Haag

NAC Breda
0-2
PSV

Fortuna Sittard
0-2
Ajax

Excelsior
1-0
VVV

 
Cliftonville
3-1
Ards

Glenavon
2-1
Dungannon Swifts

Institute
1-4
Crusaders

Linfield
2-1
Ballymena United

Newry City AFC
1-1
Coleraine

Warrenpoint Town
0-1
Glentoran

 
Sandefjord
1-1
Odd

 
Piast Gliwice
1-0
Górnik Zabrze

Zagłębie Lubin
0-2
Pogoń Szczecin

Wisła Kraków
0-1
Korona Kielce

 
Moreirense
1-0
Feirense

Rio Ave
2-1
Boavista

Sporting CP
2-0
Marítimo

 
Voluntari
1-1
Botoşani

 
Ural Yekaterinburg
2-1
Arsenal Tula

Ufa
2-1
Yenisey Krasnoyarsk

Lokomotiv Moskva
2-0
Akhmat Grozny

 
Folgore
0-0
Tre Penne

Cosmos
3-3
Libertas

Tre Fiori
5-2
Virtus

 
St. Gallen
2-1
Grasshopper

Thun
1-4
Young Boys

 
Crvena Zvezda
2-1
Mladost Lučani

 
Celtic
1-0
Aberdeen

Hamilton Academical
0-2
Dundee

Kilmarnock
3-1
Motherwell

St. Mirren
0-1
Hibernian

Hearts
2-1
St. Johnstone

 
Sereď
2-1
Nitra

Spartak Trnava
1-2
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
2-2
Ružomberok

Podbrezová
2-0
Trenčín

Zlaté Moravce
1-2
Žilina

Senica
1-2
DAC Dunajska Stredá

 
Real Sociedad
0-1
Valencia

Barcelona
1-1
Athletic Club

Eibar
1-3
Sevilla

Real Madrid
0-0
Atlético Madrid

 
Lugo
1-1
Mallorca

Granada
4-2
Córdoba

Sporting Gijón
1-0
Las Palmas

Tenerife
1-0
Cádiz

 
Sirius
1-1
IFK Norrköping

 
GAIS
1-1
Helsingborg

Degerfors
0-1
Varberg

 
Dukla Praha
1-1
Zlín

Příbram
3-0
Mladá Boleslav

Slovácko
0-2
Opava

Slovan Liberec
3-0
Sigma Olomouc

 
Trabzonspor
4-2
Kasımpaşa

Alanyaspor
2-1
Akhisarspor

Beşiktaş
2-0
Kayserispor

 
Schalke 04
1-0
Mainz 05

1899 Hoffenheim
1-2
RB Leipzig

VfB Stuttgart
2-1
Werder Bremen

Wolfsburg
2-2
Borussia Mönchengladbach

1. FC Nürnberg
3-0
Fortuna Düsseldorf

Bayer Leverkusen
2-4
Borussia Dortmund

 
MSV Duisburg
1-3
Jahn Regensburg

Heidenheim
3-2
Bochum

Paderborn
1-0
Erzgebirge Aue

 
Olimpik Donetsk
2-3
Oleksandria

 
Puskás
1-0
Honvéd

Szombathelyi Haladás
1-2
Paksi SE

MTK
2-2
Mezőkövesd-Zsóry

Debrecen
3-1
Kisvárda

Ferencváros
1-0
Újpest

 
FK Minsk
4-0
Dnepr Mogilev

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Gorodeya

 
Aberystwyth Town
0-1
Barry Town United

Connah's Quay
3-1
Carmarthen Town

 
Rapid Wien
0-2
St. Pölten

Admira
2-4
Rheindorf Altach

Wolfsberger AC
1-4
Salzburg