ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 25 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

37

tävlingar

170

matcher

167

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Första omgången, match 2:2
Partizani Tirana
4-0
Tërbuni Pukë

Tirana
4-0
Iliria Fushë-Krujë

 
Sjätte omgången
AS Eupen
3-0
Tubize

Waasland-Beveren
1-2
Mandel United

Harelbeke
0-1
Kortrijk

 
Första omgången
Botev Galabovo
0-0* f
Vitosha Bistritsa

Information Vitosha Bistritsa vidare efter 9-8 på straffar.

Dobrudzha 1919
0-1
Lokomotiv Sofia 1929

Strumska slava
2-1
Tsarsko selo

Hebar 1918
1-6
Beroe

Kariana Erden
0-1
Septemvri Sofia

Pomorie
0-1
Lokomotiv Plovdiv

Atletik Kuklen
0-6
Levski Sofia

Lovech
0-2
Etar

Montana
0-2
CSKA Sofia

 
Tredje omgången
LSF
1-2
Hobro

Kolding IF
2-1 f
Randers

 
Yeovil Town
1-1
Milton Keynes Dons

 
Andra kvalomgången, omspel
Bamber Bridge (7)
0-5
Cleethorpes Town (8)

Blyth Spartans (6)
1-0
Nantwich Town (7)

Warrington Town (7)
2-0
Consett (9)

Alfreton Town (6)
3-0
Sutton Coldfield Town (8)

Grantham Town (7)
0-2
St. Ives Town (7)

Brackley Town (6)
2-0
Nuneaton Borough (6)

Coalville Town (7)
4-1
Buxton (7)

Brightlingsea Regent (7)
2-1
Egham Town (8)

Didcot Town (8)
0-0* f
Hitchin Town (7)

Information Hitchin Town (7) vidare efter 3-2 på straffar.

AFC Sudbury (8)
3-2 f
Bognor Regis Town (7)

Needham Market (7)
2-3 f
Metropolitan Police (7)

Swindon Supermarine (7)
0-1
Chippenham Town (6)

Salisbury (7)
2-3 f
Weston-super-Mare (6)

Sholing (9)
0-3 f
Slough Town (6)

 
Tredje omgången
Burton Albion
2-1
Burnley

Wycombe Wanderers
3-4
Norwich City

Oxford United
0-3
Manchester City

Millwall
1-3
Fulham

Bournemouth
3-2
Blackburn Rovers

Preston North End
2-2*
Middlesbrough

Information Middlesbrough vidare efter 4-3 på straffar.

Wolverhampton Wanderers
0-0*
Leicester City

Information Leicester City vidare efter 3-1 på straffar.

Blackpool
2-0
Queens Park Rangers

West Bromwich Albion
0-3
Crystal Palace

Manchester United
2-2*
Derby County

Information Derby County vidare efter 8-7 på straffar.

 
Fjärde omgången
FCI Levadia
2-1
Flora

Trans
8-0
Noorus-96

Paide
2-1
Legion

Tabasalu Charma
6-1
Zenit Tallinn

 
Monaco
0-1
Angers

Nantes
1-2
Nice

Toulouse
2-3
Saint-Étienne

 
Fjärde omgången, gruppspel
Volos NFC
5-1
Apollon Larissa

OF Ierapetra
0-2
Kissamikos

Apollon Paralimniou
1-1
Trikala

Asteras Tripolis
2-1
Apollon Smirnis

Atromitos
1-2
PAS Giannina

 
Dundalk
3-2
Derry City

 
Tredje omgången
Hapoel Ramot Menashe
0-5
Daburiyya Osama

 
Tredje omgången
Beitar Nahariya
0-4
Maccabi Ma'alot Tarshiha

Ironi Modi'in
1-2
Dimona

Shimshon Tel Aviv
0-1
Hapoel Hod HaSharon

 
Tredje omgången
Hapoel Asi Gilboa
0-1
Robi Shapira

Maccabi Kiryat Ata
0-2
Hapoel Kaukab

Hapoel Kfar Kana
4-2
Hapoel Umm al-Fahm

Hapoel Bnei Zalafa
1-2
Hapoel Herzliya

Shimshon Kafr Qasim
0-0* f
Hapoel Mahane Yehuda

Information Hapoel Mahane Yehuda vidare efter 4-3 på straffar.

Maccabi Kiryat Gat
2-1
Maccabi Sha'arayim

Tira
2-0
Hapoel Jerusalem

Ironi Baka El Garbiya
3-4
Maccabi Tzur Shalom

Beitar Kfar Saba
0-1
Holon Yermiyahu

Maccabi Kabilio Jaffa
1-2
Hakoah Ramat Gan

Hapoel Bik'at HaYarden
1-2
Nordia Jerusalem

Hapoel Azor
0-1
Kafr Qasim

Maccabi Herzliya
2-1
Hapoel Kfar Shalem

Ironi Nesher
3-2
Hapoel Shfara'am

Maccabi Yavne
1-0
Agudat Sport Ashdod

 
Internazionale
2-1
Fiorentina

 
Brescia
2-1
Palermo

Cittadella
0-1
Benevento

Hellas Verona
2-1
Spezia

Livorno
0-3
Lecce

Perugia
0-1
Carpi

Pescara
2-1
Crotone

Salernitana
1-1
Ascoli

 
Första omgången
Kurilovec
0-2
Slaven Koprivnica

Vukovar
3-5 f
Zadar

 
Andra omgången
Atlantas
1-1
Palanga

 
Första omgången
AFC
5-0
Telstar

RKC Waalwijk
2-0
NAC Breda

Noordwijk
3-2
Sparta Rotterdam

Den Bosch
1-2
Heracles

DVS '33
0-6
Roda JC

VVSB
3-3* f
De Graafschap

Information De Graafschap vidare efter 5-3 på straffar.

Scheveningen
2-3 f
Cambuur

Koninklijke HFC
4-0
Harkemase Boys

Helmond Sport
0-5
Fortuna Sittard

Go Ahead Eagles
2-0
Eindhoven

Almere City
1-0
Dordrecht

ODIN '59
1-0
Lisse

Volendam
1-2
Willem II

Westlandia
0-3
VVV

Rijnsburgse Boys
1-1* f
TOP Oss

Information TOP Oss vidare efter 5-4 på straffar.

Spakenburg
3-0
DFS

Kozakken Boys
3-1
ONS Sneek

Excelsior
2-3 f
NEC

 
Ards
0-2
Glenavon

Coleraine
2-2
Ballymena United

Dungannon Swifts
3-2
Crusaders

 
Första omgången
ŁKS Łódź
0-1 f
Lech Poznań

Śląsk Świętochłowice
0-3
Arka Gdynia

Siarka Tarnobrzeg
1-4
Wisła Płock

Gryf Wejherowo
0-3
Stomil Olsztyn

Polonia Głubczyce
0-8
Chrobry Głogów

Chojniczanka Chojnice
0-1
Legia Warszawa

Pogoń Siedlce
2-1
Stal Mielec

Ruch Chorzów
1-5
Odra Opole

Wisła Kraków
1-1* f
Lechia Gdańsk

Information Lechia Gdańsk vidare efter 5-4 på straffar.

 
Femte omgången
Voluntari
2-1
Botoşani

Csikszereda
2-1
Energeticianul

ASU Poli Timişoara
1-1* f
Sepsi

Information Sepsi vidare efter 4-2 på straffar.

Sportul Snagov
0-2
U Craiova 1948

Dacia Unirea Brăila
1-3
Dinamo Bucureşti

 
Femte omgången
Dinamo Barnaul
0-2
Orenburg

Neftekhimik
2-3
Ural

 
Grasshopper
0-2
Thun

 
Kvartsfinal
Hibernian
0-0* f
Aberdeen

Information Aberdeen vidare efter 6-5 på straffar.

 
Nitra
2-1
Trenčín

 
Espanyol
1-0
Eibar

Real Sociedad
2-2
Rayo Vallecano

Atlético Madrid
3-0
Huesca

 
Örebro
0-0
Sirius

 
Halmstad
2-1
Landskrona BoIS

 
Fjärde omgången
Baník Sokolov
1-2
Baník Ostrava

Chrudim
2-0
Mladá Boleslav

Slavičín
3-9
Zlín

 
Tredje omgången
1461 Trabzon
*2-2 f
Tuzlaspor

24 Erzincanspor
2-1
Gaziantepspor

Erzin Belediyespor
1-4
Ümraniyespor

Diyarbekirspor
1-0
Samsunspor

Altındağ Belediyespor
3-0
Manisaspor

Manisa BBSK
1-2
Keçiörengücü

Kırklarelispor
4-1
Utaş Uşakspor

Bozüyük Vitraspor
0-1
Denizlispor

Nazilli Belediyespor
5-0
Tokatspor

Pendikspor
2-1
Altınordu

Maltepespor
1-2
Menemen Belediyespor

Tire 1922 Spor
0-1
Sivas Belediyespor

BB Erzurumspor
1-0
Ankara Demirspor

Adana Demirspor
2-1
Yeni Orduspor

 
Werder Bremen
3-1
Hertha BSC

Bayern München
1-1
Augsburg

Hannover 96
1-3
1899 Hoffenheim

Freiburg
1-0
Schalke 04

 
1. FC Köln
2-1
Ingolstadt

Bochum
0-1
Dynamo Dresden

Union Berlin
2-0
Holstein Kiel

Darmstadt 98
1-2
Arminia Bielefeld

 
Tredje omgången
Sumy
0-3
Karpaty Lviv

 
Andra omgången
Cambrian & Clydach
2-1
Aberystwyth Town

Cardiff MU
3-1
Carmarthen Town

Haverfordwest County
6-2
Goytre United

Newtown
1-0
Penybont

 
Andra omgången
Leobendorf
1-2
Rheindorf Altach

Bruck/Leitha
1-3
Austria Lustenau

Wolfsberger AC
4-0
Austria Klagenfurt

Hartberg
3-0
Wattens

Deutschlandsberger SC
3-4 f
Wiener Neustadt

Union Vöcklamarkt
0-1
Ried

Horn
0-2
Lafnitz

Grazer AK
*0-0 f
Vorwärts Steyr

Information Grazer AK vidare efter 4-2 på straffar.