ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 23 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

53

tävlingar

189

matcher

189

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kastrioti Krujë
1-1
Laçi

Kukësi
1-0
Kamza

 
UE Santa Coloma
0-0
Engordany

Inter Club d'Escaldes
0-0
FC Santa Coloma

Sant Julià
1-1
Ordino

Lusitanos
1-1
Encamp

 
Shirak
3-0
Artsakh

Ararat-Armenia
1-3
Banants

 
Keşlə
1-2
Sumqayıt

Qarabağ
4-1
Qəbələ

 
Gent
0-4
Club Brugge

Anderlecht
2-1
Standard Liège

Cercle Brugge
2-5
Genk

 
Mladost Doboj Kakanj
2-2
Željezničar

Čelik
1-1
Tuzla City

Široki Brijeg
2-0
Zvijezda 09

 
Vereya
1-1
Dunav 2010

Cherno More
1-2
Slavia Sofia

Botev Plovdiv
2-3
Ludogorets

 
APOEL
2-5
Doxa

Alki Oroklini
0-0
Anorthosis

 
SønderjyskE
0-0
Midtjylland

Hobro
0-5
AaB

FC København
2-1
Nordsjælland

AGF
3-2
Brøndby

 
West Ham United
0-0
Chelsea

Arsenal
2-0
Everton

 
Andra kvalomgången
Gloucester City (6)
3-1
Plymouth Parkway (9)

 
Tallinna Kalev
0-2
Nõmme Kalju

 
IFK Mariehamn
2-2
TPS

 
Stade rennais
1-3
Paris Saint-Germain

EA Guingamp
1-3
Girondins Bordeaux

Olympique lyonnais
4-2
Olympique Marseille

 
AB
1-2
07 Vestur

B36
5-1
EB/Streymur

1-2
HB

TB/FCS/Royn
2-2
NSÍ

Víkingur
2-2
Skála

 
Sioni
0-0
Dinamo Tbilisi

Dila
2-0
Rustavi

Saburtalo
0-3
Torpedo Kutaisi

 
Xanthi
3-0
OFI

Panathinaikos
3-0
Levadiakos

PAOK
2-0
AEK

 
FH
2-1
Valur

Fjölnir
0-2
Breiðablik

ÍBV
2-1
Stjarnan

KA
4-3
Grindavík

Keflavík
0-4
Víkingur

KR
1-1
Fylkir

 
Torino
1-3
Napoli

Bologna
2-0
Roma

Chievo
0-2
Udinese

Lazio
4-1
Genoa

Milan
2-2
Atalanta

Frosinone
0-2
Juventus

 
Calcio Padova
1-1
Cremonese

 
Akzhayik
1-2
Astana

 
Ferizaj
0-2
Gjilani

Drita
1-0
Prishtina

 
Dinamo Zagreb
5-3
Inter Zaprešić

Istra 1961
2-4
Hajduk Split

 
Jelgava
0-0
Spartaks Jūrmala

Valmiera/BSS
1-6
Ventspils

Liepāja
0-0
Riga FC

 
Första omgången
Colmarberg
0-4
UT Pétange

Minerva Lintgen
0-4
Hostert

Jeunesse Useldange
1-6
UNA Strassen

Blô-Weiss Medernach
2-4 f
Koeppchen

CeBra 01
3-0
Yellow Boys Weiler

Schouweiler
0-6
Wiltz

Jeunesse Schieren
3-6
Swift Hesperange

Wincrange
0-6
UN Käerjéng

Bastendorf
1-10
Etzella Ettelbrück

Young Boys
2-4
Jeunesse Canach

Les Ardoisiers Perlé
1-3 f
Sandweiler

Orania Vianden
0-7
Mondorf-les-Bains

Alliance Aischdall
4-3
Jeunesse Junglinster

Daring Echternach
0-4
RM Hamm Benfica

Moutfort / Medingen
2-3
Sporting Bertrange

Mondercange
0-1
Esch

Schifflange
1-4
Mamer

Bettembourg
0-7
Racing

URB
0-1
Rumelange

Sanem
1-3
Union Kayl-Tétange

Bourscheid
2-0
Excelsior Grevels

Norden
1-2
Differdange 03

Obercorn
1-5
Union Mertert

Blo Weiss Itzig
1-7
Fola Esch

Alisontia Steinsel
0-1
Rodange

Kehlen
1-7
F91 Dudelange

Feulen
1-4
Progrès Niederkorn

 
Shkupi
2-1
Makedonija GjP

Renova
0-2
Belasica

Sileks
1-2
Shkendija

Pobeda
2-4
Akademija Pandev

 
Gzira United
3-2
Hibernians

Floriana
0-2
Birkirkara

 
Sutjeska
2-1
Budućnost

Mornar
1-1
Grbalj

 
Feyenoord
1-0
Utrecht

Emmen
0-1
PEC Zwolle

Groningen
1-3
AZ

PSV
3-0
Ajax

 
Strømsgodset
1-2
Molde

Stabæk
3-2
Ranheim

Kristiansund
2-1
Haugesund

Bodø/Glimt
1-2
Start

Brann
1-1
Sandefjord

Rosenborg
3-1
Sarpsborg 08

 
Śląsk Wrocław
4-1
Piast Gliwice

Górnik Zabrze
1-3
Jagiellonia Białystok

 
Tondela
2-0
Moreirense

Feirense
0-0
Nacional

Benfica
2-0
Desportivo Aves

Portimonense
3-2
Vitória Guimarães

 
FCSB
2-0
Dunărea Călăraşi

 
Zenit Sankt-Petersburg
5-3
Lokomotiv Moskva

CSKA Moskva
1-1
Spartak Moskva

 
Murata
1-7
Folgore

Domagnano
1-0
Libertas

San Giovanni
0-1
Pennarossa

 
Young Boys
7-1
Basel

St. Gallen
2-2
Lugano

Zürich
1-0
Luzern

 
Partizan
1-1
Crvena Zvezda

 
Kilmarnock
2-1
Celtic

Rangers
5-1
St. Johnstone

 
Första omgången
Stirling University
2-1
Keith

 
DAC Dunajska Stredá
3-2
Spartak Trnava

 
Triglav
1-2
Rudar

Celje
1-0
Mura

Olimpija
3-1
Aluminij

 
Levante
2-6
Sevilla

Villarreal
0-0
Valencia

Real Betis
2-2
Athletic Club

Barcelona
2-2
Girona

 
Mallorca
1-3
Albacete

Real Oviedo
1-1
Elche

Las Palmas
1-0
Málaga

Reus Deportiu
1-1
Gimnàstic Tarragona

Numancia
0-2
Almería

Cádiz
0-2
Alcorcón

 
AIK
1-0
Hammarby

Malmö FF
4-0
Kalmar

 
Varberg
1-3
Gefle

Falkenberg
2-0
Jönköpings Södra

Örgryte
4-1
Brage

Helsingborg
1-0
Frej

 
Slavia Praha
1-0
Bohemians 1905

 
Kasımpaşa
1-3
Alanyaspor

Antalyaspor
2-1
Sivasspor

Akhisarspor
3-0
Galatasaray

 
Bayer Leverkusen
1-0
Mainz 05

Eintracht Frankfurt
1-1
RB Leipzig

 
Hamburger SV
0-5
Jahn Regensburg

MSV Duisburg
1-2
Erzgebirge Aue

Heidenheim
2-0
Greuther Fürth

Paderborn
4-4
1. FC Magdeburg

 
Dynamo Kyiv
4-0
Desna Chernihiv

Shakhtar Donetsk
3-0
Chornomorets Odesa

Vorskla Poltava
2-1
Zorya Luhansk

 
Sjätte omgången
Bőny
0-6
Honvéd

Cigánd SE
0-2
Vidi

Balkanyi SE
1-3 f
Andráshida

Öttevényi
0-1
Gyöngyös

Kalocsai
1-0
Ibrány SE

Bonyhád Völgység
0-3
Budafoki MTE

Gyöngyöshalász SE
1-5
Gyirmót

Szolnoki MÁV
0-1
Várda SE

Csepel
0-2
Szombathelyi Haladás

Oroszlány
1-0
Ózdi

Hévíz
2-4 f
Pápai Perutz

Sárisápi Bányász
0-1
Vecsés

Dabas
1-0
Salgótarjáni BTC

Jánossomorja
0-4
III. Kerületi TUE

Nagykőrösi Kinizsi
1-4
Vasas

ESMTK
1-3 f
Diósgyőr

Szeol
2-0
Balmazújváros Sport

FC Hatvan
0-1
Ceglédi

Jászberényi Vasas
2-1
MTE 1904

Jánoshalmi
2-3 f
Füzesgyarmati

Eger
0-5
Dunaújváros-Pálhalma

Szarvasi
*4-4 f
DEAC

Information Szarvasi vidare efter 3-2 på straffar.

Tordas
3-3* f
Sényő Carnifex

Information Sényő Carnifex vidare efter 6-5 på straffar.

 
Dinamo Minsk
3-2
Luch Minsk

 
Austria Wien
0-3
LASK

Wacker Innsbruck
1-3
Admira

Salzburg
2-1
Rapid Wien