ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 22 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

56

tävlingar

323

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
15 : 45
Teuta Durrës

Skënderbeu Korçë
18 : 45
Tirana

 
Alashkert
12 : 00
Lori

Gandzasar
17 : 00
Ararat

 
Səbail
16:30
Sabah

Zira
18:30
Neftçi

 
Waasland-Beveren
18 : 00
Sporting Charleroi

Eupen
20 : 00
Oostende

Lokeren
20 : 00
Royal Excel Mouscron

Sint-Truiden
20 : 30
Royal Antwerp

 
Krupa na Vrbasu
16 : 30
FK Sarajevo

Sloboda Tuzla
16 : 30
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
16 : 30
Zrinjski

 
Septemvri Sofia
16 : 30
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
19 : 00
CSKA Sofia

 
Enosis
17 : 00
Ermis

Paphos
19 : 00
AEL

 
Randers
16 : 00
Vendsyssel

 
Fulham
13 : 30
Watford

Burnley
16 : 00
Bournemouth

Cardiff City
16 : 00
Manchester City

Crystal Palace
16 : 00
Newcastle United

Leicester City
16 : 00
Huddersfield Town

Liverpool
16 : 00
Southampton

Manchester United
16 : 00
Wolverhampton Wanderers

Brighton & Hove Albion
18 : 30
Tottenham Hotspur

 
Aston Villa
16 : 00
Sheffield Wednesday

Derby County
16 : 00
Brentford

Ipswich Town
16 : 00
Bolton Wanderers

Leeds United
16 : 00
Birmingham City

Middlesbrough
16 : 00
Swansea City

Nottingham Forest
16 : 00
Rotherham United

Reading
16 : 00
Hull City

Sheffield United
16 : 00
Preston North End

Stoke City
16 : 00
Blackburn Rovers

West Bromwich Albion
16 : 00
Millwall

Queens Park Rangers
18 : 30
Norwich City

 
Accrington Stanley
16 : 00
Wimbledon

Barnsley
16 : 00
Burton Albion

Blackpool
16 : 00
Luton Town

Bristol Rovers
16 : 00
Coventry City

Charlton Athletic
16 : 00
Plymouth Argyle

Doncaster Rovers
16 : 00
Bradford City

Gillingham
16 : 00
Peterborough United

Oxford United
16 : 00
Walsall

Portsmouth
16 : 00
Wycombe Wanderers

Scunthorpe United
16 : 00
Shrewsbury Town

Southend United
16 : 00
Fleetwood Town

Sunderland
16 : 00
Rochdale

 
Bury
16 : 00
Carlisle United

Cambridge United
16 : 00
Mansfield Town

Crewe Alexandra
16 : 00
Port Vale

Exeter City
16 : 00
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
16 : 00
Crawley Town

Lincoln City
16 : 00
Milton Keynes Dons

Morecambe
16 : 00
Macclesfield Town

Northampton Town
16 : 00
Notts County

Oldham Athletic
16 : 00
Colchester United

Stevenage
16 : 00
Grimsby Town

Tranmere Rovers
16 : 00
Newport County

Yeovil Town
16 : 00
Swindon Town

 
Andra kvalomgången
Chester (6)
16 : 00
City of Liverpool (9)

Ashton United (6)
16 : 00
Trafford (8)

Radcliffe (8)
16 : 00
Curzon Ashton (6)

Farsley Celtic (7)
16 : 00
Southport (6)

Mossley (8)
16 : 00
Kidsgrove Athletic (8)

Staveley Miners Welfare (9)
16 : 00
Guiseley (6)

South Shields (7)
16 : 00
Stockport County (6)

Knaresborough Town (9)
16 : 00
Workington (7)

Cleethorpes Town (8)
16 : 00
Bamber Bridge (7)

York City (6)
16 : 00
Ashton Athletic (9)

Marine (7)
16 : 00
Frickley Athletic (8)

Dunston UTS (9)
16 : 00
Irlam (9)

FC United of Manchester (6)
16 : 00
Colne (8)

Nantwich Town (7)
16 : 00
Blyth Spartans (6)

Darlington (6)
16 : 00
Bradford Park Avenue (6)

Chorley (6)
16 : 00
Leek Town (8)

Witton Albion (7)
16 : 00
Spennymoor Town (6)

Altrincham (6)
16 : 00
Whitley Bay (9)

Consett (9)
16 : 00
Warrington Town (7)

Sutton Coldfield Town (8)
16 : 00
Alfreton Town (6)

Boston United (6)
16 : 00
Peterborough Sports (8)

St. Ives Town (7)
16 : 00
Grantham Town (7)

Kidderminster Harriers (6)
16 : 00
Atherstone Town (10)

Stourbridge (7)
16 : 00
Leamington (6)

Rugby Town (9)
16 : 00
Hednesford Town (7)

St. Neots Town (7)
16 : 00
Romulus (9)

Nuneaton Borough (6)
16 : 00
Brackley Town (6)

Alvechurch (7)
16 : 00
Corby Town (8)

Kettering Town (7)
16 : 00
AFC Mansfield (8)

Anstey Nomads (10)
16 : 00
Mickleover Sports (7)

Halesowen Town (7)
16 : 00
Gainsborough Trinity (7)

King's Lynn Town (7)
16 : 00
Stafford Rangers (7)

AFC Telford United (6)
16 : 00
Bedford Town (8)

Buxton (7)
16 : 00
Coalville Town (7)

Hampton & Richmond Borough (6)
16 : 00
Burgess Hill Town (7)

Kings Langley (7)
16 : 00
Lewes (7)

Wealdstone (6)
16 : 00
Great Wakering Rovers (8)

Welling United (6)
16 : 00
Chesham United (7)

Hendon (7)
16 : 00
Phoenix Sports (8)

Woking (6)
16 : 00
Tooting & Mitcham United (8)

Hanwell Town (8)
16 : 00
Lowestoft Town (7)

Egham Town (8)
16 : 00
Brightlingsea Regent (7)

Chelmsford City (6)
16 : 00
Worthing (7)

Concord Rangers (6)
16 : 00
Margate (7)

Leverstock Green (9)
16 : 00
Dorking Wanderers (7)

Haringey Borough (7)
16 : 00
Erith Town (9)

Leiston (7)
16 : 00
Hastings United (8)

Coggeshall Town (8)
16 : 00
Walton Casuals (7)

St. Albans City (6)
16 : 00
Whyteleafe (8)

Bowers & Pitsea (8)
16 : 00
Hemel Hempstead Town (6)

Billericay Town (6)
16 : 00
Burnham (10)

Kempston Rovers (8)
16 : 00
Marlow (8)

Hitchin Town (7)
16 : 00
Didcot Town (8)

Bognor Regis Town (7)
16 : 00
AFC Sudbury (8)

Haverhill Rovers (9)
16 : 00
Leatherhead (7)

East Thurrock United (6)
16 : 00
Whitehawk (7)

Brantham Athletic (9)
16 : 00
Eastbourne Borough (6)

Oxford City (6)
16 : 00
Cray Valley PM (9)

Gosport Borough (7)
16 : 00
Ramsgate (8)

AFC Hornchurch (7)
16 : 00
East Grinstead Town (8)

AFC Uckfield Town (9)
16 : 00
Dartford (6)

Hayes & Yeading United (8)
16 : 00
Moneyfields (8)

FC Romania (8)
16 : 00
Beaconsfield Town (7)

Horsham (8)
16 : 00
Heybridge Swifts (8)

Dulwich Hamlet (6)
16 : 00
Tonbridge Angels (7)

Metropolitan Police (7)
16 : 00
Needham Market (7)

Merthyr Town (7)
16 : 00
Winchester City (8)

Lymington Town (9)
16 : 00
Torquay United (6)

Chippenham Town (6)
16 : 00
Swindon Supermarine (7)

Bristol Manor Farm (8)
16 : 00
Basingstoke Town (7)

Weston-super-Mare (6)
16 : 00
Salisbury (7)

Tiverton Town (7)
16 : 00
Dorchester Town (7)

Hereford (6)
16 : 00
Truro City (6)

Poole Town (7)
16 : 00
Cinderford Town (8)

Taunton Town (7)
16 : 00
Bitton (9)

Banbury United (7)
16 : 00
Bath City (6)

Hungerford Town (6)
16 : 00
Wantage Town (9)

Binfield (9)
16 : 00
Cirencester Town (8)

Slough Town (6)
16 : 00
Sholing (9)

 
Tulevik Viljandi
11:00
Tammeka

Kuressaare
11:00
FCI Levadia

Paide Linnameeskond
14:00
Narva Trans

Pärnu Vaprus
17:00
Flora

 
Kemi
15:00
VPS

KuPS
16:00
Honka

Ilves
16:00
Inter Turku

 
Lille
17 : 00
Nantes

Angers
20 : 00
Toulouse

Montpellier Hérault
20 : 00
Nice

Stade Reims
20 : 00
Dijon

Saint-Étienne
20 : 00
Caen

Strasbourg
20 : 00
Amiens

 
Paris FC
15 : 00
Metz

 
Kolkheti Poti
14 : 00
Lokomotivi Tbilisi

 
Lincoln Red Imps
20 : 30
Gibraltar United

 
Asteras Tripolis
17:15
Apollon

Atromitos
18:00
AEL

PAS Giannina
19:30
Aris

 
Parma
15 : 00
Cagliari

Fiorentina
18 : 00
SPAL

Sampdoria
20 : 30
Internazionale

 
Carpi
15 : 00
Brescia

Crotone
15 : 00
Hellas Verona

Lecce
15 : 00
Venezia

Palermo
15 : 00
Perugia

Pescara
15 : 00
Foggia

Spezia
15 : 00
Cittadella

Cosenza
18 : 00
Livorno

 
Kaisar
12 : 00
Shakhter Karagandy

Zhetysu
12 : 00
Kairat

Atyrau
14 : 30
Kyzyl-Zhar

Ordabasy
15 : 00
Irtysh

Aktobe
16 : 00
Tobol

 
KEK-u
15:45
Drenica Skënderaj

Flamurtari
15:45
Feronikeli

Liria Prizren
15:45
Llapi

 
Osijek
16 : 30
Gorica

Lokomotiva Zagreb
19 : 00
Rijeka

 
Valmiera/BSS
13:00
Ventspils

 
Stumbras
11:00
Kauno Žalgiris

Žalgiris
16:00
Sūduva

 
Rabotnički
15 : 30
Vardar

 
St. Andrews
18 : 00
Sliema Wanderers

Tarxien Rainbows
20 : 15
Hamrun Spartans

 
Zaria
13:00
Sheriff

Speranţa Nisporeni
13:00
Sfîntul Gheorghe

Dinamo-Auto
13:00
Milsami

Zimbru
13:00
Petrocub

 
Lovćen
15 : 00
Zeta

Petrovac
15 : 00
OFK Titograd

Rudar
15 : 00
Iskra

Sutjeska
15 : 00
Budućnost

Mornar
15 : 00
Grbalj

 
Fortuna Sittard
18 : 30
Willem II

Excelsior
19 : 45
Heerenveen

VVV
19 : 45
NAC Breda

Vitesse
20 : 45
ADO Den Haag

 
Cliftonville
16 : 00
Ballymena United

Coleraine
16 : 00
Linfield

Dungannon Swifts
16 : 00
Ards

Glenavon
16 : 00
Crusaders

Glentoran
16 : 00
Institute

 
Odd
18 : 00
Vålerenga

 
Cracovia Kraków
15 : 30
Wisła Płock

Lechia Gdańsk
18 : 00
Zagłębie Lubin

Miedź Legnica
20 : 30
Legia Warszawa

 
Santa Clara
18 : 30
Rio Ave

Marítimo
20 : 00
Belenenses

Vitória Setúbal
22 : 00
Porto

 
Hermannstadt
14 : 00
CFR Cluj

Botoşani
17 : 00
Concordia Chiajna

Universitatea Craiova
20 : 00
Viitorul

 
Yenisey Krasnoyarsk
10 : 30
Ural Yekaterinburg

Dinamo Moskva
13 : 00
Anzhi Makhachkala

Arsenal Tula
15 : 30
Rubin Kazan

Rostov
18 : 00
Ufa

 
Grasshopper
19 : 00
Neuchâtel Xamax

Thun
19 : 00
Sion

 
Napredak
16:00
Dinamo Vranje

Zemun
16:00
Bačka Palanka

Vojvodina
19:00
Voždovac

Radnik Surdulica
19:00
Radnički Niš

Mladost Lučani
19:00
Proleter Novi Sad

Rad Beograd
19:00
Mačva Šabac

 
Aberdeen
16:00
Motherwell

Hearts
16:00
Livingston

Dundee
16:00
Hibernian

Hamilton Academical
16:00
St. Mirren

 
Nitra
18 : 00
Zemplín Michalovce

Slovan Bratislava
19 : 00
Sereď

Žilina
19 : 00
Senica

Trenčín
19 : 00
Zlaté Moravce

Ružomberok
19 : 00
Podbrezová

 
Gorica
18 : 00
Krško

Maribor
20 : 15
Domžale

 
Rayo Vallecano
13 : 00
Deportivo Alavés

Celta de Vigo
16 : 15
Real Valladolid

Eibar
16 : 15
Leganés

Getafe
18 : 30
Atlético Madrid

Real Madrid
20 : 45
Espanyol

 
Osasuna
16 : 00
Sporting Gijón

Rayo Majadahonda
18 : 00
Extremadura UD

Real Zaragoza
18 : 00
Lugo

Córdoba
20 : 30
Tenerife

 
Sirius
16 : 00
Östersund

Elfsborg
16 : 00
Örebro

Trelleborg
16 : 00
Djurgården

Dalkurd
18 : 00
IFK Norrköping

 
Degerfors
16 : 00
GAIS

 
Sigma Olomouc
15 : 00
Dukla Praha

Karviná
17 : 00
Příbram

Mladá Boleslav
17 : 00
Slovácko

Opava
17 : 00
Teplice

Sparta Praha
19 : 00
Slovan Liberec

 
Yeni Malatyaspor
12 : 30
Rizespor

Kayserispor
15 : 00
Konyaspor

Trabzonspor
18 : 00
Göztepe

 
1899 Hoffenheim
15 : 30
Borussia Dortmund

Hertha BSC
15 : 30
Borussia Mönchengladbach

Augsburg
15 : 30
Werder Bremen

Wolfsburg
15 : 30
Freiburg

1. FC Nürnberg
15 : 30
Hannover 96

Schalke 04
18 : 30
Bayern München

 
Holstein Kiel
13 : 00
Bochum

Arminia Bielefeld
13 : 00
Union Berlin

Dynamo Dresden
13 : 00
Darmstadt 98

 
Mariupol
13 : 00
Oleksandria

FK Lviv
16 : 00
Karpaty Lviv

Arsenal Kyiv
18 : 30
Olimpik Donetsk

 
Sjätte omgången
Nyírbátori
12 : 00
Nyíregyháza Spartacus

Nagyatádi
13 : 00
Pénzügyőr

Nagykanizsai ULE
13 : 30
Iváncsa

Fegyvernek
14 : 00
Monori SE

1908 SZAC
14 : 00
Békéscsaba

Hódmezővásárhely
14 : 00
Vác

Kecskeméti LC
14 : 00
Körmendi

PTE-PEAC
14 : 00
Ajka

Körösladány
14 : 00
Budaörs

Szeged
15 : 00
Ferencváros

Bátaszék SE
15 : 00
Újpest

Király SZE
15 : 00
Kaposvári Rákóczi

Kozármisleny
15 : 00
Győri ETO

BKV Előre
15 : 00
Debrecen

Szekszárd
15 : 00
Dorogi

Berkenye
15 : 00
Tiszakécske

Komárom
15 : 00
Puskás

Sárrétudvari
15 : 00
Zalaegerszegi TE

Tállya
15 : 00
MTK

Fűzfői
15 : 00
Soroksár SC

Edelény
15 : 00
Sárvári

Gesztely
15 : 00
Sajóbábony Vegyész

Tiszafuredi VSE
15 : 00
Dabas-Gyón

Úrkút
15 : 00
Balatonlelle SE

KSE Csesztreg
15 : 00
Makó

Maroshegy
15 : 00
Taksony

Lukácsháza
15 : 00
Balassagyarmat VSE

Tiszasziget
15 : 00
Tiszaújváros

Siklós
15 : 00
Paksi SE

Pécsi MFC
15 : 00
Kazincbarcika

Putnok VSE
15 : 00
Csákvári TK

Szeged 2011
15 : 00
Siófok

Fővárosi Vízművek
15 : 00
Mezőkövesd-Zsóry

Felsőtárkány SE
15 : 00
Ménfőcsanak

Lipót Pékség
15 : 00
Kecskeméti TE

Biatorbágy
15 : 00
Balatonfüredi

Dunaharaszti MTK
15 : 00
Szentlőrinc SE

Teskánd
15 : 00
Mezőfalva

Rákosmenti KSK
15 : 00
Szabadkikötő

Tatabánya
17 : 00
Hajdúböszörményi

BVSC
18 : 00
Érdi VSE

 
Isloch
13:00
Shakhtyor Soligorsk

Slutsk
15:00
FK Minsk

Vitebsk
17:00
Dinamo Brest

Torpedo-BelAZ
18:45
Gomel

 
Barry Town United
15 : 30
Cefn Druids

Caernarfon Town
15 : 30
Llanelli Town

Carmarthen Town
15 : 30
Aberystwyth Town

Newtown
15 : 30
Cardiff MU

Llandudno
20 : 30
Connah's Quay

 
Sturm Graz
17 : 00
Mattersburg

Rheindorf Altach
17 : 00
Wolfsberger AC

St. Pölten
17 : 00
Hartberg