ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 15 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

58

tävlingar

202

matcher

202

resultat

5

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Final
Maldiverna
2-1
Indien

 
Kamza
2-0
Kastrioti Krujë

Teuta Durrës
0-1
Kukësi

 
Artsakh
1-1
Ararat-Armenia

Lori
3-0
Gandzasar

 
Səbail
1-1
Zira

 
Standard Liège
0-0
Sporting Charleroi

Oostende
1-1
Cercle Brugge

Waasland-Beveren
0-0
Eupen

Genk
1-0
Anderlecht

 
Zvijezda 09
0-0
Krupa na Vrbasu

FK Sarajevo
2-0
Tuzla City

Zrinjski
0-0
Široki Brijeg

 
Dunav 2010
2-4
Etar

Beroe
1-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
3-1
Cherno More

 
Doxa
4-0
Alki Oroklini

Apollon
5-1
Paphos

Nea Salamis
1-1
AEK

 
Nordsjælland
4-1
Randers

 
Tottenham Hotspur
1-2
Liverpool

Bournemouth
4-2
Leicester City

Chelsea
4-1
Cardiff City

Huddersfield Town
0-1
Crystal Palace

Manchester City
3-0
Fulham

Newcastle United
1-2
Arsenal

Watford
1-2
Manchester United

 
Bolton Wanderers
1-2
Queens Park Rangers

Brentford
2-0
Wigan Athletic

Bristol City
1-0
Sheffield United

Hull City
2-0
Ipswich Town

Millwall
1-1
Leeds United

Norwich City
1-0
Middlesbrough

Preston North End
2-3
Reading

Rotherham United
1-0
Derby County

Sheffield Wednesday
2-2
Stoke City

Swansea City
0-0
Nottingham Forest

Blackburn Rovers
1-1
Aston Villa

 
Wimbledon
2-3
Scunthorpe United

Bradford City
0-2
Charlton Athletic

Burton Albion
2-1
Sunderland

Coventry City
1-0
Barnsley

Fleetwood Town
1-1
Accrington Stanley

Luton Town
1-0
Bristol Rovers

Peterborough United
1-2
Portsmouth

Plymouth Argyle
0-1
Blackpool

Rochdale
3-0
Gillingham

Shrewsbury Town
2-0
Southend United

Walsall
1-4
Doncaster Rovers

Wycombe Wanderers
0-0
Oxford United

 
Carlisle United
0-2
Tranmere Rovers

Cheltenham Town
0-0
Crewe Alexandra

Colchester United
3-0
Cambridge United

Crawley Town
2-0
Morecambe

Grimsby Town
0-3
Oldham Athletic

Macclesfield Town
1-2
Lincoln City

Mansfield Town
1-2
Exeter City

Milton Keynes Dons
1-1
Forest Green Rovers

Newport County
0-6
Yeovil Town

Notts County
3-3
Stevenage

Port Vale
2-0
Northampton Town

Swindon Town
1-2
Bury

 
Tallinna Kalev
1-2
Paide Linnameeskond

Flora
2-2
Narva Trans

Pärnu Vaprus
3-1
Kuressaare

 
Caen
2-2
Olympique lyonnais

Amiens
2-3
Lille

Dijon
1-3
Angers

Montpellier Hérault
1-1
Strasbourg

Toulouse
1-1
Monaco

 
Lens
2-0
Sochaux-Montbéliard

 
Lokomotivi Tbilisi
1-0
Sioni

 
OFI
1-3
PAOK

Apollon
1-2
PAS Giannina

AEK
4-0
Panionios

 
Tredje omgången
Kitheron Kapar…
1-3
Irodotos

Antimachos
0-2
Volos NFC

 
Sligo Rovers
1-2
St Patrick's Athletic

 
Final
Stjarnan
*0-0 f
Breiðablik

Publik 3 814

Information Stjarnan vinnare efter 4-1 på straffar.

 
Maccabi Tel Aviv
4-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Hadera

Bnei Sakhnin
1-1
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
1-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Internazionale
0-1
Parma

Napoli
1-0
Fiorentina

Frosinone
0-5
Sampdoria

 
Ascoli
1-0
Lecce

Brescia
1-1
Pescara

Cittadella
2-0
Cosenza

Cremonese
2-0
Spezia

 
Feronikeli
4-0
Drita

Gjilani
1-3
Ballkani

Prishtina
0-0
Ferizaj

 
Gorica
0-1
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
3-1
Rudeš

 
Spartaks Jūrmala
1-3
Riga FC

Valmiera/BSS
1-4
Jelgava

Liepāja
1-0
Rīgas FS

Metta/LU
0-2
Ventspils

 
Sūduva
5-0
Palanga

 
Semifinal
Kauno Žalgiris
0-3
Žalgiris

 
Progrès Niederkorn
2-0
Differdange 03

 
Qormi
2-2
Pietà Hotspurs

Senglea Athletic
0-5
Balzan

 
Sfîntul Gheorghe
1-0
Zaria

Petrocub
3-0
Dinamo-Auto

 
Grbalj
0-1
Budućnost

Sutjeska
0-1
Zeta

Mornar
0-1
OFK Titograd

Lovćen
0-2
Iskra

Petrovac
3-1
Rudar

 
De Graafschap
1-2
VVV

ADO Den Haag
0-7
PSV

Willem II
2-2
Excelsior

Ajax
3-0
Groningen

 
Ards
0-0
Coleraine

Crusaders
1-0
Newry City AFC

Institute
1-4
Glenavon

Linfield
3-0
Dungannon Swifts

Warrenpoint Town
2-1
Cliftonville

 
Haugesund
1-3
Brann

 
Wisła Płock
2-2
Miedź Legnica

Piast Gliwice
1-0
Arka Gdynia

Wisła Kraków
5-2
Lechia Gdańsk

 
Tredje omgången, gruppspel
Paços de Ferreira
0-0
Desportivo Aves

Benfica
2-1
Rio Ave

Sporting Braga
2-1
Tondela

 
Dunărea Călăraşi
3-2
Botoşani

Gaz Metan Mediaş
3-2
Universitatea Craiova

 
Rubin Kazan
1-0
Yenisey Krasnoyarsk

Ufa
0-3
CSKA Moskva

Arsenal Tula
4-0
Krylya Sovetov

 
Tredje omgången
Echallens
2-7
Basel

Red Star Zürich
1-0
Cham

Servette
3-3* f
Luzern

Information Luzern vidare efter 5-4 på straffar.

Wohlen
0-1
Wil

Bellinzona
1-2
Winterthur

Breitenrain
2-4
Zürich

FC Schaffhausen
2-3 f
Young Boys

Azzurri 90
0-1
Lugano

 
Proleter Novi Sad
0-1
Partizan

Dinamo Vranje
0-1
Rad Beograd

Mačva Šabac
0-2
Zemun

Bačka Palanka
0-2
Mladost Lučani

Crvena Zvezda
6-0
Radnik Surdulica

 
Hibernian
3-2
Kilmarnock

Motherwell
0-1
Hearts

Livingston
1-0
Hamilton Academical

Rangers
4-0
Dundee

St. Johnstone
1-1
Aberdeen

 
Slovan Bratislava
3-2
DAC Dunajska Stredá

Spartak Trnava
1-2
Žilina

Sereď
2-1
Zemplín Michalovce

Podbrezová
3-2
Nitra

Zlaté Moravce
1-1
Ružomberok

Senica
0-2
Trenčín

 
Aluminij
0-0
Gorica

Rudar
0-1
Celje

Krško
0-2
Maribor

 
Atlético Madrid
1-1
Eibar

Real Sociedad
1-2
Barcelona

Valencia
0-0
Real Betis

Athletic Club
1-1
Real Madrid

 
Gimnàstic Tarragona
1-0
Osasuna

Málaga
3-0
Córdoba

Tenerife
0-1
Reus Deportiu

Alcorcón
1-0
Deportivo La Coruña

 
Örebro
2-1
GIF Sundsvall

1-1 Johan Bertilsson (59)
2-1 Filip Rogic (90+3)

0-1 Peter Wilson (24)

Publik 3 840

Östersund
2-3
Malmö FF

1-0 Ludvig Fritzson (9)
2-0 Hosam Aiech (15)

2-1 Sören Rieks (36)
2-2 Marcus Antonsson (39)
2-3 Sören Rieks (57)

Publik 5 631

 
Brage
2-3
Norrby

1-0 Benjamin Hjertstrand (18)
2-0 Mattias Liljestrand (39)

2-1 Nicklas Savolainen (45)
2-2 Richard Yarsuvat (71)
2-3 Richard Yarsuvat (86)

Publik 1 268

AFC Eskilstuna
0-0
Helsingborg

Publik 2 753

 
Příbram
1-0
Sigma Olomouc

Viktoria Plzeň
1-0
Opava

 
Ankaragücü
1-0
Akhisarspor

Göztepe
2-0
Kayserispor

Beşiktaş
2-1
Yeni Malatyaspor

 
Bayern München
3-1
Bayer Leverkusen

RB Leipzig
3-2
Hannover 96

Mainz 05
2-1
Augsburg

Wolfsburg
2-2
Hertha BSC

Fortuna Düsseldorf
2-1
1899 Hoffenheim

Borussia Mönchengladbach
2-1
Schalke 04

 
Hamburger SV
3-2
Heidenheim

Darmstadt 98
1-1
Sandhausen

Greuther Fürth
4-1
Holstein Kiel

 
Oleksandria
0-2
Shakhtar Donetsk

Karpaty Lviv
0-1
Vorskla Poltava

 
Újpest
1-0
Debrecen

Honvéd
0-1
Ferencváros

Puskás
2-1
MOL Vidi

Mezőkövesd-Zsóry
4-2
Diósgyőr

Paksi SE
3-0
MTK

Kisvárda
4-1
Szombathelyi Haladás

 
FK Minsk
1-3
Vitebsk

Shakhtyor Soligorsk
0-0
Dinamo Minsk

BATE Borisov
3-1
Dnepr Mogilev

 
Caernarfon Town
0-1
Barry Town United

Cefn Druids
4-0
Carmarthen Town

Aberystwyth Town
3-2
Bala Town

 
Admira
2-3
Sturm Graz

Hartberg
2-1
Rheindorf Altach

St. Pölten
1-3
Salzburg