ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 12 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

21

tävlingar

101

matcher

100

resultat

50

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Semifinal
Nepal
0-3
Maldiverna

 

0-1 Akram Ghanee (9)
0-2 Ibrahim Hassan (84)
0-3 Ibrahim Hassan (86)

Publik i Dhaka, Bangladesh

Indien
3-1
Pakistan

1-0 Manvir Singh (48)
2-0 Manvir Singh (69)
3-0 Sumeet Passi (84)

2-1 Hassan Bashir (88)

Publik i Dhaka, Bangladesh

 
Första omgången, match 1:2
Veleçiku Koplik
0-3
Skënderbeu Korçë

Vora
0-4
Luftëtari Gjirkastër

Tërbuni Pukë
0-1
Partizani Tirana

Besa Kavajë
0-2
Kamza

Burreli
1-1
Vllaznia Shkodër

Korabi Peshkopi
1-1
Kastrioti Krujë

Dinamo Tirana
0-1
Egnatia Rrogozhinë

Besëlidhja Lezhë
2-0
Erzeni Shijak

Naftëtari Kuçovë
0-5
Laçi

Shkumbini Peqin
0-1
Flamurtari

Turbina Cërrik
0-3
Teuta Durrës

Shënkolli
1-2
Lushnja

Iliria Fushë-Krujë
1-4
Tirana

Tomori Berat
2-1
Bylis

Pogradeci
0-1
Apolonia Fier

Oriku
1-2
Kukësi

 
Kvalomgång
Atletik Kuklen
1-0
Sozopol

Spartak Varna
1-0
Sevlievo

 
Andra omgången
Tarup-Paarup
0-1
Thisted

HIK
2-3 f
Nykøbing

Viborg
2-3 f
Fredericia

 
Första kvalomgången, omspel
Hadley (9)
0-1
Leverstock Green (9)

Long Melford (9)
1-2
Haverhill Rovers (9)

Lewes (7)
*1-1 f
Farnborough (7)

Information Lewes (7) vidare efter 4-1 på straffar.

Cray Valley PM (9)
*3-3 f
Merstham (7)

Information Cray Valley PM (9) vidare efter 4-1 på straffar.

Horsham (8)
5-0
Corinthian (9)

 
Första kvalomgången
Parkgate (10)
2-2
Leek Town (8)

 
Rustavi
0-0
Torpedo Kutaisi

 
Andra omgången
Antimachos
3-1
Aiolikos

 
Andra omgången
Daburiyya Osama
-
Ihud Bnei Baka

 
KEK-u
1-5
Trepça'89

Ferizaj
0-2
Feronikeli

Drita
1-2
Llapi

Flamurtari
3-1
Liria Prizren

 
Andra omgången
Triesen
0-1
Eschen/Mauren II

 
Första omgången
The Belval Belvaux
0-4
Alisontia Steinsel

 
Första omgången
Kozuv Gevgelija
0-2
Shkendija

 
Andra omgången
H&W Welders
*4-4 f
Portstewart

Information H&W Welders vidare efter 4-2 på straffar.

 
Fjärde omgången
UTA Arad
2-1
ACS Poli Timişoara

CSM Lugoj
1-2
Energeticianul

Pandurii Târgu Jiu
1-3
Mioveni

Slatina
2-0
Argeș

Progresul Spartac
2-0
Metaloglobus

Unirea Slobozia
2-3
Sportul Snagov

Axiopolis
2-2* f
Dacia Unirea Brăila

Information Dacia Unirea Brăila vidare efter 4-1 på straffar.

Bucovina Rădăuţi
2-0 f
Ştiinţa Miroslava

Ripensia Timişoara
1-2 f
ASU Poli Timişoara

 
Andra omgången
Mladost Bački Jarak
3-0
Čelarevo

Trajal Krusevac
0-1
Radnički Pirot

Mokra Gora
0-1
Sloboda Užice

Kolubara
2-0
Temnić 1924

 
Fjärde omgången
Liptovská Štiavnica
0-6
Trenčín

 
Andra omgången
Mura
1-0
Rudar

1-0 Luka Bobičanec (84)

 

Bravo
2-3
Maribor

1-0 Mustafa Nukić (28)
2-1 Anis Jašaragič (36)

1-1 Jasmin Mešanović (30)
2-2 Felipe Silva (90)
2-3 Aleksander Rajčevič (90+5)

Koper
2-0
Nafta

1-0 Stipe Vrdoljak (68)
2-0 Mitja Novinic (självmål, 80)

 

Ivančna Gorica
0-3
Domžale

 

0-1 Slobdan Vuk (6)
0-2 Senijad Ibričić (37)
0-3 Rubén Belima (69)

 
Andra omgången
Ebro
*0-0 f
Real Murcia

Information Ebro vidare efter 5-4 på straffar.

Osasuna
1-2
Reus Deportiu

1-2 Carlos Clerc (87)

0-1 Fran Carbià (60)
0-2 Juan Domínguez (68)

Alcorcón
1-0
Extremadura UD

1-0 Juan Muñoz (49)

 

Ontinyent
*1-1 f
Real Jaén

1-1 Javi Zarzo (straff, 50)

0-1 Víctor Armero (40)

Information Ontinyent vidare efter 6-5 på straffar.

Villanovense
2-1
Badalona

1-1 Manuel Raillo (43)
2-1 Xiscu Martínez (73)

0-1 Santiago Magallán (40)

Melilla
3-0
Tudelano

1-0 Óscar García (22)
2-0 Menudo (56)
Utvisning Ruano (89)
3-0 Menudo (90+4)

Utvisning Néstor Salinas (89)

Lleida Esportiu
1-0
Compostela

1-0 Juanto (39)

 

Cultural Leonesa
*1-1 f
Fuenlabrada

1-1 Aridane (66)

0-1 Souleymane Gassama (54)

Information Cultural Leonesa vidare efter 5-4 på straffar.

UCAM Murcia
0-2
Racing Santander

 

0-1 Daniel Segovia (16)
0-2 Julen Castañeda (90+3)

FC Cartagena
1-1* f
UD Logroñés

1-0 Rubén Cruz (12)

1-1 Rayco García (73)

Information UD Logroñés vidare efter 5-4 på straffar.

Sant Andreu
1-0 f
Gernika

1-0 Ton Alcover (straff, 116)

 

CD Calahorra
2-0
Castellón

1-0 Eduardo Ubis (40)
2-0 Eduardo Ubis (48)

 

Lorca
2-1 f
Unionistas de Salamanca

Utvisning Gerard Artigas (33)
1-1 Andrés Navarro (43)
2-1 Fran Cifuentes (115)

0-1 Guille Andrés (34)

Real Zaragoza
2-1
Deportivo La Coruña

1-0 Giorgi Papunashvili (6)
2-0 Jorge Pombo (59)

2-1 Federico Cartabia (53)

Tenerife
1-2
Cádiz

1-1 Carlos Ruiz (88)

0-1 Dani Romera (5)
1-2 Manu Vallejo (90+2)

Córdoba
2-0
Gimnàstic Tarragona

1-0 Andrés Martín (4)
2-0 Federico Piovaccari (90+2)

 

 
GAIS
1-2
IFK Värnamo

1-1 Edin Hamidovic (52)

0-1 Fabio Gama (25)
1-2 Predrag Ranđelović (80)

Publik 1 496

 
Andra omgången
Artvin Hopaspor
0-0* f
24 Erzincanspor

Information 24 Erzincanspor vidare efter 4-3 på straffar.

Batman Petrolspor
1-0
Yüksekova Belediyespor

1-0 Emre Bayram (23)

 

Siirt İl Özel İdaresi
3-0
Cizrespor

1-0 Jasmin Raboshta (14)
2-0 Owolabi Samuel (85)
3-0 Jasmin Raboshta (90)

 

Van BB
2-0 f
Sarıkamış Gençlerbirliği

1-0 Oktay Aydin (114)
2-0 Emre Toptan (119)

 

Hekimoğlu Trabzon
0-2
Yomraspor

 

0-1 Muhammet Emir (43)
0-2 Yasin Reis (straff, 81)

Diyarbekirspor
2-0
Elaziz Belediyespor

1-0 Özgur Kedikli (50)
2-0 Tuay Adamcıl (68)

 

Kırşehir Belediyespor
3-2
Nevşehir Belediyespor

1-1 Emre İşçiler (16)
2-2 Turgay An (45)
3-2 Murat Şimşek (57)

0-1 Raif Uzuner (14)
1-2 Hakan Doğan (21)

Kemerspor 2003
*2-2 f
Muğlaspor

1-0 Umut Çelik (7)
2-0 Nuri Kaya (21)

2-1 Zeki Sinanoğlu (29)
2-2 Berkay Yüksel (55)

Information Kemerspor 2003 vidare efter 5-4 på straffar.

Kilis Belediyespor
2-1 f
Osmaniyespor

1-0 Ali Kurt (36)
2-1 Niyazi Nayernazlı (95)

1-1 Samet Göker (90)

Erzin Belediyespor
3-0
Adıyaman 1954

1-0 Yucel Candemir (18)
2-0 Burak Yılmaz (55)
3-0 Onur Yılmaz (74)

 

Karaman Belediyespor
2-1
68 Aksaray Belediyespor

1-0 Burak Gündoğdu (6)
2-1 Burak Gündoğdu (19)

1-1 Enes Soy (12)

Erbaaspor
*1-1 f
Fatsa Belediyespor

1-1 Muhammet Yenilmez (120)

0-1 Abuzer Toplu (118)

Information Erbaaspor vidare efter 3-2 på straffar.

Serik Belediyespor
4-1
Kale Belediyespor

1-0 Ahmet Teker (3)
2-0 Ahmet Teker (31)
3-0 Ali Aydın (42)
4-0 Taner Çekiç (65)

4-1 Selim Kartal (79)

Karadeniz Ereğli BSK
2-1
Gebzespor

1-0 Ozan Aydın (36)
2-0 Koray Kurt (45)

2-1 Tugay Keleş (90)

Yeni Altındağ BS
1-0
Kütahyaspor

1-0 Bulent Kalecikli (57)

 

Sinopspor
2-2* f
Yeni Orduspor

1-2 Samet Gökkaya (53)
2-2 Muhammed Aycan (71)

0-1 Fatih Şerifoğlu (27)
0-2 Burak Aydın (52)

Information Yeni Orduspor vidare efter 5-4 på straffar.

Körfez Spor
2-1
Düzcespor

1-0 Talha Özler (3)
2-0 Talha Özler (17)

2-1 Atilla Garhan (44)

Bergama Belediyespor
2-1
Bucaspor

1-1 Samet Önger (40)
2-1 Tuncer Baysal (84)

0-1 İsa Güler

Halide Edip Adıvar
0-1
Çengelköyspor

 

0-1 Ufuk Hançer (78)

Maltepespor
*1-1 f
Sultanbeyli Belediyespor

1-1 Frat Güneş (36)

0-1 Ufuk Ayaydın (33)

Information Maltepespor vidare efter 4-2 på straffar.

Tepecikspor
1-3
Gaziosmanpaşaspor

1-1 Semih Usta (3)

0-1 Tunahan Ergül (2)
1-2 Kazim Birkan (63)
1-3 Furkan Ersekmen (76)

Şile Yıldızspor
3-2
Karacabey Birlikspor

1-0 Bertug Bayar (8)
2-1 Zafer Aydoğdu (31)
3-1 Tahsin Hacımustafaoğlu (56)

1-1 Ogun Yavuz (11)
3-2 İker Avşar (62)

Erokspor
2-1
Ergene Velimeşespor

1-1 Şahin Fıstıkcı (88)

0-1 Berat Eyüpoğlu (42)

Silivrispor
1-0
Alibeyköyspor

1-0 Muhammed Öztürk (76)

 

Tire 1922 Spor
2-1 f
Turgutluspor

1-0 Nihat Yılmaz (55)
2-1 Burak Sürmeli (98)

1-1 Yusuf Yıldırım (74)

Kocaelispor
2-0 f
Gölcükspor

1-0 Burak Sületman (105)
2-0 Burak Sületman (113)