ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 7 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

13

tävlingar

39

matcher

39

resultat

23

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Italien
1-1
Polen

1-1 Jorginho (straff, 78)

0-1 Piotr Zieliński (40)

 
Turkiet
1-2
Ryssland

1-1 Serdar Aziz (41)

0-1 Denis Cheryshev (13)
1-2 Artem Dzyuba (49)

 
Azerbajdzjan
0-0
Kosovo

Färöarna
3-1
Malta

1-0 Joan Edmundsson (31)
2-0 Rene Joensen (38)
3-1 Hallur Hansson (51)

1-1 Michael Mifsud (42)

 
Kval, gruppspel
Anguilla
0-5
Franska Guyana

 

0-1 Laurintin Jean Eudes (15)
0-2 Joffrey Torvic (29)
0-3 Alex Éric (straff, 38)
0-4 Thomas Issorat (55)
0-5 Warren Rino (83)

Antigua och Barbuda
0-3
Saint Lucia

 

0-1 Pernal Williams (50)
0-2 Andrus Remy (67)
0-3 Jevick Macfarlane (90)

Belize
4-0
Bahamas

1-0 Deon McCauley (40)
2-0 Jonathan Miller (självmål, 44)
0-3 Krisean Lopez (80)
0-4 Krisean Lopez (90+5)

 

 
Gruppspel
Maldiverna
0-0
Sri Lanka

 
Taiwan
2-0
Malaysia

Sydkorea
2-0
Costa Rica

1-0 Lee Jae-Sung II (35)
2-0 Nam Tae-Hee (78)

 

Singapore
1-1
Malaysia

1-1 Ikhsan Ahmad (74)

0-1 Jonathan Justin (5)

Qatar
1-0
Kina

1-0 Almoez Ali (25)

 

Skottland
0-4
Belgien

 

0-1 Romelu Lukaku (28)
0-2 Eden Hazard (46)
0-3 Michy Batshuayi (52)
0-4 Michy Batshuayi (60)

 
Första kvalomgången
Basford United (7)
1-3
Staveley Miners Welfare (9)

 
Kvartsfinal
Longford Town
0-7
Cork City

 

0-1 Gearoid Morrissey (20)
0-2 Kieran Sadlier (23)
0-3 Ronan Coughlin (54)
0-4 Kieran Sadlier (68)
0-5 Josh O'Hanlon (74)
0-6 Kieran Sadlier (87)
0-7 Barry McNamee (90)

UCD
2-1
Waterford

1-0 Conor Davis (20)
2-0 Timothy Moloy (27)

2-1 Stanley Aborah (straff, 78)

Limerick
0-4
Dundalk

 

0-1 Pat Hoban (5)
0-2 Pat Hoban (21)
0-3 John Mountney (36)
0-4 Georgie Kelly (72)

 
Andra omgången
Beitar Petah Tikva
0-6
Shimshon Tel Aviv

Ironi Modi'in
*2-2 f
Maccabi Ashdod

Information Ironi Modi'in vidare efter 4-1 på straffar.

Shikun HaMizrah
0-2
Hapoel Lod

Hapoel Bnei Musmus
0-2
Maccabi Nujeidat Ahmed

Hapoel Yeruham
0-2
Beitar Ironi Kiryat Gat

Maccabi Ma'alot Tarshiha
3-0
Ahva Kafr Manda

Dimona
5-2
MS Be'er Sheva

Beitar Nahariya
4-0
Maccabi Ahva Yarka

Hapoel Kafr Qasim Shouaa
3-1
Hapoel Kfar Bara

Ironi Or Yehuda
7-0
Bnei Jaffa Ortodoxim

Maccabi Ironi Tamra
0-2
Ironi Bnei Kabul

Ironi Beit Dagan
0-3
Hapoel Hod HaSharon

Hapoel Tirat Hacarmel
1-2
Hapoel Ramot Menashe

 
Första omgången
Alliance Aischdall
2-1
Grevenmacher

 
Cliftonville
3-0
Institute

1-0 Ryan Curran (6)
2-0 Joe Gormley (9)
3-0 Joe Gormley (66)

 

Glentoran
4-1
Newry City AFC

1-0 Curtis Allen (29)
2-0 Robbie McDaid (32)
3-1 Marcus Kane (60)
4-1 Dylan Davidson (82)

2-1 Conall Delaney (49)

Warrenpoint Town
0-5
Linfield

 

0-1 Simon Kelly (självmål, 3)
0-2 Daniel Kearns (36)
0-3 Michael O'Connor (53)
0-4 Andrew Mitchell (straff, 58)
0-5 Andrew Waterworth (90)

 
Las Palmas
4-0
Gimnàstic Tarragona

1-0 Rubén Castro (44)
2-0 Timor (56)
3-0 Rubén Castro (63)
4-0 Álvaro Lemos (71)

Utvisning César Arzo (29)

Publik 12 119

Mallorca
1-0
Cádiz

1-0 Álex López (90)

 

Publik 8 906