ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 5 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

11

tävlingar

68

matcher

68

resultat

21

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Indien
2-0
Sri Lanka

1-0 Muhammad Kuruniyan (35)
2-0 Lallianzuala Chhangte (47)

 

Publik i Dhaka, Bangladesh

 
Fiji
1-1
Solomonöarna

Slovakien
3-0
Danmark

1-0 Adam Nemec (11)
2-0 Albert Rusnák (37)
3-0 Adam Fogt (självmål, 79)

 

 
Andra omgången
NB Bornholm
0-2
Hillerød

Fremad Amager
2-5
Roskilde

Brabrand
2-3
Silkeborg

Kjellerup
0-1
Middelfart

Hørsholm-Usserød
1-11
Esbjerg

Lyseng
1-2 f
Hobro

Egen
1-9
Vendsyssel

Sydvest
0-2
AGF

FC Helsingør
*
Næstved

Information Næstved vidare efter 5-4 på straffar.

B 93
1-3
HB Køge

 
Förkval, omspel
Lewes
8-1
Mossley

Rusthall
2-2* f
Cray Wanderers

Information Cray Wanderers vidare efter 4-3 på straffar.

 
Fjärde omgången
Maardu
4-0
Läänemaa Haapsalu

1-0 Deniss Malov (31)
2-0 Ilija Zelentsov (37)
3-0 Deniss Malov (45)
4-0 Rain Aasmäe (60)
Utvisning Sergei Zabelo (88)

 

Publik 105

 
Andra omgången
Anagennisi Plagia
0-5
Thesprotos

Ermis Amyntaio
2-1
Oikonomos

M. Alexandros Trikala
0-1
Anagennisi Giannitsa

 
Kvalomgång
Schengen
1-2
Oberkorn

Les Aiglons Dalheim
2-2* f
Jeunesse Gilsdorf

Information Jeunesse Gilsdorf vidare efter 11-10 på straffar.

Olympia Christnach
4-1
Vinesca Ehnen

Kischpelt Wilwerwiltz
2-9
Jeunesse Biwer

 
Fjärde omgången
Dunajská Lužná
0-2
Šamorín

Nové Mesto nad Váhom
0-0* f
Malženice

Information Malženice vidare efter 4-2 på straffar.

Slovan Hlohovec
1-2
Senica

Slovan Šimonovany
2-0
Rohožník

Galanta
0-2
Sereď

Vydrany
4-0
Kalná nad Hronom

Kolárovo
0-4
Dubnica

Lokomotíva Zvolen
*1-1 f
Inter Bratislava

Information Lokomotíva Zvolen vidare efter 7-6 på straffar.

Bacúch
*1-1 f
Komárno

Information Bacúch vidare efter 7-6 på straffar.

Sokol Medzibrod
0-3
Fiľakovo

Čierne
0-1
Lokomotíva Košice

Námestovo
0-0* f
Zemplín Michalovce

Information Zemplín Michalovce vidare efter 5-4 på straffar.

Kysucké Nové Mesto
0-3
Zlaté Moravce

Humenné
1-4
Vranov nad Topľou

Pavlovce nad Uhom
1-1* f
Lipany

Information Lipany vidare efter 5-4 på straffar.

Mladosť Kalša
*1-1 f
Slavoj Trebišov

Information Mladosť Kalša vidare efter 5-4 på straffar.

Kechnec
0-2
Podbrezová

Štart Hrabušice
2-2* f
FK Košice

Information FK Košice vidare efter 7-6 på straffar.

Spišské Podhradie
0-3
Poprad

Gerlachov
2-6
Ružomberok

Dvory nad Žitavou
0-7
Nitra

 
Tredje omgången
Švošov
3-6
Trenčín

 
Första omgången
Mensajero
0-3
Compostela

 

0-1 Aythami Perera (47)
0-2 José Camacho (självmål, 67)
0-3 Miky Villar (88)

Poblense
1-4
Ontinyent

1-3 Jaume Calonge (58)

0-1 David Torres (17)
0-2 David Torres (52)
0-3 David Torres (54)
1-4 José Soler (90)

Rápido Bouzas
0-4
Unionistas de Salamanca

Utvisning Kiko González (74)

0-1 Isaac Manjón (3)
0-2 Iago López (självmål, 13)
0-3 Isaac Manjón (81)
0-4 Carlos de la Nava (89)

Internacional
2-2* f
Fuenlabrada

1-0 Rubén Ramos (34)
2-0 Per Pina (62)

Utvisning Daniel Díaz (67)
2-1 Hugo Fraile (straff, 81)
2-2 Randy Ntekja (90+1)

Information Fuenlabrada vidare efter 5-4 på straffar.

Navalcarnero
0-2
Cultural Leonesa

 

0-1 Aridane (34)
0-2 Yeray González (36)

Langreo
1-2
UD Logroñés

1-2 Sergio Ríos (straff, 79)

0-1 Maranhão (15)
0-2 Maranhão (77)

Gernika
1-0
Durango

1-0 Gorka Larrucea (90)

 

Castellón
1-0
Conquense

1-0 Hicham (61)

 

Lleida Esportiu
2-0
Teruel

1-0 Mousa Bandeh (43)
2-0 Alpha Bakayoko (88)

 

UCAM Murcia
2-0
Ceuta

1-0 Manuel (77)
2-0 Titi (80)

 

Barakaldo
1-1* f
Mutilvera

1-0 Dopi (107)

1-1 Ayensa (112)

Information Mutilvera vidare efter 4-3 på straffar.

Mirandés
0-1
Racing Santander

 

0-1 Quique Rivero (83)
Utvisning Enzo Lombardo (90+5)

CD Calahorra
*1-1 f
Gimnástica Torrelavega

1-0 Javi Barrio (4)

1-1 Cagigas (59)

Information CD Calahorra vidare efter 4-2 på straffar.

Cornellà
1-1* f
Sant Andreu

1-0 Eloy Gila (68)

1-1 Felipe Sá (83)

Information Sant Andreu vidare efter 3-2 på straffar.

Yeclano
1-2 f
Melilla

1-1 Iker Torre (81)
Utvisning Andr+es Campoy (120+3)

0-1 Yacine Qasmi (60)
1-2 Chino (självmål, 116)

Marbella
0-1
Ebro

 

0-1 Dani Martínez (41)

Don Benito
0-1
FC Cartagena

 

0-1 Rubé Cruz (66)

CF Talavera
2-2* f
Real Jaén

1-2 Cristian Albu (84)
2-2 Luis Madrigal (90)

0-1 Raúl Garc+ia (23)
0-2 Migue Montes (40)

Information Real Jaén vidare efter 4-3 på straffar.

 
Tredje omgången
Slovan Rosice
0-2
Zbrojovka Brno

Štěchovice
1-5
Slovan Liberec

Sokol Tasovice
2-5
Slovácko

Sokol Zápy
1-4
Příbram

Hanácká
0-5
Zlín