ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 4 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

7

tävlingar

45

matcher

45

resultat

5

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Första kvalomgången, gruppspel
Macao
2-0
Guam

1-0 Lam Ka Seng (14)
2-0 Leong Ka Hang (78)

 

Publik 106 i Ulaanbaatar, Mongoliet

Mongoliet
9-0
Nordmarianerna

1-0 Mönkh-Erdengijn (11)
2-0 Mönkh-Erdengijn (14)
3-0 Gankhuyag Seo-Od-Yanjiv (15)
4-0 Altansukh Temuujin (39)
5-0 Gankhuyag Seo-Od-Yanjiv (55)
6-0 Batbold Baljinnyam (71)
7-0 Batbold Baljinnyam (78)
8-0 Maratkhan Janseriv (86)
9-0 Munkh-Orgil Orkhon (89)

 

Publik 2 021 i Ulaanbaatar, Mongoliet

 
Gruppspel
Nepal
1-2
Pakistan

1-1 Bimal Magar (82)

0-1 Hassan Naweed Bashir (straff, 38)
1-2 Mohammad Reza Ali Nazari (90+6)

Publik i Dhaka, Bangladesh

Bangladesh
2-0
Bhutan

1-0 Tpou Barman (straff, 3)
2-0 Mahbubur Sufil (47)

 

Publik i Dhaka, Bangladesh

 
Andra omgången
B 1908
2-1
Avarta

Viby
2-1
Skive

Silkeborg KFUM
0-3
Kolding IF

Hedensted
1-2
Aarhus Fremad

Herlev
2-2* f
Marienlyst

Information Marienlyst vidare efter 4-2 på straffar.

GVI
0-3
SønderjyskE

Djursland
1-3
Jammerbugt

Bramdrupdam
0-11
Dalum

 
Förkval, omspel
Glossop North End
2-3 f
City of Liverpool

Market Drayton Town
0-1
Haughmond

Peterborough Sports
4-3
Stamford

Sunderland RCA
2-3
Clitheroe

Selby Town
1-1* f
Kendal Town

Information Kendal Town vidare efter 5-3 på straffar.

Mossley
*1-1 f
Ossett United

Information Mossley vidare efter 4-2 på straffar.

Ramsbottom United
0-0* f
Kidsgrove Athletic

Information Kidsgrove Athletic vidare efter 3-2 på straffar.

Squires Gate
1-0
Droylsden

Chasetown
3-1
Wednesfield

Cleethorpes Town
1-0
Loughborough University

Wisbech Town
*0-0 f
Sileby Rangers

Information Wisbech Town vidare efter 5-3 på straffar.

AFC Rushden & Diamonds
3-0
Deeping Rangers

Dunstable Town
0-4
Corby Town

Witham Town
1-3
Coggeshall Town

Swindon Supermarine
3-0
AFC Dunstable

Aylesbury
0-1
Didcot Town

Wantage Town
1-0
Slimbridge

Lydney Town
5-3
Royal Wootton

Hanworth Villa
0-1
AFC Croydon Athletic

Spelthorne Sports
4-3 f
Raynes Park Vale

Saltdean United
1-2
Whyteleafe

Bemerton Heath Harleq.
3-2
Thatcham Town

Bristol Manor Farm
4-2 f
Bideford

 
Förkval
Biggleswade
3-5
Soham Town Rangers

Charnock Richard
2-2
Leek Town

 
Fjärde omgången
Oravské Veselé
0-0* f
Tatran Prešov

Information Tatran Prešov vidare efter 4-3 på straffar.

Kováčová
2-5
Liptovský Mikuláš

Sačurov
1-3
Partizán Bardejov

 
Gefle
0-1
Örgryte

Utvisning Netan Sansara (90+5)

0-1 Diego Montiel (straff, 61)

Publik 1 644

 
Tredje omgången
Vyškov
3-2
Vítkovice

Kladno
1-2
Ústí nad Labem

Odra Petřkovice
0-4
Třinec

Písek
0-2
Dukla Praha