ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 22 augusti 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

10

tävlingar

54

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Fjärde kvalomgången, match 1:2
Schweiz Young Boys
21:00
Kroatien Dinamo Zagreb

Ungern Vidi
21:00
Grekland AEK

Nederländerna Ajax
21:00
Ukraina Dynamo Kyiv

 
Shirak
12 : 00
Pyunik

Artsakh
12 : 00
Ararat

Banants
14 : 30
Lori

Ararat-Armenia
17 : 00
Gandzasar

 
Aston Villa
20 : 45
Brentford

Sheffield Wednesday
20 : 45
Millwall

Blackburn Rovers
20 : 45
Reading

Norwich City
20 : 45
Preston North End

Bolton Wanderers
21 : 00
Birmingham City

Stoke City
21 : 00
Wigan Athletic

 
Gillingham
20 : 45
Sunderland

Scunthorpe United
20 : 45
Fleetwood Town

 
Tredje omgången
Viimsi II
17 : 30
K-Järve JK Järve II

Zenit Tallinn
17 : 30
Kose

Tartu Welco
18 : 00
FCI Levadia

 
Gibraltar United
20 : 30
Boca Juniors

 
Stumbras
16:00
Žalgiris

Atlantas
18:00
Lietava Jonava

 
Andra kvalomgången
HVV Te Werve
18 : 00
Marvilde

Uno Animo
18 : 00
VVSB

GOES / Staphorst
18 : 00
HSC '21

Alverna / ODIN '59
20 : 00
Dongen

RKSV Bekkerveld / USV Hercules
20 : 00
ASWH / MASV

Blauw Geel '38
20 : 00
Urk / SDO

De Treffers
20 : 00
Quick '20 / DVS '33

Gemert
20 : 00
HSV Hoek / ADO '20

FC 's-Gravenzande / Quick Boys
20 : 00
Excelsior Maas…

Groene Ster
20 : 00
Lienden

HHC
20 : 00
OFC

IJsselmeervogels
20 : 00
OSS '20 / Noordwijk

JOS Watergraafsmeer / Westlandia
20 : 00
SteDoCo / RKSV Cluzona

OJC Rosmalen
20 : 00
Flevo Boys

Sportlust '46 / HBS
20 : 00
ONS Sneek

UNA
20 : 00
Eemdijk / Vlissingen

Volendam
20 : 00
EVV / Brielle

Zaanlandia / Achilles '29
20 : 00
Harkemase Boys / De Dijk

SJC Noordwijk
22 : 00
Lisse

 
Andra omgången
Nyköping
17 : 30
GIF Sundsvall

Rosengård
18 : 00
Landskrona

Hudiksvall
18 : 30
Jönköpings Södra

Sylvia
18 : 30
Djurgården

Eskilsminne
18 : 30
Helsingborg

Motala
18 : 30
Elfsborg

Sävedalen
18 : 30
Halmstad

Karlskrona UF
18 : 30
Varberg

Assyriska Turabdin
18 : 30
Kalmar

Växjö United
18 : 30
Häcken

 
Andra omgången
Žďár nad Sázavou
17 : 30
Zbrojovka Brno

Brandýs nad Labem
18 : 00
Viktoria Žižkov

Přepeře
18 : 00
Chrudim

Kozlovice
18 : 00
Znojmo