ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 21 augusti 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

9

tävlingar

44

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Fjärde kvalomgången, match 1:2
Serbien Crvena Zvezda
21:00
Österrike Salzburg

Vitryssland BATE Borisov
21:00
Nederländerna PSV

Portugal Benfica
21:00
Grekland PAOK

 
Derby County
20 : 45
Ipswich Town

Queens Park Rangers
20 : 45
Bristol City

Rotherham United
20 : 45
Hull City

Swansea City
20 : 45
Leeds United

 
AFC Wimbledon
20 : 45
Walsall

Blackpool
20 : 45
Coventry City

Bradford City
20 : 45
Burton Albion

Bristol Rovers
20 : 45
Portsmouth

Charlton Athletic
20 : 45
Peterborough United

Doncaster Rovers
20 : 45
Shrewsbury Town

Luton Town
20 : 45
Southend United

Oxford United
20 : 45
Accrington Stanley

Plymouth Argyle
20 : 45
Wycombe Wanderers

Rochdale
20 : 45
Barnsley

 
Cambridge United
20 : 45
Exeter City

Carlisle United
20 : 45
Port Vale

Colchester United
20 : 45
Crewe Alexandra

Crawley Town
20 : 45
Swindon Town

Forest Green Rovers
20 : 45
Stevenage

Lincoln City
20 : 45
Bury

Macclesfield Town
20 : 45
Cheltenham Town

Milton Keynes Dons
20 : 45
Grimsby Town

Morecambe
20 : 45
Northampton Town

Newport County
20 : 45
Notts County

Tranmere Rovers
20 : 45
Mansfield Town

Yeovil Town
20 : 45
Oldham Athletic

 
Extra förkval (kvalomg 1:6), omspel
Clacton
20:45
Kirkley & Pakefield

 
Tredje omgången
Järva-Jaani
17 : 30
Äksi Wolves

Kadrina
17 : 30
Trans

Maardu
17 : 30
Sillamäe Kalev

 
Andra kvalomgången
Alcides
20 : 00
VVOG

GVVV
20 : 00
TEC

 
Andra omgången
Lund
-
Malmö FF

Team Thoren
18 : 30
AFC Eskilstuna

Strömsberg
18 : 30
Sirius

Karlberg
18 : 30
Dalkurd

Skoftebyn
18 : 30
Falkenberg

Hässleholms IF
18 : 30
Trelleborg

 
Andra omgången
Jindřichův Hradec
17 : 00
České Budějovice

Mariánské Lázně
18 : 00
Ústí nad Labem

Lanškroun
18 : 00
Pardubice