ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 15 augusti 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

13

tävlingar

99

matcher

97

resultat

10

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Spanien Real Madrid
2-4
Spanien Atlético Madrid

1-1 Karim Benzema (27)
2-1 Sergio Ramos (straff, 63)

0-1 Diego Costa (1)
2-2 Diego Costa (79)
2-3 Saúl (98)
2-4 Koke (104)

Publik på A Le Coq Arena, Tallinn, Estland

 
Zrinjski
Inst
Zvijezda 09

Mladost Doboj Kakanj
0-1
Široki Brijeg

 

0-1 Bernardo Matić (90)

Radnik Bijeljina
0-0
Čelik

Sloboda Tuzla
1-0
Krupa na Vrbasu

1-0 Antonio Vidovic (72)

 

GOŠK Gabela
3-2
Tuzla City

1-0 Josip Ereiz (23)
2-0 Miha Vidmar (30)
3-1 Vedin Kulović (85)

2-1 Ivan Kostić (straff, 62)
3-2 Husein Poturalic (90)

Željezničar
2-2
Sarajevo

1-1 Antonio Pavić (21)
2-2 Dženan Zajmović (73)

0-1 Benjamin Tatar (15)
1-2 Amar Rahmanović (39)

 
Första omgången
Hundested
*2-2
BK Union

Information Hundested vidare efter 4-1 på straffar.

Greve
0-4
Roskilde

Hvidovre
1-4
Fremad Amager

 
Extra förkval (kvalomg 1:6)
Heaton Stannington
4-4* f
Seaham Red Star

Information Seaham Red Star vidare efter 4-2 på straffar.

Littlehampton Town
2-4 f
Worthing United

Stockton Town
0-3
Newcastle Benfield

Billingham Synthonia
0-4
Barnoldswick Town

Northwich Victoria
1-0 f
Widnes

Runcorn Town
1-0
Hemsworth MW

Leyton Athletic
3-0
Barkingside

Highworth Town
1-2
Windsor

Whitstable Town
4-3
Deal Town

Lymington Town
5-1
Sandhurst Town

Willand Rovers
3-0
Shepton Mallet

Wellington AFC
0-3
Bridport

 
Lynx
0-0
Gibraltar Phoenix

 
Semifinal
Stjarnan
2-0
FH

1-0 Guðjón Baldvinsson (44)
2-0 Guðmundur Hafsteinsson (85)

 

 
Atlantas
0-1
Kauno Žalgiris

 

0-1 João Figueiredo (straff, 21)

 
OFK Titograd
1-0
Budućnost

Zeta
1-3
Iskra

Grbalj
0-1
Rudar

Mornar
2-4
Lovćen

Sutjeska
2-1
Petrovac

 
Andra omgången
Rapid Bucureşti
5-0
Bragadiru

Focşani
3-0
Târgu Secuiesc

Agricola Borcea
2-9
Olteniţa

Unirea Mirceşti
0-5
Ceahlăul Piatra Neamţ

ACS Gloria Bistriţa
16 : 30
Avântul Reghin

Unirea Bascov
1-2
Sporting Roşiori

Industria Galda de Jos
Inst
Performanța Ighiu

Sportul Petreşti
0-3
Metalurgistul Cugir

Avrig
0-1
Unirea Alba Iulia

Victoria Zăbrani
1-2
Șoimii Lipova

Gloria Lunca Teuz Cermei
2-0
Naţional Sebiş

Sănătatea Darabani
0-1
Bucovina Rădăuţi

Cetate Deva
1-2
CSM Lugoj

Petrofac Ţicleni
1-3
Filiaşi

Slatina
2-0
Universitatea Craiova 1948

Gloria Corneşti
16 : 30
Flacăra Moreni

Sticla Arieşul Turda
1-3
Sănătatea Cluj

Minaur Baia Mare
3-1
Unirea Tășnad

Viitorul Liteni
2-1
Roman

Universitatea Galaţi
1-3
Sporting Lieşti

Pescăruşul Sarichioi
0-6
Oţelul

Înainte Modelu
2-5
Axiopolis

Victoria Traian
1-4 f
Unirea Slobozia

Râmnicu Sărat
1-3
Metalul Buzău

Săcele
0-2
Olimpic Cetate

Unirea Cristuru Secuiesc
1-7
Hărman

 
Tredje omgången
Podlužany
0-4
Dvory nad Žitavou

 
Första omgången
Akumulator Mežica
1-7
Brda Dobrovo

Grad
1-2
Aluminij

NŠ Drava
0-2
Bravo

Videm
1-2 f
Triglav

SIJ Acroni Jes…
0-12
Koper

Plama Podgrad
0-5
Gorica

Šampion Celje
0-1 f
Ivančna Gorica

Nafta
2-1
Ankaran Hrvatini

Bilje
0-2
Celje

Prevalje
5-1
Kranj

 
Andra omgången
Karlstad
1-0
Gefle

1-0 Govand Haidar (65)

 

 
Andra omgången
Frýdlant
0-0* f
Frýdek-Místek

Information Frýdek-Místek vidare efter 5-4 på straffar.

Sokol Tasovice
*3-3 f
Velké Meziříčí

Information Sokol Tasovice vidare efter 4-3 på straffar.

Šumperk
0-1
Uničov

Líšeň
3-2 f
Prostějov

Slavoj Polná
6-1
Humpolec

Slavičín
1-0
Valašské Meziříčí

Rakovník
0-4
Baník Sokolov

Tachov
0-1
SC Radotín

Litoměřicko
2-0
Varnsdorf

Sokol Hostouň
5-4
Slavoj Vyšehrad

Čáslav
1-2
Vlašim

Ostrá
1-5
Sokol Zápy

Admira Praha
1-0
Králův Dvůr

Benátky nad Ji…
2-1 f
Benešov

Pěnčín-Turnov
0-3
Štěchovice

Horky nad Jizerou
1-2
Dobrovice

Turnov
0-3
Štěchovice

Neratovice-Byš…
1-4
Slovan Velvary

Spartak Soběslav
0-3
Písek

Přeštice
0-6
Jiskra Domažlice

Kladno
2-0
Karlovy Vary

Lanzhot
0-2 f
Kromeriz

Mostecký
0-2
Sokol Brozany

Náchod
1-2
Převýšov

Dvůr Králové
*1-1 f
Sokol Živanice

Information Dvůr Králové vidare efter 2-1 på straffar.

Vysoké Mýto
0-2
Ústí nad Orlicí

Hranice
4-2 f
Bohumín

Havířov
1-3
Odra Petřkovice

Sokol Lanžhot
0-2 f
Hanácká

Slovan Rosice
3-1
Hodonín-Šardice

Slavoj Olympi…
0-1
Dolní Benešov