ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 4 augusti 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

43

tävlingar

158

matcher

157

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Banants
0-0
Shirak

Lori
0-2
Ararat-Armenia

 
Eupen
1-4
Sporting Charleroi

Cercle Brugge
3-2
Lokeren

Royal Antwerp
0-0
Kortrijk

Gent
1-1
Zulte-Waregem

 
Andra omgången
Schriek
1-2
Olympic Charleroi

Hamoir
4-1
Deerlijk Sport

Eendracht Wervik
2-1
Wépion

Bilzerse Waltwilder
4-0
Grand-Leez

Sint-Eloois-Winkel
8-0
Sartoise

Vosselaar
6-0
Racing Waregem

Lille
3-4
Hades

Spouwen-Mopertingen
*0-0 f
Torhout

Tempo Overijse
6-1
Hechtel

Heur Tongeren
2-0
Sporting Kampenhout

La Calamine
0-2
BX Brussels

Huvo Jeuk
1-4
Zwarte Leeuw

Couvin-Mariembourg
4-0
Bosquetia Frameries

Sint-Niklaas
6-0
Chevetogne

Patro Eisden
3-0
K. Kontich

Rebecq
3-2
Tournai

Cappellen
2-0
Sprimont

Hoogstraten
2-0
Stade Bierbeek

Wallonne Ciney
2-3
Stockay-Warfusée

FC Lebbeke
1-1* f
Diegem Sport

Groen Star Beek
20:00
KRC Gent

 
Radnik Bijeljina
2-2
Krupa na Vrbasu

Mladost Doboj Kakanj
0-1
Tuzla City

 
Cherno More
1-5
Septemvri Sofia

Ludogorets
0-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Esbjerg
3-3
Randers

Vejle
1-3
Midtjylland

 
Birmingham City
2-2
Norwich City

Brentford
5-1
Rotherham United

Bristol City
1-1
Nottingham Forest

Ipswich Town
2-2
Blackburn Rovers

Millwall
2-2
Middlesbrough

Preston North End
1-0
Queens Park Rangers

West Bromwich Albion
1-2
Bolton Wanderers

Wigan Athletic
3-2
Sheffield Wednesday

Sheffield United
1-2
Swansea City

 
Sunderland
2-1
Charlton Athletic

Accrington Stanley
0-2
Gillingham

Barnsley
4-0
Oxford United

Burton Albion
1-2
Rochdale

Coventry City
1-2
Scunthorpe United

Fleetwood Town
0-1
AFC Wimbledon

Peterborough United
2-1
Bristol Rovers

Portsmouth
1-0
Luton Town

Shrewsbury Town
0-1
Bradford City

Southend United
2-3
Doncaster Rovers

Walsall
2-1
Plymouth Argyle

Wycombe Wanderers
0-0
Blackpool

 
Bury
1-0
Yeovil Town

Cheltenham Town
0-1
Crawley Town

Crewe Alexandra
6-0
Morecambe

Exeter City
3-1
Carlisle United

Grimsby Town
1-4
Forest Green Rovers

Mansfield Town
3-0
Newport County

Northampton Town
0-1
Lincoln City

Notts County
0-0
Colchester United

Oldham Athletic
1-2
Milton Keynes Dons

Port Vale
3-0
Cambridge United

Stevenage
2-2
Tranmere Rovers

Swindon Town
3-2
Macclesfield Town

 
Narva Trans
1-2
Paide Linnameeskond

 
HJK
2-2
RoPS

Inter Turku
3-0
IFK Mariehamn

 
Lens
1-0
Red Star

 
Paris Saint-Germain
4-0
Monaco

 
Lokomotiv Tbilisi
3-2
Samtredia

Saburtalo
3-0
Sioni

 
ÍBV
0-1
Fylkir

 
Maccabi Netanya
3-2
Hapoel Hadera

Bnei Yehuda
4-2
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
3-2
Ironi Kiryat S…

 
Andra omgången
Ascoli
0-4
Viterbese Castrense

Spezia
2-1
Sambenedettese

Carpi
0-2
Ternana

Trapani
1-2 f
Cosenza

 
Aktobe
1-1
Astana

Atyrau
2-1
Kaisar

Zhetysu
1-1
Akzhayik

 
Gorica
3-3
Slaven Koprivnica

 
Kvartsfinal
Valmiera/BSS
0-3
Rīgas FS

 
Jonava
1-3
Stumbras

Sūduva
3-0
Atlantas

Žalgiris
Inst
Trakai

 
Sfîntul Gheorghe
5-2
Dinamo-Auto

Zaria
0-0
Speranţa Nisporeni

 
OFK Titograd
0-0
Rudar

Zeta
0-0
Petrovac

Grbalj
0-1
Lovćen

 
PSV
0-0* f
Feyenoord

Information Feyenoord vinnare efter 6-5 på straffar.

 
Coleraine
3-0
Warrenpoint Town

Dungannon Swifts
0-2
Ballymena United

Glenavon
0-1
Linfield

Glentoran
1-2
Cliftonville

Institute
1-0
Newry City AFC

 
Första omgången
Dundela
1-3
Knockbreda

Lurgan Celtic
4-0
Armagh City

PSNI
1-0
Banbridge Town

Queen's University
3-4
Lisburn Distillery

 
Ranheim
1-3
Rosenborg

 
Piast Gliwice
2-1
Zagłębie Lubin

Legia Warszawa
0-0
Lechia Gdańsk

 
Porto
3-1
Desportivo Aves

 
Astra Giurgiu
1-1
Sepsi

CFR Cluj
2-1
Concordia Chiajna

 
Ural Yekateringburg
1-2
FK Krasnodar

Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Arsenal Tula

Lokomotiv Moskva
0-0
Spartak Moskva

 
Basel
4-2
Grasshopper

Luzern
4-2
Lugano

 
Voždovac
1-2
Crvena Zvezda

Napredak
1-1
Bačka Palanka

Radnik Surdulica
2-1
Zemun

 
St. Mirren
2-1
Dundee

Kilmarnock
2-0
St. Johnstone

Hamilton Academical
1-4
Hearts

Celtic
3-1
Livingston

 
Ružomberok
3-1
Žilina

Podbrezová
1-0
Spartak Trnava

Zlaté Moravce
4-0
Senica

 
Brommapojkarna
2-1
Dalkurd

Kalmar FF
2-1
IFK Göteborg

 
Öster
1-1
Varbergs BoIS

Degerfors
2-1
Jönköpings Södra

 
Baník Ostrava
3-0
Příbram

Zlín
1-1
Jablonec

Slovan Liberec
2-2
Teplice

Sigma Olomouc
0-1
Viktoria Plzeň

 
Första omgången
Sokol Libiš
0-2
Čáslav

Přeštice
1-0
Meteor Praha

Aritma Praha
1-2
Neratovice-Byškovice

Sokol Velké Hamry
0-2
Ostrá

Jindřichův Hradec
4-2
Tatran Sedlčany

Tachov
5-0
Hořovicko

Tatran Rakovník
2-1
Chomutov

Olympie Březová
0-4
Admira Praha

Libčany
0-1
Brandýs nad Labem

Mostecký
4-2
Dobříš

Spartak Slatiňany
2-1
Trutnov

Ostrov
0-2
Rakovník

Rokycany
2-4
Klatovy

Náchod
2-1
Jiskra Mšeno

 
Bochum
0-2
1. FC Köln

Jahn Regensburg
2-1
Ingolstadt

Greuther Fürth
3-1
Sandhausen

 
Vorskla Poltava
1-0
FK Lviv

Zorya Luhansk
1-1
Chornomorets

 
Puskás
1-2
MTK

Debrecen
2-0
Diósgyőr

Ferencváros
3-1
Szombathelyi Haladás

 
Rapid Wien
1-1
Rheindorf Altach

Mattersburg
0-2
Salzburg

Wacker Innsbruck
2-3
Sturm Graz