ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 30 juli 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

14

tävlingar

42

matcher

42

resultat

16

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Levski Sofia
2-2
Cherno More

1-1 Stanislav Kostov (60)
2-2 Davide Mariani (89)

0-1 Georgi Iliev (22)
1-2 Georgi Bozhilov (88)

 
Vejle
1-1
AGF

1-1 Alan Sousa (straff, 65)

0-1 Bror Blume (57)

Publik 10 254

 
VPS
2-2
Lahti

1-1 Hassan Sesay (självmål, 17)
2-1 Aubrey David (27)

0-1 Stenio (5)
2-2 Henri Anier (79)

Publik 1 889

TPS
1-3
Ilves

1-3 Onni Valakari (straff, 68)

0-1 Otto Schultz (självmål, 9)
0-2 Marius Noubissi (45)
0-3 Marius Noubissi (straff, 59)

Publik 2 765

 
Stade brestois 29
0-1
Metz

 

0-1 Ibrahima Niane (13)

 
FH
1-0
Fjölnir

1-0 Robbie Crawford (1)

 

Fylkir
0-0
Valur

Keflavík
1-2
Breiðablik

1-2 Holmar Rúnarsson (82)

0-1 Gisli Eyjólfsson (55)
0-2 Thomas Mikkelsen (61)

KR
1-0
Grindavík

1-0 Óskar Hauksson (82)

 
Spartaks Jūrmala
4-3
Metta/LU

Riga FC
1-0
Rīgas FS

 
Pogoń Szczecin
0-2
Piast Gliwice

 

0-1 Joel Valencia (6)
0-2 Mateusz Mak (11)

Publik 7 532

 
Voluntari
1-1
Gaz Metan Mediaş

1-0 Abdelhak Belahmeur (3)

1-1 Carlos Fortes (18)

Concordia Chiajna
1-1
Viitorul

1-0 Andrei Marc (32)

1-1 Lyes Houri (89)

 
Ufa
0-0
Lokomotiv Moskva

Publik 8 368

 
Andra omgången
Chelyabinsk
*0-0 f
Nosta

Information Chelyabinsk vidare efter 5-4 på straffar.

Znamya Truda
*2-2 f
Strogino

Information Znamya Truda vidare efter 5-4 på straffar.

Zvezda Perm
2-3
Zenit Izhevsk

Zvezda St. Petersburg
3-1
Leningradets

Khimik-Avgust
2-3 f
Volga Ulyanovsk

Khimik Novomoskovsk
0-1
Dinamo Bryansk

Lada SOK
2-2* f
Lada Tolyatti

Information Lada Tolyatti vidare efter 6-5 på straffar.

Spartak Nalchik
0-4
Spartak Vladikavkaz

Mashuk-KMV
2-0
Dinamo Stavropol

Metallurg Lipetsk
1-0 f
Salyut-Belgorod

Kvant
3-1 f
Dolgoprudny

Volgar Astrakhan
2-1
Legion Dynamo

Sokol Saratov
2-3 f
Syzran-2003

KAMAZ
2-3
Neftekhimik

Luki-Energiya
1-0
Pskov 747

Kaluga
2-1
Veles

Chernomorets
2-0
Kuban Kholding

Druzhba
*1-1 f
Biolog

Information Druzhba vidare efter 4-3 på straffar.

Zorkiy
3-2
Kolomna

Chayka
5-0
SKA Khabarovsk

Saturn Ramenskoye
1-2
Tekstilshchik

Torpedo Moskva
1-0
Torpedo Vladimir

Murom
0-2
Ryazan

 
Trelleborg
1-3
Hammarby

1-2 Deniz Hummet (55)

0-1 Serge Martinsson-Ngouali (28)
0-2 Nikola Đurđić (30)
1-3 Muamer Tankovic (72)

Publik 5 381

 
Örgryte
0-0
AFC Eskilstuna

Publik 3 073

 
Viktoria Plzeň
1-0
Slovan Liberec

1-0 Michal Krmenčík (61)

 

Publik 10 753

 
Första omgången
Stadlau
2-1 f
Gleisdorf 09