ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 28 juli 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

24

tävlingar

213

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kortrijk
18 : 00
Anderlecht

Zulte-Waregem
20 : 00
Waasland-Beveren

Sint-Truiden
20 : 00
Cercle Brugge

Oostende
20 : 30
Royal Excel Mouscron

 
Första omgången
Blankenberge (6)
-
RC Lauwe (6)

Oostnieuwkerke (6)
-
Vlamertinge (6)

WS Lauwe (6)
-
Kortemark (6)

Templeuvois
-
Zwevezele (5)

Wingene (5)
-
Wielsbeke (6)

Adegem (6)
-
Lendelede (8)

Wevelgem City (7)
-
Meulebeke (6)

Wervik (5)
-
Boezinge (6)

Deerlijk (6)
-
Pittem (9)

Ploegsteert-Bizet (7)
-
Tournai (5)

Havinnes
-
Torhout (5)

Oostduinkerke (6)
-
Jong Zulte (6)

Oostkamp (5)
-
Racing Waregem (6)

Dadizele (6)
-
Eendracht Aalter (6)

Merelbeke (5)
-
Sint-Anna Bottelare (8)

Lebbeke (5)
-
Berlare (7)

Mariekerke (6)
-
Wolvertem Merchtem (5)

Avanti Stekene (5)
-
Sottegem (6)

Svelta Melsele
-
Bodegem Kapelle United (7)

Appelterre-Eichem (6)
-
Zelzate (5)

Jong Lede (5)
-
Eendracht Elene-Grotenberge (6)

Vlaamse Ardennen (6)
-
Sint-Martens-Latem (7)

Bornem (5)
-
Hoger Op Kalken (6)

Heusden Sport (8)
-
Ninove (6)

Mazenzele Opwijk
-
Lochristi (6)

Munkzwalm (7)
-
Kobbegem

Dendermonde (6)
-
Oudenhove (8)

Wetteren (5)
-
Drongen (6)

Eendracht Zele
-
Racing Club Bambrugge (6)

Bosquetia Frameries
-
Greunsjotters Vossem

CS Brainois
-
Auderghem

Léopold (5)
-
Maurage

Colfontaine
-
Le Roeulx

Rapid Symphorinois
-
ASC Berchem

Stockel
-
Rhodienne-De Hoek (6)

Hoeilaart (6)
-
Union Lasne Ohain

Paturageois
-
Stade Brainois

Beloeil
-
Pays Vert Ostiches-Ath

Wavre (5)
-
Avenir Lembeek

Soignies Sports
-
Huldenberg (6)

Racing Club Waterloo
-
Uccle

Peruwelz
-
Albert Quevy-Mons (5)

Kosova Schaerbeek
-
Pepingen-Halle (6)

Houdinois
-
Entité Manageoise (6)

Chastre
-
Villers La Ville

Grand-Leez
-
Gilly

Entente Binchoise (6)
-
Wépionnais

Flavion Sport
-
Union Namur Fosses-La-Ville (5)

Monceau
-
Ligny

Tienen
-
Pont-A-Celles Buzet

Rhisnois
-
Gosselies Sport

Jeunesse Aischoise (6)
-
Loyers

Bierbeek (6)
-
Warnant

Entité Floreffe
-
Nismes

Huppaytoise
-
Taminoise

La Molignee
-
Anderlues

Condruzien
-
Givry (6)

Nothomb-Post
-
Longlier A (6)

Belmont
-
La Roer

Mormont (6)
-
Habay-La-Neuve (7)

Weywertz
-
Meix-Dt-Virton

Sartoise
-
Oppagne-Wéris

Champlonaise
-
Erezée

Melreux-Hotton
-
Saint-Louis-Saint-Léger

Bullingen
-
Longlier B

Marloie Sport
-
Honsfelder

Rochefortoise Jemelle
-
Rossignol

Onhaye (6)
-
Rochois

Chevetogne
-
Condruzien

Stockay-Warfusée (6)
-
FC de Trooz

Soiron
-
s'Herenelderen (7)

Schoonbeek-Beverst (7)
-
Etoile Vervietoise

Bressoux
-
Verlaine

Aywaille
-
Bregel Sport (7)

Banneux-Sprimont A (6)
-
Huy (6)

Banneux-Sprimont B
-
Aubel

Huccorgne Sports
-
Zepperen-Brustem (6)

Heusy Rouheid
-
Boorsem Sport (8)

Union La Calamine (5)
-
Franchimontois

United Richelle (5)
-
UCE de Liège

Eendracht Termien (5)
-
Harzé

As-Niel United (8)
-
Bilzerse Waltwilder (5)

Pontisse Cité
-
Wellen (5)

Herstal
-
Daring Huvo Jeuk (6)

Helson Helchteren (5)
-
Lentezon Beerse

Hamont 99 (7)
-
Groen Star Beek

Hechtel (8)
-
Opitter (8)

Sint-Dymphna Geel
-
Halen (7)

Paal-Tervant (7)
-
Sint-Lenaarts

Witgoor Sport Dessel (6)
-
Beringen (6)

Diest (6)
-
Rauw Sport Mol

De Kempen (6)
-
Berg en Dal (6)

Esperanza Pelt
-
Lille (6)

Wezel Sport (7)
-
Zwaluwen Olmen (7)

Gestel (8)
-
Herentals (6)

Herk-De-Stad (6)
-
Zwarte Leeuw (6)

Leopoldsburg (6)
-
Herkol Neerpelt (6)

Ekeren
-
Melsbroek (6)

Schriek (6)
-
Retie (7)

Kontich (6)
-
Putte (8)

Tildonk
-
Sporting Kampenhout

KRC Mechelen
-
Excelsior Bouwel

Nijlen
-
Rapid Leest (7)

Woluwe-Zaventem
-
Berlaar-Heikant (6)

Sterrebeek (6)
-
Ternesse Wommelgem

Stade Everois
-
Lyra

Houtvenne
-
Sint-Agatha-Berchem

Hoger Op Veltem (6)
-
BX Brussels

Tremelo
-
Ganshoren (6)

Berchem
-
Aarschot (6)

s'Gravenwezel-Schilde
-
Jette

Grimbergen (6)
-
Betekom

 
Čelik
-
Željezničar

Zrinjski
-
GOŠK Gabela

Zvijezda 09
-
Sloboda Tuzla

Sarajevo
-
Mladost Doboj Kakanj

Sloga
-
Radnik Bijeljina

Krupa na Vrbasu
-
Široki Brijeg

 
Septemvri Sofia
17 : 30
Botev Plovdiv

Beroe
19 : 45
Ludogorets

 
Midtjylland
16 : 00
Esbjerg

 
Nõmme Kalju
14:00
FCI Levadia

 
Honka
16:00
HJK

 
HB
15:00
NSÍ

 
Limerick
18:30
Waterford United

 
Astana
12:00
Atyrau

Akzhayik
12:00
Aktobe

Irtysh
12:00
Shakhter Karagandy

Kairat
12:00
Tobol

Kaisar
12:00
Kyzyl-Zhar

Ordabasy
12:00
Zhetysu

 
Zagłębie Lubin
18 : 00
Zagłębie Sosnowiec

Korona Kielce
20 : 30
Legia Warszawa

 
CSM Iaşi
-
Astra Giurgiu

Sepsi
-
Universitatea Craiova

Botoşani
-
Hermannstadt

Dunărea Călăraşi
-
CFR Cluj

Concordia Chiajna
-
Viitorul

FCSB
-
Dinamo Bucureşti

Voluntari
-
Gaz Metan Mediaş

 
Ural Yekateringburg
15 : 30
Anzhi Makhachkala

Spartak Moskva
18 : 00
Orenburg

Rostov
20 : 30
Akhmat Grozny

 
Grasshopper
19 : 00
Zürich

Neuchâtel Xamax
19 : 00
Basel

 
Dinamo Vranje
-
Partizan

Mladost Lučani
-
Radnik Surdulica

Zemun
-
Vojvodina

Rad Beograd
-
Čukarički

Mačva Šabac
-
Napredak

Bačka Palanka
-
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
-
Voždovac

Crvena Zvezda
-
Radnički Niš

 
Första omgången, gruppspel
Alloa Athletic
16 : 00
Ross County

Elgin City
16 : 00
Dundee United

East Fife
16 : 00
Falkirk

Forfar Athletic
16 : 00
St. Johnstone

Cove Rangers
16 : 00
Raith Rovers

Dundee
16 : 00
Brechin City

Dunfermline Athletic
16 : 00
Stirling Albion

Greenock Morton
16 : 00
Albion Rovers

Partick Thistle
16 : 00
Ayr United

Hamilton Academical
16 : 00
Airdrieonians

Livingston
16 : 00
Berwick Rangers

Clyde
16 : 00
Motherwell

Edinburgh City
16 : 00
Stranraer

Kilmarnock
16 : 00
Queen's Park

St. Mirren
16 : 00
Dumbarton

 
Sereď
19 : 00
Senica

Spartak Trnava
19 : 00
Zlaté Moravce

Slovan Bratislava
19 : 00
Podbrezová

DAC Dunajská Streda
19 : 00
Zemplín Michalovce

Žilina
19 : 00
Nitra

Trenčín
19 : 00
Ružomberok

 
Krško
-
Olimpija

Celje
-
Gorica

Triglav
-
Aluminij

Maribor
-
Mura

Domžale
-
Rudar

 
Dalkurd
15:00
Sirius

IFK Göteborg
15:00
Brommapojkarna

Östersund
15:00
Elfsborg

Malmö FF
17:00
IFK Norrköping

 
Landskrona BoIS
14:00
Gefle

Brage
15:00
IFK Värnamo

Norrby
15:00
Öster

Varbergs BoIS
15:00
Falkenberg

Jönköpings Södra
16:30
Helsingborg

Frej
17:00
GAIS

Halmstad
18:00
Degerfors

Örgryte
18:00
AFC Eskilstuna

 
Příbram
17 : 00
Bohemians 1905

Opava
17 : 00
Zlín

Slovácko
17 : 00
Baník Ostrava

Slavia Praha
19 : 00
Karviná

 
Chornomorets
-
Karpaty Lviv

FK Lviv
-
Dynamo Kyiv

Shakhtar Donetsk
-
Arsenal Kyiv

Mariupol
-
Desna Chernihiv

Oleksandria
-
Zorya Luhansk

Olimpik Donetsk
-
Vorskla Poltava

 
Paksi SE
-
MOL Vidi

Kisvárda
-
Honvéd

Szombathelyi Haladás
-
Újpest

MTK
-
Ferencváros

Diósgyőr
-
Puskás

Debrecen
-
Mezőkövesd-Zsóry

 
Sturm Graz
17 : 00
Hartberg

Rheindorf Altach
17 : 00
Mattersburg