ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 20 juli 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

12

tävlingar

32

matcher

32

resultat

29

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Vitosha Bistritsa
2-1
Dunav 2010

1-1 Nasko Milev (straff, 62)
2-1 Stefan Hristov (64)
Utvisning Anti Renja (90+4)
Utvisning Petko Tsankov (90+4)

0-1 Ahmed Ahmedov (4)
Utvisning Krasimir Stanoev (90+4)

Publik 220

Cherno More
2-1
Botev Vratsa

1-1 Mariyan Ivanov (sjlvmål, 41)
2-1 Georgi Bozhilov (87)

0-1 Petar Atanasov (5)

Publik 1 700

 
AaB
2-1
Midtjylland

1-1 Rasmus Pedersen (52)
2-1 Jannik Pohl (87)

0-1 Paul Onuachu (42)

 
Flora
4-0
Tulevik Viljandi

1-0 Mihkel Ainsalu (29)
2-0 Mihkel Ainsalu (49)
3-0 Frank Liivak (58)
4-0 Maksim Gussev (67)

 

 
Bohemian
6-0
Bray Wanderers

1-0 Daniel Kelly (5)
2-0 Daniel Corcoran (26)
3-0 Daniel Kelly (27)
4-0 Kevin Devaney (42)
5-0 Robert Cornwall (50)
6-0 Cristian Magerusan (80)

 

St Patrick's Athletic
2-1
Limerick

1-1 Conan Byrne (straff, 77)
2-1 Conan Byrne (80)

0-1 Billy Dennehy (straff, 17)

 
Miedź Legnica
1-0
Pogoń Szczecin

1-0 Petteri Forsell (90+1)

 

Publik 5 587

Jagiellonia Białystok
0-1
Lechia Gdańsk

Utvisning Guilherme (68)

0-1 Flávio Paixão (10)
Utvisning Slawomir Peszko (90+2)

Publik 11 766

 
CFR Cluj
1-1
Botoşani

1-0 Paulo Vinicius (26)

1-1 Loran Fülöp (48)

 
Crvena Zvezda
3-0
Dinamo Vranje

1-0 Dusan Jovančić (41)
2-0 Dejan Joveljić (51)
3-0 Milan Jevtović (76)

 

Publik 5 186

Vojvodina
1-1
Mladost Lučani

1-0 Ismael Fofana (13)

1-1 Stefan Dimić (29)

Publik 1 000

 
Andra omgången
Tatran Oščadnica
0-5
Námestovo

Slavoj Spišská Belá
1-3
Šarišské Michaľany

Družstevník Borov
0-2
Snina

 
Aluminij
2-1
Celje

1-1 Rok Kidrič (20)
2-1 Matic Vrbanec (straff, 59)

0-1 Rudi Požeg (straff, 14)

Publik 300

 
Dukla Praha
1-3
Viktoria Plzeň

1-0 David Doudera (6)

1-1 Jakub Řezníček (69)
1-2 Jakub Podany (självmål, 71)
1-3 Michal Krmenčík (straff, 88)

Publik 5 039

 
Neman Grodno
0-3
Slutsk

 

0-1 Vitaliy Kibuk (41)
0-2 Yevgeny Schikavko (71)
0-3 Yevgeny Schikavko (81)

BATE Borisov
2-0
FK Minsk

1-0 Maksim Skavysh (64)
2-0 Mirko Ivanić (80)

 

 
Första omgången
Leobendorf
2-0
Neuberg

1-0 Peter Zöc (51)
2-0 Mario Konrad (77)

 

Publik 330

SAK Klagenfurt
1-0
Völkermarkt

1-0 Stephan Bürgler (64)

 

Publik 400

SVG Reichenau
3-5
Kapfenberger SV

1-3 David Glänzer (33)
2-3 Patrick Steinkellner (49)
3-4 Manuel Kovatsch (80)
Utvisning Stefan Milenkovic (86)

0-1 Thomas Sabitzer (7)
0-2 David Sencar (17)
0-3 Elvedin Herić (26)
Utvisning Daniel Rosenbichler (48)
2-4 Levan Eloshvili (75)
3-5 Levan Eloshvili (90+3)

Publik 500

Maria Saal
0-6
St. Pölten

 

0-1 Rene Gartler (straff, 39)
0-2 Rene Gartler (straff, 67)
0-3 Husein Balic (75)
0-4 Rene Gartler (75)
0-5 Robert Ljubicic (82)
0-6 Husein Balic (87)

Grödig
1-3 f
Hartberg

1-1 Petrit Nika (63)

0-1 Dario Tadic (35)
1-2 Dario Tadic (straff, 102)
1-3 Thomas Rotter (116)

Hertha
0-3
LASK

 

0-1 Yusuf Otubanjo (13)
0-2 Yusuf Otubanjo (29)
0-3 João Victor (70)

Deutschlandsberger SC
4-2
Amstetten

1-0 Gregor Grbisic (13)
2-0 Gregor Grbisic (25)
3-0 Christian Dengg (33)
4-1 Pascal Zisser (75)

3-1 Marjan Markic (61)
4-2 Florian Uhlig (79)

Neusiedl
1-0
Admira

1-0 Ousman Bozkurt (straff, 70)

 

Schwaz
2-0
Dornbirn

1-0 Mathias Hänsler (2)
2-0 Johannes Kinzner (11)

 

Ebreichsdorf
1-2
Vorwärts Steyr

1-2 Nicolas Wimmer (självmål, 67)

0-1 Yusuf Efendioğlu (37)
0-2 Yusuf Efendioğlu (57)

Allerheiligen
1-3
Mattersburg

1-1 Petar Zubak (24)

0-1 Marko Kvasina (6)
1-2 César Ortiz (33)
1-3 Marko Kvasina (90+1)

Mettersdorf
0-1
Horn

 

0-1 Matus Paukner (57)

Karabakh
0-2
Wiener Neustadt

 

0-1 Oliver Podhorin (10)
0-2 Mario Stefel (83)

Kufstein
0-5
Rapid Wien

 

0-1 Andre Ivan (5)
0-2 Veton Berisha (19)
0-3 Christoph Knasmüllner (34)
0-4 Stefan Schwab (58)
0-5 Andrei Ivan (62)