ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 19 juli 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

2

tävlingar

46

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Första kvalomgången, match 2:2
Kazakstan Tobol
15:00
Georgien Samtredia

Kazakstan Kairat
15:00
Andorra Engordany

Kazakstan Irtysh
15:00
Litauen Trakai

Rumänien Viitorul
17:00
Luxemburg Racing Union

Vitryssland Dinamo Minsk
17:00
Irland Derry City

Albanien Laçi
17:00
Cypern Anorthosis

Armenien Gandzasar
17:00
Polen Lech Poznań

Estland Nõmme Kalju
18:00
Island Stjarnan

Bulgarien Slavia Sofia
18:00
Finland Ilves

Norge Molde
18:00
Nordirland Glenavon

Malta Gzira United
18:00
Serbien Radnički Niš

Lettland FK Riga
18:30
Bulgarien CSKA Sofia

Slovakien Slovan Bratislava
18:30
Moldavien Milsami

Litauen Žalgiris
19:00
Färöarna

Kosovo Prishtina
19:00
Luxemburg Fola Esch

Georgien Dinamo Tbilisi
19:00
Slovakien DAC Dunajská Streda

Cypern Apollon
19:00
Litauen Stumbras

Moldavien Zaria
19:00
Polen Górnik Zabrze

Makedonien Vardar
19:00
Armenien Pyunik

Sverige AIK
19:00
Irland Shamrock Rovers

Vitryssland Shakhtyor Soligorsk
19:00
Wales Connah's Quay

Israel Maccabi Tel Aviv
19:00
Ungern Ferencváros

Azerbajdzjan Keşla
19:00
Malta Balzan

Kosovo Prishtina
19:00
Luxemburg Fola Esch

Norge Sarpsborg
19:00
Island ÍBV

Sverige Häcken
19:00
Lettland Liepāja

Luxemburg Progrès Niedercorn
19:30
Azerbajdzjan Qebele

Danmark Nordsjælland
19:30
Nordirland Cliftonville

Israel Beitar Jerusalem
19:45
Georgien Chikhura

Albanien Luftëtari
20:00
Lettland Ventspils

Finland FC København
20:00
Danmark KuPS

Slovenien Maribor
20:15
Albanien Partizani

Bosnien-Hercegovina FK Sarajevo
20:15
Armenien Banants

Slovakien Trenčín
20:30
Montenegro Budućnost

Montenegro OFK Titograd
20:30
Färöarna B36

Serbien Partizan
20:30
Montenegro Rudar

Nordirland Coleraine
20:45
Serbien Spartak Subotica

Kroatien Osijek
20:45
Moldavien Petrocub

Färöarna NSÍ
20:45
Skottland Hibernian

San Marino Tre Fiori
20:45
Slovenien Rudar

Irland Dundalk
20:45
Estland FCI Levadia

Slovenien Domžale
21:00
Bosnien-Hercegovina Široki Brijeg

Ungern Újpest
21:00
Azerbajdzjan Neftçi

Island FH
21:15
Finland Lahti

 
Andra omgången
Piraaja
18 : 00
Helios II

Maarjamäe FC Igiliikur
18 : 30
K-Järve JK Järve II