ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 17 juni 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

43

matcher

43

resultat

14

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Costa Rica
0-1
Serbien

 

0-1 Aleksandar Kolarov (56)

Publik 41 432 på Samara Arena, Samara

Tyskland
0-1
Mexiko

 

0-1 Hirving Lozano (35)

Publik 78 011 på Stadion Luzhniki, Moskva

Brasilien
1-1
Schweiz

1-0 Philippe Coutinho (20)

1-1 Steven Zuber (50)

Publik 43 109 på Rostov Arena, Rostov

 
Första omgången
Koeru
3-2
Viimsi Lõvid

Maardu
3-0
Tulevik

Kadrina
3-0
FCP Pärnu

Vaimastvere S…
8-0
Raudteetöölised

Põhja-Tallinn…
0-3
Tammeka

Olympic
0-16
Flora

Viimsi II
3-0
Poseidon II

Loo
1-2
Vaprus

Paide II
0-3
Tabasalu Charma

Imavere
4-3
Rasmus Värki

Tõrva
1-3
K-Järve JK Järve

NPM Silmet
*wo
FC Tallinn

Information NPM Silmet vidare på walkover.

Kuressaare
22-0
Lootos

Kompanii Marjamaa
10-0
Tallinna Wolves

Tulevik II
4-3
Jõgeva Wolves

 
TB/FCS/Royn
0-1

 

0-1 Páll Klettskarð (13)

Publik 600

Skála
2-0
AB

1-0 Brian Jacobsen (21)
2-0 Jákup Johansen (84)

Utvisning Bjarni Skála (78)

EB/Streymur
2-1
07 Vestur

1-0 Pætur Petersen (8)
2-1 Arnbjørn Hansen (85)

1-1 Gilli Samuelsen (59)

Publik 300

HB
2-1
B36

1-1 Adrian Justinussen (45)
2-1 Adrian Justinussen (61)

0-1 Lukasz Cieslewicz (37)

 
Sioni
1-0
Lokomotivi Tbilisi

1-0 Zviad Sikharulia (44)

 

Saburtalo
1-0
Dinamo Tbilisi

1-0 Vagner Gonçalves (90+2)

 

 
Astana
3-0
Irtysh

Kaisar
0-0
Zhetysu

Akzhayik
1-2
Kairat

Aktobe
3-1
Ordabasy

Atyrau
0-2
Tobol

 
Andra omgången
Tlasi/Laidze
3-5
Ogres

Alberts
1-2
Traktors

Rezeknes FA/BJSS
0-2
RTU/Skonto Academy

Balvu Sporta Centrs
1-4
Smiltene/BJSS

Staiceles Bebri
Inst
Upesciems

Karosta
1-3
Preilu BJSS

Priekuļi
3-6
Limbazi

Kaucuri/JSS
3-3* f
Tukums 2000/TSS

Information Tukums 2000/TSS vidare efter 8-7 på straffar.

Ghetto/Gvatar
5-0
Aliance

 
Jönköpings Södra
1-3
Falkenberg

1-1 Jesper Svensson (68)

0-1 Erik Pärsson (4)
1-2 Christoffer Carlsson (78)
1-3 Robin Östlind (87)

Publik 2 005

Halmstad
2-1
AFC Eskilstuna

1-1 Jonathan Svedberg (19)
2-1 Höskuldur Gunnlaugsson (60)

0-1 Zourab Tsiskaridze (7)

Publik 1 907

 
Shakhtyor Soligorsk
4-0
Luch Minsk

1-0 Julius Szoke (14)
2-0 Max Ngome (49)
3-0 Denis Laptev (71)
4-0 Tomislav Kiš (84)

 

Torpedo BelAZ
1-0
Dnepr Mogliev

1-0 Aleksandr Pavlovets (42)

 

Neman Grodno
2-3
BATE Borisov

1-2 Andrey Yakimov (40)
2-2 Heroine Moukam (65)

0-1 Nikolay Signevich (20)
0-2 Mirko Ivanić (29)
2-3 Maksim Skavysh (89)