ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 12 juni 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

26

matcher

26

resultat

16

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Japan
4-2
Paraguay

1-1 Takashi Inui (51)
2-1 Takashi Inui (63)
3-1 Federico Santander (självmål, 77)
4-2 Shinji Kagawa (90+1)

0-1 Óscar Romero (32)
3-2 Richard Ortiz (90)

Publik 1 200 på Itivoli Stadion Tirol, Innsbruck, Österrike

Polen
4-0
Litauen

1-0 Robert Lewandowski (19)
2-0 Robert Lewandowski (32)
3-0 Dawid Kownacki (71)
4-0 Jakub Błaszczykowski (straff, 82)

 

Publik på Stadion Narodowy, Warszawa

 
Nõmme Kalju
8-2
Tulevik

1-1 Igor Subbotin (7)
2-1 Maximiliano Uggè (9)
3-1 Sergey Tumasyan (16)
4-1 Liliu (37)
5-2 Igor Subbotin (57)
6-2 Rimo Hunt (66) 7-2 Liliu (80)
8-2 Aleksandr Volkov (89)

0-1 Martin Allik (2)
4-2 Kristen Kähr (51)

Paide
2-0
Tallinna Kalev

1-0 Henri Hanson (4)
2-0 Samson Onomigho (straff, 82)

Utvisning Alger Džumadil (81)

Vaprus
0-4
Trans

 

0-1 Eduard Golovljov (8)
0-2 Dante Leverock (20)
0-3 Dante Leverock (74)
0-4 Arseni Kovaltšuk (80)

Kuressaare
1-1
FCI Levadia

1-1 Sander Laht (51)

0-1 Roman Debelko (48)

 
Första omgången
Mulgi
1-2
Ambla Vallamee…

Maardu United II
21-2
Mauruse Saurused

 
KuPS
3-1
Ilves

1-0 Ville Saxman (6)
2-1 Ville Saxman (43)
3-1 Ilmari Niskanen (75)

Utvisning Diogo Tomas (8)
1-1 Iiro Järvinen (14)
Utvisning Alim Moundi (27)

Publik 2 745

HJK
2-0
IFK Mariehamn

1-0 Nikola Alho (4)
2-0 Klauss (straff, 80)

 

Publik 3 209

RoPS
1-0
VPS

1-0 Antti Okkonen (90)

 

Publik 2 111

Inter Turku
1-0
PS Kemi

1-0 Timo Furuholm (37)

 

Publik 2 615

SJK
4-0
TPS

1-0 Johannes Laaksonen (23)
2-0 Emile Tendeng (39)
3-0 Aristote Mboma (51)
4-0 Emile Tendeng (62)

 

Publik 2 516

Lahti
1-1
Honka

1-0 Pavel Osipov (15)

1-1 Konsta Rasimus (50)

Publik 2 830

 
Tredje omgången
Mark Stars
2-4
Merani Martvili

Meta
*0-0 f
Tbilisi City

Information Meta vidare efter 3-2 på straffar.

Kojaeli
0-8
Dila

Meshakhte
2-3
Samtredia

Samgurali
2-2* f
Rustavi

Information Rustavi vidare efter 6-5 på straffar.

Guria
1-0
Kolkheti Poti

 
GAIS
4-4
Örgryte

1-0 Dusan Djuric (13)
2-3 Marcus Bergholtz (straff, 45)
3-4 Jesper Westermark (88)
4-4 Ajdin Zeljkovic (90+7)

1-1 Gustav Ludwigson (22)
1-2 Gustav Ludwigson (26)
1-3 David Engström (38)
2-4 Daniel Paulson (80)

Publik 13 310

 
Första omgången
Växjö United
5-1
Dalstorp

Skoftebyn
3-1 f
Stenungsund

 
Slutsk
5-0
Dnepr Mogilev

1-0 Yevgeny Schikavko (7)
2-0 Murat Khotov (9)
3-0 Vitaliy Kibuk (70)
4-0 Vitalij Trubila (72)
5-0 Igor Bobko (75)

 

FK Minsk
0-1
Isloch

 

0-1 Aleksandr Kholodinskiy (53)

Vitebsk
2-0
Tarpeda

1-0 Kirill Vergeychik (14)
2-0 Ruslan Teverov (90+3)