ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 29 april 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

56

tävlingar

153

matcher

153

resultat

6

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Durrës
3-3
Kamza

Vllaznia Shkodër
1-0
Laçi

Skënderbeu Korçë
0-1
Kukësi

 
Mästerskapsserien
Engordany
1-0
Sant Julià

 
Nedflyttningsserien
UE Santa Coloma
2-0
Encamp

Penya Encarnada
0-3
Inter Club d'Escaldes

 
Pyunik
1-2
Shirak

 
Sumqayıt
1-2
Səbail

 
Mästerskapsserien
Anderlecht
3-1
Sporting Charleroi

Gent
1-3
Standard Liège

 
Nedflyttningsserien
Beerschot-Wilrijk
0-0
Antwerp

 
Mästerskapsserien
Sarajevo
3-1
Radnik Bijeljina

 
Nedflyttningsserien
GOŠK Gabela
1-0
Čelik

 
Mästerskapsserien
Beroe
0-4
Levski Sofia

Botev Plovdiv
2-1
CSKA Sofia

 
Mästerskapsserien
AEK
2-0
Omonia Nicosia

APOEL
2-1
Apollon

 
Nedflyttningsserien
Nea Salamis
3-1
Olympiakos

 
Mästerskapsserien
Midtjylland
3-0
AaB

Brøndby
3-1
Nordsjælland

 
Nedflyttningsserien
SønderjyskE
2-0
OB

Lyngby
1-3
Randers

 
West Ham United
1-4
Manchester City

Manchester United
2-1
Arsenal

 
Tulevik
2-1
Vaprus

 
VPS
1-2
HJK

KuPS
1-1
Lahti

Ilves
1-1
SJK

PS Kemi
2-3
IFK Mariehamn

 
Rennes
2-1
Toulouse

Angers
1-1
Olympique Marseille

Paris Saint-Germain
2-2
EA Guingamp

 
B36
3-2

Víkingur
0-0
TB/FCS/Royn

EB/Streymur
0-0
Skála

HB
3-0
07 Vestur

AB
0-2
NSÍ

 
Glacis United
1-2
Gibraltar Phoenix

Gibraltar United
1-1
St Joseph's

 
Xanthi
1-0
AEL

Kerkyra
0-0
AEK

Asteras Tripolis
2-1
Apollon Smirnis

Lamia
2-1
PAS Giannina

Levadiakos
0-1
Atromitos

Olympiakos
4-0
Panaitolikos

Panathinaikos
0-3
PAOK

Platanias
1-2
Panionios

 
Mästerskapsserien
Hapoel Haifa
2-2
Maccabi Tel Aviv

 
Nedflyttningsserien
Ashdod
1-0
Hapoel Ashkelon

 
Crotone
4-1
Sassuolo

Sampdoria
4-1
Cagliari

Atalanta
3-1
Genoa

Bologna
1-2
Milan

Hellas Verona
1-3
SPAL

Benevento
3-3
Udinese

Fiorentina
3-0
Napoli

Torino
0-1
Lazio

 
Aktobe
2-0
Kyzyl-Zhar

Astana
1-0
Tobol

 
Trepça'89
0-0
Flamurtari

Vëllaznimi
0-0
Besa Pejë

Prishtina
3-2
Llapi

Drita
3-1
Feronikeli

 
Rudeš
3-2
Cibalia

Slaven Koprivnica
0-0
Hajduk Split

 
Ventspils
1-0
Riga

 
Kauno Žalgiris
2-3
Atlantas

Stumbras
0-2
Trakai

 
Hostert
1-3
Victoria Rosport

Fola Esch
1-1
Jeunesse d'Esch

Esch
0-3
Differdange 03

UNA Strassen
2-1
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
1-3
F91 Dudelange

 
Sfîntul Gheorghe
2-2
Sheriff

Dinamo-Auto
1-3
Zimbru

 
Feyenoord
3-1
Sparta Rotterdam

NAC Breda
3-0
Heerenveen

PEC Zwolle
0-1
Willem II

Ajax
3-0
AZ

Heracles
2-2
Utrecht

Vitesse
5-0
Twente

VVV
1-4
Roda JC

Groningen
4-0
Excelsior

ADO Den Haag
3-3
PSV

 
Molde
0-1
Odd

Sandefjord
0-1
Brann

Tromsø
0-0
Kristiansund

Sarpsborg 08
0-0
Bodø/Glimt

Start
0-1
Haugesund

Strømsgodset
0-1
Rosenborg

 
Mästerskapsserien
Jagiellonia Białystok
0-1
Wisła Kraków

 
Nedflyttningsserien
Cracovia Kraków
4-2
Nieciecza

 
Rio Ave
2-1
Chaves

Boavista
1-0
Paços de Ferreira

Marítimo
0-1
Porto

Belenenses
0-1
Sporting Braga

 
Mästerskapsserien
Steaua Bucureşti
1-1
CFR Cluj

 
Nedflyttningsserien
Gaz Metan Mediaş
2-1
Botoşani

 
Amkar Perm
0-2
Spartak Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
CSKA Moskva

Rostov
2-0
Tosno

 
Basel
6-1
Thun

Lugano
2-1
St. Gallen

Zürich
3-3
Sion

 
Mästerskapsserien
Napredak
0-2
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Partizan

Čukarički
3-0
Spartak Subotica

Radnički Niš
3-0
Voždovac

 
Nedflyttningsserien
Zemun
0-0
Mladost Lučani

Mačva Šabac
2-1
Radnik Surdulica

Javor Ivanjica
3-0
Borac Čačak

Rad Beograd
2-0
Bačka Palanka

 
Mästerskapsserien
Celtic
5-0
Rangers

 
Olimpija
0-0
Gorica

Krško
1-2
Aluminij

 
Getafe
1-1
Girona

Deportivo Alavés
0-1
Atlético Madrid

Valencia
0-0
Eibar

Deportivo La Coruña
2-4
Barcelona

 
Numancia
3-0
Real Oviedo

Sporting Gijón
2-1
Albacete

Cultural Leonesa
2-1
Córdoba

Rayo Vallecano
3-1
Tenerife

Lorca
1-0
Gimnàstic Tarragona

 
GIF Sundsvall
2-1
Elfsborg

1-0 Romain Gall (straff, 8)
2-1 Romain Gall (56)

1-1 Issam Jebali (straff, 52)

Publik 3 278

Djurgården
1-2
Hammarby

1-1 Kevin Walker (straff, 78)

0-1 Muamer Tankovic (3)
1-2 Pa Dibba (90+1)

Publik 24 396

IFK Norrköping
1-2
Trelleborg

Utvisning Jordan Larsson (59)
1-2 Kalle Holmberg (62)

0-1 Ottar Karlsson (54)
0-2 Deniz Hümmet (60)

Publik 6 830

Kalmar FF
3-0
Malmö FF

1-0 Måns Söderqvist (24)
2-0 Viktor Elm (32)
3-0 Hiago (45)

 

Publik 7 047

 
Brage
1-1
Helsingborg

1-0 Anton Lundin (7)

1-1 Mattias Almeida Sundell (76)

Publik 2 392

Frej
2-3
Varberg

1-0 Kostas Stavrothanasopoulos (1)
2-0 Nsima Peter (19)
Utvisning Nsima Peter (71)

2-1 Nahom Girmai (straff, 28)
2-2 Adama Fofana (44)
Utvisning Jakob Bergman (69)
2-3 Albert Ejupi (77)

Publik 491

 
Slavia Praha
0-0
Slovácko

Teplice
1-2
Sigma Olomouc

Zlín
1-1
Bohemians 1905

Jablonec
2-0
Slovan Liberec

 
Yeni Malatyaspor
0-0
Akhisarspor

Osmanlıspor
1-4
İstanbul Başakşehir

Galatasaray
2-0
Beşiktaş

 
Mainz 05
3-0
RB Leipzig

Werder Bremen
1-1
Borussia Dortmund

 
Ingolstadt
1-5
Holstein Kiel

Heidenheim
2-0
Sandhausen

MSV Duisburg
4-1
Jahn Regensburg

 
Mästerskapsserien
Zorya Luhansk
1-0
Veres Rivne

Vorskla Poltava
0-1
Dynamo Kyiv

 
Smolevichy-STI
1-1
Vitebsk

Gorodeya
1-1
Torpedo BelAZ

 
Sturm Graz
4-2
Rapid Wien

St. Pölten
0-2
Salzburg