ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 25 april 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

37

matcher

37

resultat

12

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Semifinal, match 1:2
Bayern München
1-2
Real Madrid

1-0 Joshua Kimmich (28)

1-1 Marcelo (44)
1-2 Marco Asensio (57)

 
Semifinal, match 2:2
Levski Sofia
2-2
CSKA Sofia

Information Levski Sofia vidare med sammanlagt 4-2.

 
Semifinal, match 2:2
Paphos
1-4
Apollon

Information Apollon vidare med sammanlagt 8-1.

APOEL
1-2
AEK

Information AEK vidare med sammanlagt 4-1.

 
Semifinal
Fredericia
0-1
Silkeborg

 

0-1 Oliver Fredsted (självmål, 50)

 
RoPS
2-0
Lahti

1-0 Agnaldo Moraes (12)
2-0 Lassi Lappalainen (90+3)

 

Publik 1 602

VPS
1-1
Ilves

1-0 Sebastian Strandvall (straff, 14)

1-1 Niklas Jokelainen (59)

Publik 1 721

Inter Turku
0-0
HJK

Publik 2 016

IFK Mariehamn
1-4
KuPS

1-0 Amos Ekhalle (22)

1-1 Petteri Pennanen (41)
1-2 Petteri Pennanen (52)
1-3 Petteri Pennanen (67)
1-4 Petteri Pennanen (86)

Publik 951

 
Caen
0-0
Toulouse

Publik 18 658

 
Första omgången
B68
0-4
HB

B71
4-0
Giza / Hoyvík

TB / FCS / Royn
2-1

Undrið
0-3
EB / Streymur

ÍF
0-3
B36

NSÍ
0-1
AB

Skála
1-0
07 Vestur

 
Kyzyl-Zhar
0-2
Astana

 
Atlantas
1-0
Jonava

 
Mondorf-les-Bains
1-1
Rodange

 
Shkupi
3-1
Pobeda

Renova
2-0
Skopje

Akademija Pandev
2-2
Shkendija

Pelister
2-1
Sileks

Vardar
0-1
Rabotnički

 
Ranheim
0-2
Brann

 

0-1 Steffen Skålevik (24)
0-2 Steffen Skålevik (55)

Publik 2 655

Stabæk
1-1
Start

1-0 Ohi Omoujuanfo (70)

1-1 Aron Sigurdarson (82)

Publik 3 043

 
Final
La Fiorita
3-2 f
Tre Penne

1-0 Armando Amati (21)
2-0 Samuele Olivi (44)
3-2 Armando Amati (98)

2-1 Kevin Marigliano (76)
2-2 Davide Cesarini (87)
Utvisning Andrea Rossi (95)

Publik på Stadio Olimpico di Serravalle, Serravalle.

 
Mästerskapsserien
Crvena Zvezda
3-0
Čukarički

Spartak Subotica
2-1
Napredak

Voždovac
2-1
Vojvodina

 
Nedflyttningsserien
Zemun
2-1
Borac Čačak

Radnik Surdulica
2-0
Bačka Palanka

Mačva Šabac
0-0
Rad Beograd

Mladost Lučani
3-1
Javor Ivanjica

 
Aluminij
1-1
Krško

1-1 Ibrahim Mensah (89)

0-1 Miljan Škrbić (57)

 
Semifinal
Zlín
0-1
Jablonec

 

0-1 Luka Masopust (28)