ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 15 april 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

58

tävlingar

139

matcher

139

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Durrës
2-0
Vllaznia Shkodër

 
Nedflyttningsserien
Encamp
2-3
Inter Club d'Escaldes

UE Santa Coloma
0-1
Penya Encarnada

 
Ararat
1-1
Pyunik

 
Qəbələ
1-1
Səbail

Sumqayıt
2-1
Keşlə

Zira
0-3
Neftçi

 
Mästerskapsserien
Anderlecht
1-0
Club Brugge

 
Nedflyttningsserien
Antwerp
2-0
Beerschot-Wilrijk

Oostende
2-2
Sint-Truiden

 
Nedflyttningsserien
GOŠK Gabela
1-1
Vitez

 
Nedflyttningsserien
Dunav 2010
0-2
Septemvri Sofia

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Etar

 
Mästerskapsserien
APOEL
4-1
Omonia

 
Nedflyttningsserien
Paphos
1-2
Nea Salamis

 
Nedflyttningsserien
OB
3-0
Randers

 
Newcastle United
2-1
Arsenal

Manchester United
0-1
West Bromwich Albion

 
Wolverhampton Wanderers
2-0
Birmingham City

 
Vaprus
1-1
Kuressaare

 
Ilves
2-1
KuPS

PS Kemi
2-4
Inter Turku

TPS
0-2
SJK

Honka
0-0
Lahti

 
Montpellier
1-3
Girondins Bordeaux

Troyes
2-3
Olympique Marseille

Paris Saint-Germain
7-1
Monaco

 
07 Vestur
0-3
B36

Skála
0-0

NSÍ
1-2
HB

EB/Streymur
1-1
Víkingur

TB/FCS/Royn
0-1
AB

 
Samtredia
0-0
Dila

Dinamo Tbilisi
0-1
Saburtalo

 
Lions Gibraltar
0-5
Europa

 
AEL
4-2
Panaitolikos

Xanthi
3-0
PAS Giannina

Panathinaikos
1-0
Atromitos

Platanias
0-1
AEK

 
Semifinal, match 1:2
UMF Geisli
0-2
Dalvík/Reynir

 
Mästerskapsserien
Hapoel Be'er Sheva
2-2
Hapoel Haifa

 
Nedflyttningsserien
Fnei Sakhnin
2-2
Maccabi Petah Tikva

 
Fiorentina
0-0
SPAL

Sassuolo
2-2
Benevento

Bologna
2-0
Hellas Verona

Milan
0-0
Napoli

Juventus
3-0
Sampdoria

Lazio
0-0
Roma

 
Trepça'89
3-0
Vëllaznimi

Drita
2-0
Vllaznia

 
Lokomotiva Zagreb
5-2
Slaven Koprivnica

 
Ventspils
1-1
Liepāja

 
Victoria Rosport
1-1
RM Hamm Benfica

Progrès Niederkorn
1-0
Jeunesse d'Esch

Racing
2-0
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
4-1
Esch

Hostert
1-1
Rodange

UNA Strassen
2-2
Differdange 03

Fola Esch
2-3
F91 Dudelange

 
Vardar
1-1
Shkupi

Sileks
0-0
Akademija Pandev

Pelister
0-6
Shkendija

Renova
2-1
Pobeda

Skopje
0-1
Rabotnički

 
Mosta
0-2
Naxxar Lions

Hibernians
2-2
Tarxien Rainbows

 
NAC Breda
1-2
Willem II

Feyenoord
3-1
Utrecht

Groningen
2-1
Roda JC

PSV
3-0
Ajax

 
Molde
2-1
Lillestrøm

Ranheim
4-2
Haugesund

Sandefjord
3-3
Kristiansund

Stabæk
1-1
Tromsø

Strømsgodset
3-0
Odd

Sarpsborg 08
1-2
Brann

 
Marítimo
1-1
Moreirense

Benfica
0-1
Porto

Belenenses
3-4
Sporting CP

 
Mästerskapsserien
Viitorul
1-2
CFR Cluj

 
Nedflyttningsserien
Concordia Chiajna
2-1
Juventus Bucureşti

 
Ural
2-1
Spartak Moskva

Ufa
1-1
CSKA Moskva

Rostov
2-0
SKA Khabarovsk

 
Basel
2-1
Lausanne Sport

Luzern
0-1
Sion

Young Boys
1-0
Zürich

 
Mästerskapsserien
Napredak
1-0
Vojvodina

Spartak Subotica
1-0
Voždovac

 
Semifinal
Celtic
4-0
Rangers

 
Mästerskapsserien
Spartak Trnava
1-0
Ružomberok

 
Triglav
0-2
Rudar

Gorica
0-6
Maribor

Aluminij
1-1
Ankaran Hrvatini

 
Eibar
0-1
Deportivo Alavés

Atlético Madrid
3-0
Levante

Getafe
1-0
Espanyol

Málaga
1-2
Real Madrid

 
Osasuna
1-1
Córdoba

Real Valladolid
0-1
Sporting Gijón

Almería
1-1
Albacete

Rayo Vallecano
2-1
Real Zaragoza

Sevilla Atlético
0-0
Granada

Real Oviedo
1-0
Gimnàstic Tarragona

 
IFK Norrköping
3-1
Kalmar FF

AIK
2-0
Djurgården

Östersund
2-1
IFK Göteborg

 
Öster
1-2
Brage

GAIS
0-2
Falkenberg

AFC Eskilstuna
4-0
IFK Värnamo

 
Viktoria Plzeň
2-2
Sparta Praha

 
Kayserispor
3-2
Gençlerbirliği

Göztepe
2-1
Bursaspor

Antalyaspor
0-0
Konyaspor

Galatasaray
2-0
İstanbul Başakşehir

 
Schalke 04
2-0
Borussia Dortmund

Werder Bremen
1-1
RB Leipzig

 
Ingolstadt
1-1
1. FC Nürnberg

Darmstadt 98
1-1
Eintracht Braunschweig

Heidenheim
3-1
Fortuna Düsseldorf

 
Mästerskapsserien
Zorya Luhansk
0-3
Vorskla Poltava

 
Nedflyttningsserien
Olimpik Donetsk
0-0
Oleksandria

Stal Kamianske
2-1
Karpaty Lviv

Zirka Kropyvnytskyi
0-1
Chornomorets Odesa

 
Smolevichy-STI
1-1
Minsk

Gomel
0-0
Tarpeda

Gorodeya
0-2
Dinamo Minsk

 
Nedflyttningsserien
Barry Town United
1-1
Newtown

 
Austria Wien
0-4
Rapid Wien

Admira
2-6
Salzburg