ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 14 april 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

67

tävlingar

222

matcher

223

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
4-0
Partizani Tirana

Lushnja
0-2
Flamurtari

Luftëtari Gjirokastër
2-1
Laçi

Skënderbeu Korçë
3-2
Kamza

 
Gandzasar
1-1
Shirak

Banants
3-0
Alashkert

 
Kapaz
0-1
Qarabağ

 
Mästerskapsserien
Standard Liège
1-0
Gent

 
Nedflyttningsserien
Zulte-Waregem
5-1
Royal Excel Mouscron

Lierse
0-2
Kortrijk

Waasland-Beveren
0-2
Leuven

Lokeren
3-0
Eupen

 
Mästerskapsserien
Krupa na Vrbasu
0-1
Zrinjski

 
Nedflyttningsserien
Sloboda Tuzla
1-0
Borac Banja Luka

Čelik
2-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Mästerskapsserien
Beroe
3-2
Botev Plovdiv

CSKA Sofia
5-1
Vereya

Levski Sofia
0-1
Ludogorets

 
Mästerskapsserien
AEL
0-2
Apollon

Anorthosis
1-1
AEK

 
Nedflyttningsserien
Doxa
5-0
Olympiakos

 
Nedflyttningsserien
SønderjyskE
1-0
Lyngby

 
Southampton
2-3
Chelsea

Burnley
2-1
Leicester City

Crystal Palace
3-2
Brighton & Hove Albion

Huddersfield Town
1-0
Watford

Swansea City
1-1
Everton

Liverpool
3-0
Bournemouth

Tottenham Hotspur
1-3
Manchester City

 
Sheffield United
1-1
Millwall

Barnsley
2-2
Bolton Wanderers

Burton Albion
3-1
Derby County

Hull City
0-1
Sheffield Wednesday

Middlesbrough
2-1
Bristol City

Norwich City
0-2
Cardiff City

Nottingham Forest
2-1
Ipswich Town

Queens Park Rangers
1-2
Preston North End

Reading
2-2
Sunderland

Fulham
1-1
Brentford

 
Blackpool
2-1
Fleetwood Town

Bristol Rovers
1-1
Blackburn Rovers

Bury
2-3
Northampton Town

Charlton Athletic
0-1
Scunthorpe United

Milton Keynes Dons
1-2
Doncaster Rovers

Oldham Athletic
1-1
Gillingham

Oxford United
2-0
Southend United

Peterborough United
0-1
Rochdale

Plymouth Argyle
0-0
Portsmouth

Walsall
2-3
Wimbledon

Wigan Athletic
0-0
Rotherham United

 
Chesterfield
0-1
Mansfield Town

Accrington Stanley
1-1
Exeter City

Cheltenham Town
0-1
Forest Green Rovers

Colchester United
1-3
Notts County

Crawley Town
1-2
Coventry City

Grimsby Town
2-2
Barnet

Luton Town
3-1
Crewe Alexandra

Morecambe
1-1
Carlisle United

Newport County
2-1
Swindon Town

Port Vale
1-0
Lincoln City

Stevenage
0-2
Cambridge United

Yeovil Town
0-1
Wycombe Wanderers

 
Tammeka
1-1
Trans

Tulevik
0-6
Nõmme Kalju

FCI Levadia
2-1
Flora

 
IFK Mariehamn
0-1
HJK

VPS
0-1
RoPS

 
Olympique lyonnais
1-0
Amiens

Caen
Inst
Toulouse

Lille
2-2
EA Guingamp

Nantes
1-1
Dijon

Rennes
1-2
Metz

Strasbourg
0-1
Saint-Étienne

 
Paris FC
0-3
Stade Reims

 
Lokomotivi Tbilisi
1-2
Sioni

Torpedo Kutaisi
0-1
Chikhura

 
Mons Calpe
1-0
Gibraltar Phoenix

Gibraltar United
1-0
Lynx

 
Lamia
0-0
Apollon Smirnis

Levadiakos
1-0
Asteras Tripolis

PAOK
3-1
Panionios

 
Limerick
1-2
Sligo Rovers

 
Semifinal, match 1:2
KFS
2-6
Vídir

KFG
5-0
Afríka

Stál-úlfur
0-2
Skallagrímur

Sindri
2-5
Einherji

Kórdrengir
16 : 00
Stokkseyri

Afturelding
6-1
KFR

Vestri
18-2
Kóngarnir

Fram
6-0
Ármann

Nökkvi
0-6
KF

Kári
13-1
Hörður Ísafjarðabær

Njardvík
10-1
KB

Álafoss
1-5
GG

 
Mästerskapsserien
Bnei Yehuda
1-3
Maccabi Netanya

 
Nedflyttningsserien
Ironi Kiryat Shmona
0-1
Hapoel Ra'anana

Hapoel Acre
1-1
Ashdod

Maccabi Haifa
2-1
Hapoel Ashkelon

 
Cagliari
2-1
Udinese

Genoa
1-0
Crotone

Chievo
0-0
Torino

Atalanta
0-0
Internazionale

 
Virtus Entella
1-1
Avellino

Pescara
2-2
Bari 1908

Brescia
1-1
Carpi

Salernitana
1-1
Cesena

Palermo
1-1
Cremonese

Empoli
3-2
Pro Vercelli

Frosinone
1-1
Spezia

Novara
0-3
Ternana

Perugia
1-1
Venezia

 
Kyzyl-Zhar
1-0
Zhetysu

Atyrau
0-0
Shakhter Karagandy

Aktobe
0-1
Tobol

Akzhayik
4-1
Ordabasy

Astana
1-1
Kairat

Kaisar
0-0
Irtysh

 
Drenica Skënderaj
2-0
Flamurtari

Prishtina
1-0
Besa Pejë

Liria Prizren
1-2
Llapi

 
Cibalia
0-2
Dinamo Zagreb

Inter Zaprešić
0-3
Hajduk Split

 
Valmiera/BSS
2-4
Spartaks Jūrmala

Rīgas FS
3-0
Jelgava

 
St. Andrews
1-0
Birkirkara

Floriana
1-1
Valletta

Gzira United
2-1
Sliema Wanderers

Balzan
2-1
Senglea Athletic

 
Milsami
0-1
Sheriff

Sfîntul Gheorghe
3-6
Petrocub

Zaria
1-1
Zimbru

Speranţa Nisporeni
0-0
Dinamo-Auto

 
Sutjeska
1-0
Petrovac

Kom
0-0
Iskra

Budućnost
1-1
Zeta

Dečić
1-4
Mladost

Rudar
0-0
Grbalj

 
ADO Den Haag
2-1
Twente

Vitesse
7-0
Sparta Rotterdam

VVV
0-2
Heerenveen

PEC Zwolle
1-1
Excelsior

 
Mästerskapsserien
Cliftonville
1-3
Glenavon

Coleraine
1-0
Ballymena United

Crusaders
2-0
Linfield

 
Nedflyttningsserien
Ballinamallar…
2-2
Dungannon Swifts

Carrick Rangers
0-1
Ards

Warrenpoint Town
1-0
Glentoran

 
Start
1-6
Vålerenga

 
Mästerskapsserien
Jagiellonia Bi…
1-2
Górnik Zabrze

Legia Warszawa
0-1
Zagłębie Lubin

 
Nedflyttningsserien
Cracovia Kraków
2-1
Piast Gliwice

 
Portimonense
0-1
Estoril

Desportivo Aves
1-0
Feirense

Boavista
3-3
Chaves

Vitória Guimarães
1-1
Vitória Setúbal

 
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
4-1
CSM Iaşi

 
Nedflyttningsserien
Sepsi
2-1
Gaz Metan Mediaş

 
Amkar Perm
0-3
Rubin Kazan

Dinamo Moskva
0-4
Lokomotiv Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Anzhi

FK Krasnodar
3-0
Arsenal Tula

 
Grasshopper
1-2
St. Gallen

Lugano
1-1
Thun

 
Mästerskapsserien
Čukarički
2-3
Radnički Niš

Crvena Zvezda
2-1
Partizan

 
Nedflyttningsserien
Radnik Surdulica
0-0
Javor Ivanjica

Mladost Lučani
1-1
Rad Beograd

Mačva Šabac
2-0
Borac Čačak

 
Hamilton Academical
1-2
Kilmarnock

 
Semifinal
Motherwell
3-0
Aberdeen

 
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
1-3
Trenčín

DAC Dunajská Streda
3-1
Žilina

 
Nedflyttningsserien
Nitra
3-2
Tatran Prešov

Podbrezová
3-1
Senica

Zemplín Michalovce
2-0
Zlaté Moravce

 
Olimpija
1-1
Domžale

Celje
5-0
Krško

 
Sevilla
2-2
Villarreal

Barcelona
2-1
Valencia

Las Palmas
0-1
Real Sociedad

Leganés
1-0
Celta de Vigo

Athletic Club
2-3
Deportivo La Coruña

 
Reus Deportiu
1.0
Cádiz

Numancia
2-0
Lugo

Lorca
1-1
Alcorcón

Cultural Leonesa
3-2
Tenerife

 
Elfsborg
0-1
Sirius

Häcken
3-0
Dalkurd

 
Frej
1-5
Helsingborg

Gefle
0-1
Degerfors

 
Jablonec
0-0
Sigma Olomouc

Baník Ostrava
2-0
Bohemians 1905

Slovácko
1-0
Zbrojovka Brno

Dukla Praha
2-0
Slovan Liberec

 
Kasımpaşa
2-0
Kardemir Karabükspor

Yeni Malatyaspor
1-1
Alanyaspor

Sivasspor
1-2
Fenerbahçe

 
1899 Hoffenheim
2-0
Hamburger SV

Hertha BSC
2-1
1. FC Köln

Bayer Leverkusen
4-1
Eintracht Frankfurt

VfB Stuttgart
1-1
Hannover 96

Bayern München
5-1
Borussia Mönchengladbach

 
Dynamo Dresden
0-4
Holstein Kiel

St. Pauli
0-1
Union Berlin

Arminia Bielefeld
2-0
Erzgebirge Aue

MSV Duisburg
0-2
Sandhausen

 
Mästerskapsserien
Mariupol
2-0
Veres Rivne

Shakhtar Donetsk
0-1
Dynamo Kyiv

 
Paksi SE
1-2
Szombathelyi Haladás

Mezőkövesd-Zsóry
0-0
Videoton

Újpest
4-2
Vasas

Puskás
1-1
Honvéd

Balmazújváros Sport
2-1
Diósgyőr

Debrecen
1-1
Ferencváros

 
Neman Grodno
0-0
Dnepr Mogilev

BATE Borisov
2-0
Dinamo Brest

Isloch
0-0
Torpedo BelAZ

 
Mästerskapsserien
Cefn Druids
3-1
Cardiff MU

Connah's Quay
1-0
Bangor City

 
Nedflyttningsserien
Carmarthen Town
3-2
Llandudno

 
Sturm Graz
3-0
Mattersburg

Rheindorf Altach
2-1
Wolfsberger AC

St. Pölten
1-3
LASK Linz