ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 12 april 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

10

tävlingar

24

matcher

24

resultat

10

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kvartsfinal, match 2:2
Olympique Marseille
5-2
RB Leipzig

1-1 Stefan Ilsanker (självmål, 6)
2-1 Bouna Sarr (9)
3-1 Florian Thauvin (38)
Dimitri Payet (60)
5-2 Hiroki Sakai (90+4)

0-1 Bruma (2)
3-2 Jean Augustin (55)

Information Olympique Marseille vidare med sammanlagt 5-3.

CSKA Moskva
2-2
Arsenal

1-0 Fedor Chalov (39)
2-0 Kirill Nababkin (50)

2-1 Danny Welbeck (75)
2-2 Aaron Ramsey (90+2)

Information Arsenal vidare med sammanlagt 6-4.

Sporting CP
1-0
Atlético Madrid

1-0 Fredy Montero (28)

 

Information Atlético Madrid vidare med sammanlagt 2-1.

Salzburg
4-1
Lazio

1-1 Munas Dabour (56)
2-1 Amadou Haidara (72)
3-1 Hwang Hee-Chan (74)
4-1 Stefan Lainer (76)

0-1 Ciro Immobile (55)

Information Salzburg vidare med sammanlagt 6-5.

 
Semifinal, match 1:2
Keşlə
1-0
Sumgayit

1-0 Cesar Meza Colli (90+2)

 

Publik 800

Qebele
1-2
Neftçi

1-2 Steven Joseph-Monrose (90+1)

0-1 Lucas Gómez (29)
0-2 Namik Ələsgərov (44)

Publik 2 800

 
Kvartsfinal
Hobro
1-2 f
Midtjylland

1-1 Martin Mikkelsen (110)

0-1 Bozhidar Kraev (99)
1-2 Bozhidar Kraev (112)

 
Bradford City
0-0
Shrewsbury Town

 
AB
1-2
Víkingur

B36
1-0
TB/FCS/Royn

07 Vestur
2-3

Skála
0-3
HB

EB/Streymur
2-2
NSÍ

 
Lincoln Red Imps
1-0
Glacis United

 
Semifinal, match 1:2
Ýmir
2-5
KV

Grótta
9-0
Vatnaliljur

Álftanes
9-0
Ísbjörninn

ÍR
1-0
Ægir

Berserkir
1.5
Reynir

Augnablik
17-0
Kormákur / Hvöt

 
Sūduva
4-1
Kauno Žalgiris

Trakai
1-1
Jonava

 
Semifinal, match 2:2
Aluminij
2-2
Gorica

1-0 Marko Nunič (8)
2-2 Josip Zeba (straff, 90)

1-1 Miran Burgič (24)
1-2 Bede Osuli (48)

 
Huesca
0-0
Albacete

Publik 4 550