ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 29 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

7

tävlingar

21

matcher

17

resultat

17

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Blackburn Rovers
2-0
Bradford City

1-0 Bradley Dack (68)
2-0 Craig Conway (80)

 

Publik 13 443

Gillingham
1-2
Milton Keynes Dons

1-1 Navid Nasseri (41)

0-1 Chuks Aneke (34)
1-2 George Williams (85)

Publik 5 540

 
Kvartsfinal
Inter Turku
2-0
Ilves

1-0 Benjamin Källman (62)
2-0 Benjamin Källman (82)

 

SJK
1-2
Honka

1-2 Mehmet Hetemaj (65(

0-1 Jonas Levänen (13)
0-2 Youness Rahimi (32)

EIF
2-1
Haka

1-0 Zacharias Ekström (10)
2-0 Etchu Tabe (58)

2-1 Gerald Ben (84)

HJK
2-0
KuPS

1-0 Riku Riski (11)
2-0 Klauss (36)

 

 
Semifinal
KA
0-1
Grindavík

 

0-1 Gunnar Þorsteinsson (57)

 
Virtus Entella
1-2
Palermo

1-2 Leonardo Gatto (80)

0-1 Antonio La Gumina (17)
0-2 Eros De Santis (självmål, 74)

Avellino
1-2
Parma

1-2 Asencio (33)

0-1 Riccardo Gagliolo (4)
0-2 Antoniino Barillà (7)

Brescia
2-1
Pescara

1-1 Ernesto Torregrossa (31)
2-1 Andrea Caracciolo (67)

0-1 Mamadou Coulibaly (24)

Foggia
2-1
Pro Vercelli

1-1 Francesco Deli (22)
2-1 Luca Martinelli (27)

0-1 Reginaldo (8)

Empoli
2-0
Salernitana

1-0 Alejandro Rodriguez (78)
2-0 Alejandro Rodriguez (90)

 

Cittadella
1-2
Spezia

1-1 Andrea Arrighini (44)

0-1 Alberto Gilardino (40)
1-2 Alberto Gilardino (62)

Carpi
2-1
Ternana

1-0 Federico Melchiorri (12)
2-1 Fabio Concas (68)

1-1 Adriano Montalto (38)

Frosinone
2-1
Venezia

1-1 Raffaele Maiello (53)
2-1 Nicola Citro (61)

0-1 Lorenz Ariaudo (självmål, 25)

 
Rudeš
2-1
Istra 1961

1-1 Juanan Entrena (70)
2-1 Vice Miljanić (90+2)

0-1 Cosmin Matei (21)

 
Desportivo Aves
1-4
Vitória Setúbal

1-0 Luis Fariña (44)

1-1 Edinho (58)
1-2 Edinho (70)
1-3 Edinho (77)
1-4 Edinho (straff, 85)

 
Cosmos
21 : 15
Tre Penne

Juvenes/Dogana
21 : 15
Faetano

La Fiorita
21 : 15
San Giovanni

Pennarossa
21 : 15
Domagnano