ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 25 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

33

matcher

33

resultat

25

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Förenade Arabemiraten
0-1
Gabon

Thailand
2-3
Slovakien

Gibraltar
1-0
Lettland

1-0 Liam Walker (88)

 

Färöarna
3-0
Liechtenstein

1-0 Kaj í Bartalsstovu (11)
2-0 Klaemint Olsen (80)
3-0 Sonni Nattestad (85)

 

Kuwait
1-3
Kamerun

1-3 Yaqoub Al Tararwa (61)

0-1 Vincent Aboubakar (11)
0-2 Christian Bassogog (16)
0-3 Christian Bassogog (57)

Publik 4 500

Barbados
0-0
Bermuda

Dominikanska republiken
2-1
St Kitts och Nevis

1-0 Luis Espinal (56)
2-1 Wilman Modesta (83)

1-1 Yohannes Mitchum (78)

Jamaica
1-1
Antigua och Barbuda

1-0 Akeem Thomas (självmål, 50)

1-1 Peter Byers (90+5)

Nicaragua
3-3
Kuba

1-0 Juan Barrera (10)
2-0 Luis Galeano (15)
3-1 Jaime Moreno (47)

2-1 Eddy Sanamé (41)
3-2 Eddie Gelkis (81)
3-3 Roberney Caballero (90+2)

 
Portsmouth
3-0
Oxford United

1-0 Kal Naismith (5)
2-0 Brett Pitman (69)
3-0 Brett Pitman (79)

Utvisning Alex Mowatt (62)

Publik 17 892

 
Chesterfield
3-1
Notts County

1-0 Sid Nelson (16)
2-0 Zavon Hines (39)
3-1 Kristian Dennis (straff, 90+8)

2-1 Daniel Jones (85)

Publik 6 005

 
Parma
3-1
Foggia

1-1 Emanuele Calaiò (73)
2-1 Luca Siligardi (81)
3-1 Fabio Ceravolo (89)

Utvisning Giuseppe Loiacono (14)
0-1 Fabio Mazzeo (24)

Pro Vercelli
0-0
Avellino

Palermo
4-0
Carpi

1-0 Coronado (straff, 18)
2-0 Coronado (47)
3-0 Antonio La Gumina (67)
4-0 Coronado (76)

 

Pescara
0-1
Empoli

 

0-1 Alfredo Donnarumma (19)

Ternana
0-0
Frosinone

Salernitana
1-0
Novara

1-0 Alessandro Tuia (60)

 

Cremonese
0-1
Virtus Entella

 

0-1 Leonardo Gatto (9)

Venezia
2-1
Cittadella

1-0 Gianluca Litteri (29)
2-1 Geijo (73)

1-1 Andrea Arrighini (63)

Cesena
1-1
Perugia

1-0 Andrea Schiavone (58)

1-1 Cristian Buonaiuto (70)

 
Första omgången, gruppspel
Ruzaevka
1-7
Maqtaaral

SDYuShOR 8
1-2
Kyran

 
Fjärde omgången
Grevenmacher
1-0
Mondorf-les-Bains

Erpeldange
0-2
Differdange 03

RM Hamm Benfica
0-5
Hostert

Blue Boys Muhlenbach
0-1
Esch

 
Alcorcón
1-0
Gimnàstic Tarragona

1-0 Dorca (5)

 

Publik 2 320

Real Zaragoza
0-1
Sevilla Atlético

 

0-1 José Mena (45)

Publik 22 529

Barcelona B
0-2
Osasuna

 

0-1 Robert Ibáñez (9)
0-2 Quique (76)

Publik 5 592

Tenerife
2-0
Lorca

1-0 Suso Santana (6)
2-0 Bryan Acosta (62)

 

Publik 15 131

Granada
1-0
Numancia

1-0 Javier Espinosa (90)

Publik 9 632

 
Mästerskapsserien
The New Saints
5-1
Cefn Druids

1-0 Greg Draper (7)
2-0 Thomas Holland (41)
3-0 Greg Draper (46)
4-0 Greg Draper (48)
5-0 Greg Draper (83)

5-1 Matty Owen (89)

Cardiff MU
1-2
Bangor City

1-1 Emlyn Lewis (37)

0-1 Alex Darlington (30)
1-2 Dean Rittenberg (54)