ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 14 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

25

tävlingar

65

matcher

65

resultat

11

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

1/8-final, match 2:2
Beşiktaş
1-3
Bayern München

1-2 Vágner Love (59)

0-1 Thiago Alcântara (18)
0-2 Gökhan Gönül (självmål, 46)
1-3 Sandro Wagner (84)

Publik 36 885

Information Bayern München vidare med sammanlagt 8-1.

Barcelona
3-0
Chelsea

1-0 Lionel Messi (3)
2-0 Ousmane Dembélé (20)
3-0 Lionel Messi (63)

 

Information Barcelona vidare med sammanlagt 4-1.

 
Lushnja
1-3
Laçi

Teuta Durrës
1-1
Skënderbeu Korçë

Luftëtari Gjirokastër
2-1
Kukësi

Vllaznia Shkodër
0-0
Partizani Tirana

Flamurtari
2-2
Kamza

 
Kvartsfinal, match 1:2
UE Santa Coloma
1-2
Lusitanos

Penya Encarnada
0-3
FC Santa Coloma

Encamp
0-1
Sant Julià

Inter Club d'Escaldes
*2-2 f
Engordany

Information Inter Club d'Escaldes vidare efter 8-7 på straffar.

 
Zira
1-1
Səbail

Neftçi
0-0
Qarabağ

Sumqayıt
2-1
Kapaz

 
Dunav 2010
0-1
Slavia Sofia

 

0-1 Ivan Minchev (28)

 
Kvartsfinal, match 1:2
Anorthosis
1-1
Apollon

 
Kvartsfinal, match 1:2
APOEL
2-2
Nea Salamis

Information APOEL vidare med sammanalgt 5-2.

 
Bradford City
0-1
Wigan Athletic

 
Tammeka
0-3
FCI Levadia

Kuressaare
3-1
Tulevik

Nõmme Kalju
2-0
Flora

 
Paris Saint-Germain
2-1
Angers

1-0 Kylian Mbappé (12)
Utvisning Thiago Motta (16) 2-0 Kylian Mbappé (25)

2-1 Karl Toko Ekambi (75)

 
St Joseph's
0-0
Mons Calpe

 
Juventus
2-0
Atalanta

1-0 Gonzalo Higuaín (29)
2-0 Blaise Matuidi (81)

Utvisning Gianluca Mancini (79)

 
Drita
3-1
Drenica Skënderaj

Feronikeli
2-1
Besa Pejë

Liria Prizren
1-1
Vëllaznimi

Llapi
2-0
Vllaznia

Prishtina
0-0
Trepça'89

 
Cibalia
1-1
Rudeš

1-0 Josip Barišić (55)

1-1 Karlo Kamenar (60)

Osijek
1-1
Inter Zaprešić

1-1 Goran Milović (11)

0-1 Marko Vukčević (10)

 
Stumbras
0-2
Atlantas

Sūduva
0-0
Žalgiris

 
Jeunesse d'Esch
3-1
F91 Dudelange

RM Hamm Benfica
0-1
Differdange 03

Rodange
1-0
Esch

Victoria Rosport
0-2
UT Pétange

Progrès Niederkorn
1-1
UNA Strassen

Racing
2-1
Fola Esch

Hostert
1-3
Mondorf-les-Bains

 
Semifinal, match 1:2
Shkendija
1-1
Renova

Pelister
2-1
Akademija Pandev

 
Mladost
1-0
Iskra

Grbalj
2-3
Sutjeska

Rudar
1-1
Kom

Dečić
0-1
Budućnost

Petrovac
0-0
Zeta

 
Cosmos
5-1
Juvenes / Dogana

Faetano
1-3
San Giovanni

Domagnano
0-4
La Fiorita

Pennarossa
0-5
Tre Penne

 
Kvartsfinal
Javor Ivanjica
0-2
Partizan

 

0-1 Ognjen Ožegović (65)
0-2 Nemanja Miletić II (67)

Mačva Šabac
*0-0
Crvena Zvezda

Information Mačva Šabac vidare efter 5-4 på straffar.

Napredak
0-2
Čukarički

 

0-1 Marko Docić (33)
0-2 Petar Bojić (46)

Vojvodina
0-1
Mladost Lučani

 

0-1 Milos Trifunović (89)

 
Kvartsfinal
Borčice
0-2
Žilina

Slovan Bratislava
4-3
Liptovský Mikuláš

 
Celje
5-2
Triglav

Olimpija
4-0
Rudar

 
Kvartsfinal
Mladá Boleslav
*1-1 f
Baník Ostrava

Information Mladá Boleslav vidare efter 5-4 på straffar.

Hradec Králové
0-2
Zlín

 
Kvartsfinal, match 1:2
Honvéd
0-0
Debrecen

Balmazújváros Sport
5-0
Békéscsaba

 
Kvartsfinal, match 1:2
Dinamo Brest
2-0
Slutsk

Isloch
1-2
BATE Borisov