ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 12 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

18

tävlingar

22

matcher

22

resultat

21

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Vereya
2-4
Botev Plovdiv

1-0 Ventsislav Hristov (8)
2-0 Ventsislav Hristov (18)

2-1 João Paulo (37)
2-2 Diogo Campos (47)
2-3 Todor Nedelev (71)
2-4 Stivan Petkov (82)

 
Nedflyttningsserien
Paphos
0-1
Ermis

 

0-1 Alfonso Artabe (57)

 
FC København
4-3
Helsingør

1-0 Pascal Gregor (självmål, 14)
2-1 Pieros Soteriou (38)
3-1 Viktor Fischer (43)
4-3 Federico Santander (90+2)

1-1 Nicolas Mortensen (31)
3-2 Adnan Mohammed (59)
3-3 Nicolas Mortensen (66)

Publik 7 164

 
Stoke City
0-2
Manchester City

 

0-1 David Silva (10)
0-2 David Silva (50)

Publik 29 138

 
Lens
0-1
Bourg-en-Bresse

 

0-1 Yanis Merdji (77)

 
PAS Giannina
Inst
Apollon Smirnis

 
Bray Wanderers
1-2
Sligo Rovers

1-2 Paul O'Conor (64)

0-1 Caolan McAleer (21)
0-2 Caolan McAleer (28)

Cork City
1-0
Shamrock Rovers

1-0 Kieran Sadlier (straff, 37)

 

Derry City
5-0
Limerick

1-0 Rory Hale (9)
2-0 Ronan Curtis (62)
3-0 Aaron McEneff (64)
4-0 Rory Hale (70)
5-0 Rory Hale (straff, 74)

 

St Patrick's Athletic
0-0
Dundalk

Waterford
1-0
Bohemians

1-0 Sander Puri (51)

 

 
Maccabi Tel Aviv
2-0
Maccabi Petah Tikva

 
Novara
2-1
Brescia

1-1 George Puşcaş (50)
2-1 Gianluca Sansone (58)

0-1 Dimitri Bisoli (32)

 
Kristiansund
0-1
Vålerenga

Utvisning Aliou Coly (90)

0-1 Sam Johnson (63)

Publik 3 969

 
Arka Gdynia
4-0
Nieciecza

1-0 Mateusz Szwoch (straff, 22)
2-0 Rubén Jurado (30)
3-0 Maciej Jankowski (34)
4-0 Gezwgorz Piesio (75)

 

Publik 4 546

 
Chaves
1-2
Sporting CP

1-0 Platiny (straff, 90+1)

0-1 Bas Dost (62)
0-2 Bas Dost (86)

 
Nedflyttningsserien
Dinamo Bucureşti
3-0
Gaz Metan Mediaş

1-0 Ivan Pešić (35)
2-0 Mihai Popescu (74)
3-0 Robert Moldoveanu (90+3)

 

 
Ural
0-2
Lokomotiv Moskva

 

0-1 Anton Miranchuk (11)
0-2 Manuel Fernandes (straff, 15)

 
Deportivo Alavés
1-3
Real Betis

1-2 Rubén Sobrino (67)

0-1 Loren Morón (23)
0-2 Javi García (44)
1-3 Loren Morón (78)

Publik 17 239

 
Kvartsfinal
Djurgården
1-0
Häcken

1-0 Tino Kadewere (77)

 

 
Akhisarspor
1-3
Trabzonspor

Utvisning Serginho (90+1)
1-3 Soner Aydoğdu (90+3)

0-1 Okay Yokuşlu (45+2)
0-2 Burak Yılmaz (83)
0-3 Dame N'Doye (85)

 
Werder Bremen
3-1
1. FC Köln

1-0 Milos Veljkovic (33)
2-1 Milot Rashica (58)
3-1 Maximilian Eggestein (90)

1-1 Yuya Ōsako (53)

Publik 40 000