ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 4 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

42

tävlingar

120

matcher

120

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Lushnja
1-2
Kukësi

Skënderbeu Korçë
4-0
Laçi

Teuta Durrës
1-1
Partizani Tirana

 
Sant Julià
5-1
Penya Encarnada

Encamp
1-2
UE Santa Coloma

Lusitanos
2-0
FC Santa Coloma

Engordany
1-0
Inter Club d'Escaldes

 
Ararat
2-3
Alashkert

Banants
3-0
Shirak

Gandzasar
1-0
Pyunik

 
Qəbələ
1-2
Neftçi

Zira
1-2
Keşlə

 
Lokomotiv Plovdiv
0-0
Botev Plovdiv

Vitosha Bistritsa
1-1
Slavia Sofia

 
Mästerskapsserien
Omonia
0-2
APOEL

 
Nedflyttningsserien
Ermis
0-1
Alki Oroklini

Nea Salamis
1-3
Paphos

 
FC Helsingør
1-2
SønderjyskE

Randers
0-3
Nordsjælland

AGF
0-1
København

Brøndby
2-1
OB

 
Brighton & Hove Albion
2-1
Arsenal

Manchester City
1-0
Chelsea

 
Blackburn Rovers
2-2
Wigan Athletic

 
Nõmme Kalju
7-0
Vaprus

 
Femte omgången, gruppspel
Inter Turku
4-0
Klubi-04

 
Caen
2-0
Strasbourg

Montpellier
1-1
Olympique lyonnais

Olympique Marseille
1-1
Nantes

 
Asteras Tripolis
3-2
PAOK

AEK
1-0
Panionios

Levadiakos
2-1
AEL

Olympiakos
1-1
Panathinaikos

 
Första omgången, gruppspel
Þór
0-2
Selfoss

Víkingur (Ólafsvík)
1-1
Leiknir (Reykjavik)

Fjölnir
5-2
Stjarnan

 
Ironi Kiryat Shmona
0-1
Hapoel Be'er Sheva

Beitar Jerusalem
3-0
Hapoel Acre

 
Genoa
Inst
Cagliari

Torino
Inst
Crotone

Udinese
Inst
Fiorentina

Benevento
Inst
Hellas Verona

Atalanta
Inst
Sampdoria

Chievo
Inst
Sassuolo

Milan
Inst
Internazionale

 
Avellino
Inst
Bari 1908

Carpi
Inst
Venezia

 
Astana
3-0
Kairat

 
Drenica Skënderaj
1-0
Gjilani

 
Dinamo Zagreb
1-0
Slaven Koprivnica

Rijeka
3-1
Lokomotiva Zagreb

 
Jonava
1-1
Atlantas

Stumbras
0-0
Žalgiris

 
Shkupi
1-1
Rabotnički

Akademija Pandev
1-1
Renova

Vardar
2-3
Sileks

Pelister
0-0
Skopje

 
Hamrun Spartans
3-0
Senglea Athletic

Hibernians
0-1
Sliema Wanderers

 
Zeta
0-1
Sutjeska

Mladost
1-1
Kom

Grbalj
0-0
Budućnost

Rudar
1-0
Dečić

Petrovac
0-0
Iskra

 
PEC Zwolle
1-1
VVV

Sparta Rotterdam
2-1
ADO Den Haag

Vitesse
3-2
Ajax

Twente
1-1
Groningen

 
Cracovia Kraków
2-1
Arka Gdynia

Legia Warszawa
2-1
Lech Poznań

 
Tondela
2-0
Chaves

Moreirense
2-0
Paços de Ferreira

Vitória Setúbal
1-0
Rio Ave

Vitória Guimarães
0-0
Belenenses

 
SKA Khabarovsk
0-1
Tosno

Ufa
1-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-0
Spartak Moskva

Arsenal Tula
1-0
Akhmat Grozny

 
Tre Fiori
Inst
Fiorentino

Libertas
Inst
Cailungo

Virtus
Inst
Folgore

 
Lugano
2-4
Young Boys

Sion
1-1
Luzern

Thun
1-2
St. Gallen

 
Kvartsfinal
Motherwell
2-1
Heart of Midlothian

Rangers
4-1
Falkirk

 
Gorica
0-1
Olimpija

 
Levante
1-1
Espanyol

Barcelona
1-0
Atlético Madrid

Real Sociedad
2-1
Deportivo Alavés

Valencia
2-0
Real Betis

 
Lorca
1-2
Albacete

Gimnàstic Tarragona
1-2
Tenerife

Sevilla Atlético
0-1
Sporting Gijón

Alcorcón
1-2
Córdoba

Real Valladolid
1-1
Rayo Vallecano

Huesca
2-2
Almería

 
Tredje omgången, gruppspel
Syrianska
5-3
Oddevold

AIK
3-1
Halmstad

GAIS
4-0
Vasalund

Elfsborg
2-1
Hammarby

Dalkurd
2-2
Gefle

Malmö FF
3-1
Brommapojkarna

Öster
2-1
Varberg

Sirius
2-2
IFK Göteborg

 
Sparta Praha
1-1
Zbrojovka Brno

 
Gençlerbirliği
0-1
Alanyaspor

Konyaspor
0-1
Yeni Malatyaspor

Antalyaspor
1-4
Sivasspor

Fenerbahçe
2-3
Akhisarspor

 
1. FC Köln
2-3
VfB Stuttgart

Freiburg
0-4
Bayern München

 
Eintracht Braunschweig
2-1
Jahn Regensburg

Heidenheim
2-2
Arminia Bielefeld

Fortuna Düsseldorf
2-1
St. Pauli

 
Mariupol
1-0
Olimpik Donetsk

Stal Kamianske
0-1
Veres Rivne Rivne

Dynamo Kyiv
3-2
Zorya Luhansk Luhansk

Karpaty Lviv Lviv
0-3
Shakhtar Donetsk

 
Salzburg
1-0
Rapid Wien