ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 3 mars 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

47

tävlingar

194

matcher

194

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Sumqayıt
1-1
Qarabağ

Kapaz
2-1
Səbail

 
Club Brugge
2-1
Kortrijk

Standard Liège
3-2
Mechelen

Gent
2-3
Oostende

Royal Excel Mouscron
1-2
Lokeren

Zulte-Waregem
2-3
Anderlecht

Sporting Charleroi
0-0
Sint-Truiden

Antwerp
2-0
Eupen

Waasland-Beveren
0-1
Genk

 
Radnik Bijeljina
1-0
Široki Brijeg

Krupa na Vrbasu
1-2
FK Sarajevo

Zrinjski
1-0
Željezničar

Sloboda Tuzla
1-1
Borac Banja Luka

Čelik
0-3
Mladost Doboj Kakanj

GOŠK Gabela
2-0
Vitez

 
Etar
1-1
Cherno More

Levski Sofia
0-0
Beroe

Ludogorets
1-0
Septemvri Sofia

 
Mästerskapsserien
Apollon
5-1
AEL

AEK
2-2
Anorthosis

 
Nedflyttningsserien
Olympiakos
0-1
Doxa

 
Lyngby
0-3
Hobro

 
Burnley
2-1
Everton

Leicester City
1-1
Bournemouth

Southampton
0-0
Stoke City

Swansea City
4-1
West Ham United

Tottenham Hotspur
2-0
Huddersfield Town

Watford
1-0
West Bromwich Albion

Liverpool
2-0
Newcastle United

 
Aston Villa
Inst
Queens Park Rangers

Barnsley
Inst
Norwich City

Bolton Wanderers
1-3
Preston North End

Brentford
Inst
Cardiff City

Bristol City
4-0
Sheffield Wednesday

Derby County
1-2
Fulham

Ipswich Town
Inst
Hull City

Millwall
1-1
Sunderland

Nottingham Forest
2-1
Birmingham City

Sheffield United
Inst
Burton Albion

Wolverhampton Wanderers
Inst
Reading

 
Wimbledon
Inst
Charlton Athletic

Blackpool
Inst
Northampton Town

Bradford City
Inst
Portsmouth

Doncaster Rovers
Inst
Bury

Gillingham
Inst
Rotherham United

Milton Keynes Dons
0-1
Bristol Rovers

Oxford United
Inst
Fleetwood Town

Rochdale
Inst
Plymouth Argyle

Scunthorpe United
0-2
Oldham Athletic

Shrewsbury Town
Inst
Peterborough United

Southend United
0-3
Walsall

 
Barnet
Inst
Port Vale

Cambridge United
1-1
Luton Town

Carlisle United
2-0
Grimsby Town

Cheltenham Town
Inst
Notts County

Coventry City
Inst
Lincoln City

Crawley Town
Inst
Wycombe Wanderers

Crewe Alexandra
Inst
Forest Green Rovers

Exeter City
Inst
Chesterfield

Morecambe
Inst
Colchester United

Newport County
Inst
Accrington Stanley

Stevenage
Inst
Mansfield Town

Swindon Town
Inst
Yeovil Town

 
Kuressaare
0-5
Trans

Tulevik
1-0
Flora

FCI Levadia
1-1
Paide

Tammeka
0-1
Tallinna Kalev

 
Femte omgången, gruppspel
PEPO
0-3
Honka

Honka Akatemia
0-1
TPS

 
Troyes
0-2
Paris Saint-Germain

Amiens
0-2
Rennes

Angers
3-0
EA Guingamp

Metz
1-1
Toulouse

Saint-Étienne
2-2
Dijon

 
Nîmes Olympique
2-1
Paris FC

 
Víkingur
*1-1 f
NSÍ

Víkingur vinnare efter 3-2 på straffar.

 
Chikhura
6-1
Kolkheti Poti

 
St Joseph's
4-2
Lions Gibraltar

Europa
Avbr
Gibraltar Phoenix

 
Platanias
1-2
Lamia

Kerkyra
1-1
PAS Giannina

Atromitos
1-0
Xanthi

 
Maccabi Petah Tikva
3-2
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
2-0
Hapoel Ashkelon

Bnei Sakhnin
2-2
Bnei Yehuda

Ashdod
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
SPAL
1-0
Bologna

Lazio
0-1
Juventus

Napoli
2-4
Roma

 
Spezia
1-2
Cesena

Ternana
2-1
Cremonese

Frosinone
1-0
Novara

Parma
Inst
Palermo

Pro Vercelli
Inst
Perugia

Cittadella
2-0
Pescara

Ascoli
1-3
Salernitana

Brescia
Inst
Virtus Entella

 
Flamurtari
2-1
Llapi

Prishtina
2-0
Trepça'89

 
Hajduk Split
1-0
Rudeš

Osijek
Inst
Inter Zaprešić

 
Kauno Žalgiris
1-4
Trakai

Sūduva
2-0
Palanga

 
Shkendija
3-0
Podeba

 
Birkirkara
2-1
Lija Athletic

Floriana
5-0
Mosta

St. Andrews
0-0
Naxxar Lions

Tarxien Rainbows
0-2
Valletta

 
PSV
3-0
Utrecht

Excelsior
1-2
AZ

Heerenveen
2-0
Willem II

NAC Breda
2-1
Feyenoord

 
Kvartsfinal
Ballymena United
Inst
Larne

Coleraine
Inst
Glentoran

Glenavon
1-2
Loughgall

Linfield
Inst
Cliftonville

 
Śląsk Wrocław
0-0
Sandecja Nowy Sącz

Korona Kielce
0-0
Pogoń Szczecin

Piast Gliwice
Avbr
Górnik Zabrze

 
Feirense
3-0
Boavista

Benfica
5-0
Marítimo

Estoril
0-6
Sporting Braga

 
CSKA Moskva
1-0
Ural

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
Amkar Perm

Krasnodar
3-1
Rostov

 
Cosmos
Inst
Juvenes/Dogana

Faetano
Inst
San Giovanni

Domagnano
Inst
La Fiorita

Pennarossa
Inst
Tre Penne

 
Basel
Inst
Zürich

Grasshopper
0-0
Lausanne Sport

 
Zemun
0-2
Javor Ivanjica

Radnički Niš
1-0
Partizan

Radnik Surdulica
2-1
Mačva Šabac

Čukarički
5-0
Bačka Palanka

Rad Beograd
5-0
Borac Čačak

Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica

Napredak
1-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
2-1
Voždovac

 
Kvartsfinal
Celtic
3-0
Greenock Morton

Aberdeen
1-1
Kilmarnock

 
Zemplín Michalovce
1-0
Žilina

Tatran Prešov
0-0
Ružomberok

Zlaté Moravce
1-4
Trenčín

Senica
1-0
Podbrezová

DAC Dunajská Streda
0-0
Spartak Trnava

Nitra
0-1
Slovan Bratislava

 
Villarreal
0-2
Girona

Sevilla
2-0
Athletic Club

Leganés
2-0
Málaga

Deportivo La Coruña
1-1
Eibar

Real Madrid
3-1
Getafe

 
Numancia
1-2
Real Zaragoza

Osasuna
1-0
Cádiz

Cultural Leonesa
2-0
Reus Deportiu

Lugo
2-1
Granada

 
Tredje omgången, gruppspel
Degerfors
3-1
Frej

Djurgården
1-0
Jönköpings Södra

Trelleborg
3-0
Åtvidaberg

Östersund
3-0
Kalmar

IFK Värnamo
1-0
Norrby

Häcken
1-1
GIF Sundsvall

Helsingborg
3-0
Tvååker

IFK Norrköping
2-2
Örebro

 
Slovan Liberec
2-2
Karviná

Sigma Olomouc
1-0
Slovácko

Vysočina Jihlava
3-1
Teplice

Baník Ostrava
Inst
Viktoria Plzeň

Zlín
0-4
Jablonec

Mladá Boleslav
0-3
Slavia Praha

 
Kasımpaşa
1-1
Osmanlıspor

İstanbul Başakşehir
2-0
Göztepe

Kardemir Karabükspor
0-7
Galatasaray

 
Schalke 04
1-0
Hertha BSC

Eintracht Frankfurt
1-0
Hannover 96

Augsburg
0-2
1899 Hoffenheim

Hamburger SV
0-0
Mainz 05

Wolfsbugr
1-2
Bayer Leverkusen

RB Leipzig
1-1
Borussia Dortmund

 
Sandhausen
1-1
Erzgebirge Aue

1. FC Nürnberg
0-2
Greuther Fürth

Holstein Kiel
5-0
MSV Duisburg

 
Vorskla Poltava Poltava
2-1
Chornomorets Odesa Odesa

 
Szombathelyi H…
3-0
Vasas

Diósgyőr
2-1
Ferencváros

Balmazújváros …
0-0
Paksi SE

Puskás
0-0
Debrecen

Újpest
2-3
Mezőkövesd-Zsóry

Honvéd
Inst
Videoton

 
Austria Wien
2-0
Wolfsberger AC

Mattersburg
3-2
Admira

St. Pölten
1-2
Rheindorf Altach

LASK Linz
0-2
Sturm Graz