ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 24 februari 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

45

tävlingar

190

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
16:00
Laçi

Lushnja
16:00
Kamza

Luftëtari Gjirokastër
16:00
Vllaznia Shkodër

Skënderbeu Korçë
17:00
Partizani Tirana

 
Səbail
13:00
Qəbələ

Neftçi
15:00
Zira

 
Mechelen
18 : 00
Sporting Charleroi

Eupen
20 : 00
Lokeren

Oostende
20 : 00
Sint-Truiden

Waasland-Beveren
20 : 30
Gent

 
Mladost Doboj Kakanj
14 : 30
Zrinjski

Željezničar
14 : 30
Sloboda Tuzla

Vitez
14 : 30
Široki Brijeg

 
Dunav 2010
12 : 00
Vereya

Beroe
14 : 00
Etar

Septemvri Sofia
16 : 30
Levski Sofia

 
Ethnikos Achna
15:00
Apollon

Ermis
17:00
Aris

Olympiakos
17:00
APOEL

 
Lyngby
16 : 00
AGF

 
Leicester City
13 : 30
Stoke City

Bournemouth
16 : 00
Newcastle United

Brighton & Hove Albion
16 : 00
Swansea City

Burnley
16 : 00
Southampton

Liverpool
16 : 00
West Ham United

West Bromwich Albion
16 : 00
Huddersfield Town

Watford
18 : 30
Everton

 
Birmingham City
16 : 00
Barnsley

Burton Albion
16 : 00
Millwall

Leeds United
16 : 00
Brentford

Norwich City
16 : 00
Bolton Wanderers

Preston North End
16 : 00
Ipswich Town

Queens Park Rangers
16 : 00
Nottingham Forest

Reading
16 : 00
Derby County

Sheffield Wednesday
16 : 00
Aston Villa

Sunderland
16 : 00
Middlesbrough

Fulham
18 : 30
Wolverhampton Wanderers

 
Bristol Rovers
16 : 00
Scunthorpe United

Bury
16 : 00
Gillingham

Charlton Athletic
16 : 00
Shrewsbury Town

Fleetwood Town
16 : 00
Milton Keynes Dons

Northampton Town
16 : 00
Oxford United

Oldham Athletic
16 : 00
Southend United

Peterborough United
16 : 00
Wimbledon

Plymouth Argyle
16 : 00
Bradford City

Portsmouth
16 : 00
Blackpool

Rotherham United
16 : 00
Doncaster Rovers

Walsall
16 : 00
Blackburn Rovers

Wigan Athletic
16 : 00
Rochdale

 
Accrington Stanley
16 : 00
Cambridge United

Chesterfield
16 : 00
Swindon Town

Colchester United
16 : 00
Barnet

Forest Green Rovers
16 : 00
Crawley Town

Grimsby Town
16 : 00
Exeter City

Lincoln City
16 : 00
Crewe Alexandra

Luton Town
16 : 00
Cheltenham Town

Mansfield Town
16 : 00
Coventry City

Notts County
16 : 00
Stevenage

Port Vale
16 : 00
Newport County

Wycombe Wanderers
16 : 00
Morecambe

Yeovil Town
16 : 00
Carlisle United

 
Femte omgången, gruppspel
Lahti
12 : 00
GrIFK

HJK
13 : 00
HIFK

Haka
13 : 30
Ilves

Jaro
14 : 00
SJK

Oulu
14 : 30
MuSa

PKKU
16 : 00
KPV

 
Toulouse
17 : 00
Monaco

Dijon
20 : 00
Caen

EA Guingamp
20 : 00
Metz

Lille
20 : 00
Angers

Nantes
20 : 00
Amiens

Rennes
20 : 00
Troyes

 
Paris FC
15 : 00
Stade brestois 29

 
Glacis United
18 : 15
Europa

Lincoln Red Imps
20 : 30
Lynx

 
PAS Giannina
14 : 00
Levadiakos

Panionios
16 : 15
Asteras Tripolis

Panathinaikos
18 : 30
Lamia

 
Limerick
19 : 30
Bohemians

 
Första omgången, gruppspel
Njarðvík
13 : 00
Víkingur Reykjavík

ÍA
14 : 00
ÍBV

Breiðablik
15 : 00
Magni

KR
16 : 15
KA

Þór
18 : 00
Fylkir

Fram
18 : 15
Valur

 
Hapoel Ra'anana
15 : 00
Ashdod

Hapoel Ashkelon
17 : 00
Bnei Sakhnin

Maccabi Haifa
17 : 15
Maccabi Netanya

Maccabi Tel Aviv
19 : 30
Hapoel Haifa

 
Bologna
18 : 00
Genoa

Internazionale
20 : 45
Benevento

 
Ternana
15 : 00
Bari 1908

Foggia
15 : 00
Brescia

Ascoli
15 : 00
Cesena

Pescara
15 : 00
Cremonese

Cittadella
15 : 00
Empoli

Avellino
15 : 00
Novara

Pro Vercelli
15 : 00
Palermo

Frosinone
15 : 00
Perugia

Carpi
15 : 00
Virtus Entella

 
Lokomotiva Zagreb
15 : 00
Osijek

Hajduk Split
17 : 00
Slaven Koprivnica

 
Senglea Athletic
14 : 00
St. Andrews

Lija Athletic
14 : 00
Balzan

Gzira United
16 : 00
Floriana

Sliema Wanderers
16 : 00
Tarxien Rainbows

 
AZ
18 : 30
Sparta Rotterdam

Heerenveen
19 : 45
Excelsior

Heracles
19 : 45
PEC Zwolle

VVV
20 : 45
Vitesse

 
Ards
16 : 00
Linfield

Carrick Rangers
16 : 00
Glenavon

Coleraine
16 : 00
Warrenpoint Town

Crusaders
16 : 00
Ballymena United

Dungannon Swifts
16 : 00
Ballinamallard United

Glentoran
16 : 00
Cliftonville

 
Nieciecza
15 : 30
Sandecja Nowy Sącz

Pogoń Szczecin
18 : 00
Wisła Płock

Cracovia Kraków
20 : 30
Legia Warszawa

 
Belenenses
17 : 00
Feirense

Marítimo
19 : 15
Vitória Guimarães

Paços de Ferreira
21 : 30
Benfica

 
CSM Iaşi
18:45
Viitorul

Botoşani
18:45
Gaz Metan Mediaş

Astra Giurgiu
18:45
Dinamo Bucureşti

 
Virtus
15 : 00
Libertas

Faetano
15 : 00
Domagnano

San Giovanni
15 : 00
Cosmos

Fiorentino
15 : 00
Murata

 
Lausanne Sport
19 : 00
Basel

Young Boys
19 : 00
Sion

 
Bačka Palanka
14:00
Rad Beograd

Mačva Šabac
15:00
Vojvodina

Javor Ivanjica
15:00
Mladost Lučani

Borac Čačak
15:00
Radnički Niš

Radnik Surdulica
15:00
Čukarički

 
Kilmarnock
13 : 30
Hibernian

Dundee FC
16 : 00
Motherwell

Hamilton Academical
16 : 00
Partick Thistle

Rangers
16 : 00
Hearts

St. Johnstone
16 : 00
Ross County

 
DAC Dunajská Streda
14 : 00
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava
14 : 00
Senica

Podbrezová
14 : 00
Zlaté Moravce

Trenčín
14 : 00
Tatran Prešov

Slovan Bratislava
14 : 00
Žilina

Ružomberok
14 : 00
Nitra

 
Ankaran Hrvatini
13:00
Triglav

Rudar
15:00
Domžale

Maribor
16:55
Aluminij

 
Celta de Vigo
13 : 00
Eibar

Real Madrid
16 : 15
Deportivo Alavés

Leganés
18 : 30
Las Palmas

Barcelona
20 : 45
Girona

 
Barcelona II
16 : 00
Gimnàstic Tarragona

Almería
18 : 00
Cultural Leonesa

Rayo Vallecano
18 : 00
Huesca

Cádiz
20 : 00
Lorca

 
Tredje omgången, gruppspel
Frej
12 : 00
Djurgården

GIF Sundsvall
14 : 00
IFK Värnamo

Tvååker
14 : 00
IFK Norrköping

Örebro
14 : 00
Helsingborg

IFK Göteborg
14 : 00
Öster

Oddevold
16 : 00
AIK

Halmstad
16 : 00
Syrianska

 
Zbrojovka Brno
15 : 00
Sigma Olomouc

Slovan Liberec
15 : 00
Mladá Boleslav

Slovácko
16 : 30
Sparta Praha

Teplice
18 : 30
Baník Ostrava

 
Kayserispor
14.00
Kasımpaşa

Alanyaspor
17:00
Trabzonspor

 
Bayern München
15 : 30
Hertha BSC

1899 Hoffenheim
15 : 30
Freiburg

Hannover 96
15 : 30
Borussia Mönchengladbach

VfB Stuttgart
15 : 30
Eintracht Frankfurt

Werder Bremen
18 : 30
Hamburger SV

 
Union Berlin
13 : 00
Sandhausen

Greuther Fürth
13 : 00
Eintracht Braunschweig

Erzgebirge Aue
13 : 00
1. FC Kaiserslautern

MSV Duisburg
13 : 00
Ingolstadt

 
Chornomorets Odesa
13 : 00
Karpaty Lviv

Oleksandria
13 : 00
Mariupol

 
Mästerskapsserien
Connah's Quay
15 : 00
The New Saints

Bala Town
18 : 30
Cardiff MU

 
Nedflyttningsserien
Barry Town United
17 : 15
Llandudno

 
Admira
16 : 00
Austria Wien

Rheindorf Altach
18 : 30
Mattersburg

Rapid Wien
18 : 30
LASK Linz

Wolfsberger AC
18 : 30
St. Pölten