ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 27 januari 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

117

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kvartsfinal
Vinnare grupp A
17:30
Tvåa grupp B

Vinnare grupp B
20:30
Tvåa grupp A

 
Match om tredjepris
Sporting Charleroi
18 : 00
Antwerp

Kortrijk
20 : 00
AS Eupen

Waasland-Beveren
20 : 00
Zulte-Waregem

Genk
20 : 30
Sint-Truiden

 
Match om tredjepris
Hull City
13 : 30
Leeds United

Barnsley
16 : 00
Fulham

Birmingham City
16 : 00
Sunderland

Brentford
16 : 00
Norwich City

Bristol City
16 : 00
Queens Park Rangers

Burton Albion
16 : 00
Reading

Cardiff City
16 : 00
Bolton Wanderers

Ipswich Town
16 : 00
Wolverhampton Wanderers

Middlesbrough
16 : 00
Sheffield Wednesday

Millwall
16 : 00
Derby County

Nottingham Forest
16 : 00
Preston North End

Sheffield United
16 : 00
Aston Villa

 
Match om tredjepris
Blackburn Rovers
16 : 00
Northampton Town

Blackpool
16 : 00
Charlton Athletic

Bradford City
16 : 00
Wimbledon

Bury
16 : 00
Peterborough United

Doncaster Rovers
16 : 00
Bristol Rovers

Gillingham
16 : 00
Fleetwood Town

Milton Keynes Dons
16 : 00
Rotherham United

Oldham Athletic
16 : 00
Plymouth Argyle

Portsmouth
16 : 00
Shrewsbury Town

Southend United
16 : 00
Scunthorpe United

Walsall
16 : 00
Rochdale

Wigan Athletic
16 : 00
Oxford United

 
Match om tredjepris
Cambridge United
16 : 00
Notts County

Carlisle United
16 : 00
Forest Green Rovers

Cheltenham Town
16 : 00
Barnet

Chesterfield
16 : 00
Stevenage

Crawley Town
16 : 00
Accrington Stanley

Exeter City
16 : 00
Yeovil Town

Grimsby Town
16 : 00
Luton Town

Lincoln City
16 : 00
Newport County

Morecambe
16 : 00
Mansfield Town

Port Vale
16 : 00
Colchester United

Swindon Town
16 : 00
Crewe Alexandra

Wycombe Wanderers
16 : 00
Coventry City

 
Fjärde omgången
Norwich City / Chelsea
-
Newcastle United

Sheffield United
-
Preston North End

Hull City
-
Nottingham Forest

Newport County
-
Tottenham Hotspur

Middlesbrough
-
Brighton & Hove Albion / Crystal Palace

Bournemouth / Wigan Athletic
-
Shrewsbury Town / West Ham United

Millwall
-
Rochdale

Southampton
-
Watford

Cardiff City / Mansfield Town
-
Manchester City

Milton Keynes Dons
-
Coventry City

Yeovil Town
-
Manchester United

Carlisle United
-
Stevenage / Reading

Huddersfield Town
-
Birmingham City

Notts County
-
Wolverhampton Wanderers / Swansea City

Liverpool
-
West Bromwich Albion

Peterborough United
-
Fleetwood Town / Leicester City

 
Femte omgången, gruppspel
Lahti
12 : 00
Haka

JJK
13 : 00
GrIFK

Ilves
13 : 30
Viikingit

Kajaani
14 : 00
Oulu

MuSa
16 : 00
RoPS

 
Match om tredjepris
Angers
20 : 00
Amiens

Girondins Bordeaux
20 : 00
Olympique lyonnais

Dijon
20 : 00
Stade rennais

EA Guingamp
20 : 00
Nantes

Lille
20 : 00
Strasbourg

Metz
20 : 00
Nice

Paris Saint-Germain
20 : 00
Montpellier

Saint-Étienne
20 : 00
Caen

Toulouse
20 : 00
Troyes

 
Match om tredjepris
Pro Vercelli
15 : 00
Ascoli

Palermo
15 : 00
Brescia

Venezia
15 : 00
Cesena

Avellino
15 : 00
Cremonese

Bari 1908
15 : 00
Empoli

Virtus Entella
15 : 00
Foggia

Parma
15 : 00
Novara

Carpi
15 : 00
Spezia

 
Match om tredjepris
Lija Athletic
14 : 00
Naxxar Lions

Tarxien Rainbows
14 : 00
Mosta

Hibernians
16 : 00
Gzira United

St. Andrews
16 : 15
Floriana

 
Match om tredjepris
Groningen
18 : 30
Heracles

Twente
19 : 45
PSV

PEC Zwolle
19 : 45
Vitesse

NAC Breda
20 : 45
VVV

 
Match om tredjepris
Ballinamallard United
16 : 00
Cliftonville

Ballymena United
16 : 00
Linfield

Crusaders
16 : 00
Carrick Rangers

Dungannon Swifts
16 : 00
Ards

Glentoran
16 : 00
Coleraine

 
Första omgången, gruppspel
Juvenes / Dogana
15 : 00
San Giovanni

Murata
15 : 00
Folgore

Tre Fiori
15 : 00
Cailungo

Pennarossa
15 : 00
Cosmos

 
Match om tredjepris
Leganés
13 : 00
Espanyol

Valencia
16 : 15
Real Madrid

Málaga
18 : 30
Girona

Villarreal
20 : 45
Real Sociedad

 
Match om tredjepris
Bayern München
15 : 30
1899 Hoffenheim

Borussia Dortmund
15 : 30
Freiburg

RB Leipzig
15 : 30
Hamburger SV

1. FC Köln
15 : 30
Augsburg

VfB Stuttgart
15 : 30
Schalke 04

Werder Bremen
18 : 30
Hertha BSC

 
Match om tredjepris
Greuther Fürth
13 : 00
Holstein Kiel

1. FC Kaiserslautern
13 : 00
Fortuna Düsseldorf

MSV Duisburg
13 : 00
Heidenheim

 
Fjärde omgången
Llanrhaeadr
14 : 30
Bangor City

Pontypridd Town
14 : 30
Penydarren BGC

Flint Town United
15 : 30
Newtown

Connah's Quay
15 : 30
Porthmadog

Cardiff MU
15 : 30
Aberystwyth Town

Llandudno
15 : 30
Ruthin Town

Airbus UK
15 : 30
Carmarthen Town