ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 23 januari 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

11

tävlingar

43

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Rwanda
20:00
Libyen

Ekvatorialguinea
20:00
Nigeria

 
Match om tredjepris
Royal Excel Mouscron
20 : 30
Kortrijk

Zulte-Waregem
20 : 30
Standard Liège

Sint-Truiden
20 : 30
Mechelen

 
Match om tredjepris
Shrewsbury Town
20 : 45
Charlton Athletic

Rotherham United
20 : 45
Bradford City

Scunthorpe United
20 : 45
Doncaster Rovers

 
Match om tredjepris
Mansfield Town
20 : 45
Lincoln City

Newport County
20 : 45
Morecambe

Notts County
20 : 45
Crawley Town

 
Semifinal, match 2:2
Bristol City
20:45
Manchester City

 
Gazélec Ajaccio
19:00
Nîmes Olympique

 
Tionde omgången
Monaco
20 : 00
Olympique lyonnais

Paris Saint-Germain
20 : 00
EA Guingamp

Troyes
20 : 00
Saint-Étienne

Strasbourg
20 : 00
Lille

Montpellier
20 : 00
Lorient

Bourg-en-Bresse
20 : 00
Toulouse

Tours
20 : 00
Metz

Nantes
20 : 00
Auxerre

Épinal
20 : 00
Olympique Marseille

Canet Roussillon
20 : 00
Caen

LB Châteauroux
20 : 00
Chambly

Colomiers US
20 : 00
Sochaux

Granville
20 : 00
Concarneau

Biesheim
20 : 00
Grenoble Foot 38

Saint-Lô Manche
20 : 00
Les Herbiers

Stade Briochin
20 : 00
Lens

 
Nionde omgången
Beitar Jerusalem
-
Hapoel Marmorek

Beitar Kfar Saba
-
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Acre
-
Hapoel Haifa

Ashdod
-
Maccabi Netanya

Hapoel Ra'anana
-
Sektzia Nes Tziona

Hapoel Ramat Gan
-
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Haifa
-
Maccabi Tel Aviv

-
-
-

 
Semifinal
Vitória Setúbal
21:45
Oliveirense

 
Kvartsfinal, match 2:2
Sevilla
21:30
Atlético Madrid

 
Match om tredjepris
Bochum
18 : 30
MSV Duisburg

Ingolstadt
20 : 30
Sandhausen

1. FC Nürnberg
20 : 30
Jahn Regensburg

Holstein Kiel
20 : 30
Union Berlin