ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 21 januari 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

18

tävlingar

57

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Sudan
20:00
Marocko

Mauretanien
20:00
Guinea

 
Första omgången
UE Santa Coloma
11 : 00
La Massana

Penya Encarnada
14 : 00
Ordino

Encamp
17 : 00
Carroi

Inter Club d'Escaldes
20 : 00
Atlètic Club d'Escaldes

 
Antwerp
14 : 30
Club Brugge

Genk
18 : 00
Anderlecht

Gent
20 : 00
Lokeren

 
Nea Salamis
14 : 00
Paphos

APOEL
15 : 00
AEK Larnaca

Aris
17 : 00
Apollon

 
Southampton
17 : 00
Tottenham Hotspur

 
Femte omgången, gruppspel
IFK Mariehamn
17 : 00
Honka Akatemia

 
Nice
15 : 00
Saint-Étienne

Monaco
17 : 00
Metz

Olympique lyonnais
21 : 00
Paris Saint-Germain

 
Atalanta
12 : 30
Napoli

Bologna
15 : 00
Benevento

Lazio
15 : 00
Chievo

Hellas Verona
15 : 00
Crotone

Sampdoria
15 : 00
Fiorentina

Udinese
15 : 00
SPAL

Sassuolo
15 : 00
Torino

Cagliari
18 : 00
Milan

Internazionale
20 : 45
Roma

 
Brescia
15 : 00
Avellino

 
Fjärde omgången
Hibernians
14 : 00
Xewkija Tigers

Pietà Hotspurs
16 : 00
Valletta

 
Sparta Rotterdam
12 : 30
Excelsior

Willem II
14 : 30
Groningen

Ajax
14 : 30
Feyenoord

Heracles
16 : 45
PSV

 
Desportivo Aves
17:00
Paços de Ferreira

Feirense
17:00
Moreirense

Rio Ave
19:00
Boavista

Vitória Guimarães
21:15
Estoril

 
Folgore
15 : 00
Tre Penne

Faetano
15 : 00
Fiorentino

Virtus
15 : 00
Pennarossa

 
Fjärde omgången
Fraserburgh
13 : 00
Rangers

Hearts
15 : 05
Hibernian

 
Deportivo Alavés
12 : 00
Leganés

Atlético Madrid
16 : 15
Girona

Real Sociedad
18 : 30
Celta de Vigo

Real Betis
20 : 45
Barcelona

 
Alcorcón
12 : 00
Cádiz

Osasuna
16 : 00
Cultural Leonesa

Gimnàstic Tarragona
18 : 00
Reus Deportiu

Numancia
18 : 00
Rayo Vallecano

Tenerife
20 : 00
Barcelona B

 
Konyaspor
12:00
Trabzonspor

Sivasspor
12:00
Akhisarspor

Bursaspor
14:30
İstanbul Başakşehir

Antalyaspor
17:30
Beşiktaş

 
Bayern München
15 : 30
Werder Bremen

Schalke 04
18 : 00
Hannover 96