ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 20 januari 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

22

tävlingar

127

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Angola
17:30
Kamerun

Kongo-Brazzaville
20:30
Burkina Faso

 
Standard Liège
18 : 00
AS Eupen

KV Oostende
20 : 00
Kortrijk

Waasland-Beveren
20 : 00
Sint-Truiden

Mechelen
20 : 30
Zulte-Waregem

 
AEL
15 : 00
Omonia Nicosia

Doxa
16 : 00
Alki Oroklini

Anorthosis
18 : 00
Ethnikos Achna

 
Brighton & Hove Albion
13 : 30
Chelsea

Arsenal
16 : 00
Crystal Palace

Burnley
16 : 00
Manchester United

Everton
16 : 00
West Bromwich Albion

Leicester City
16 : 00
Watford

Stoke City
16 : 00
Huddersfield Town

West Ham United
16 : 00
AFC Bournemouth

Manchester City
18 : 30
Newcastle United

 
Aston Villa
16 : 00
Barnsley

Bolton Wanderers
16 : 00
Ipswich Town

Fulham
16 : 00
Burton Albion

Leeds United
16 : 00
Millwall

Norwich City
16 : 00
Sheffield United

Preston North End
16 : 00
Birmingham City

Queens Park Rangers
16 : 00
Middlesbrough

Reading
16 : 00
Brentford

Sunderland
16 : 00
Hull City

Wolverhampton Wanderers
16 : 00
Nottingham Forest

Sheffield Wednesday
18 : 30
Cardiff City

 
Wimbledon
16 : 00
Blackpool

Bristol Rovers
16 : 00
Bradford City

Charlton Athletic
16 : 00
Walsall

Fleetwood Town
16 : 00
Blackburn Rovers

Northampton Town
16 : 00
Milton Keynes Dons

Oxford United
16 : 00
Bury

Peterborough United
16 : 00
Oldham Athletic

Plymouth Argyle
16 : 00
Wigan Athletic

Rochdale
16 : 00
Southend United

Rotherham United
16 : 00
Portsmouth

Scunthorpe United
16 : 00
Gillingham

Shrewsbury Town
16 : 00
Doncaster Rovers

 
Accrington Stanley
16 : 00
Port Vale

Barnet
16 : 00
Lincoln City

Colchester United
16 : 00
Grimsby Town

Coventry City
16 : 00
Swindon Town

Crewe Alexandra
16 : 00
Wycombe Wanderers

Forest Green Rovers
16 : 00
Cambridge United

Luton Town
16 : 00
Morecambe

Mansfield Town
16 : 00
Cheltenham Town

Notts County
16 : 00
Exeter City

Stevenage
16 : 00
Carlisle United

Yeovil Town
16 : 00
Chesterfield

 
Femte omgången, gruppspel
Honka
13 : 00
KTP

HJK
13 : 00
PEPO

TPS
13 : 00
Klubi-04

PS Kemi
14 : 00
Kajaani

SJK
14 : 30
PKKU

 
Nantes
17 : 00
Girondins Bordeaux

Amiens
20 : 00
EA Guingamp

Montpellier
20 : 00
Toulouse

Stade rennais
20 : 00
Angers

Strasbourg
20 : 00
Dijon

Troyes
20 : 00
Lille

 
Nîmes Olympique
15:00
LB Châteauroux

 
Novara
15 : 00
Carpi

Ascoli
15 : 00
Cittadella

Cremonese
15 : 00
Parma

Foggia
15 : 00
Pescara

Frosinone
15 : 00
Pro Vercelli

Empoli
15 : 00
Ternana

Perugia
15 : 00
Virtus Entella

Salernitana
15 : 00
Venezia

Spezia
18 : 00
Palermo

Cesena
20 : 30
Bari 1908

 
Fjärde omgången
Tarxien Rainbows
14 : 00
Lija Athletic

Mosta
14 : 00
Zejtun Corinthians

Kercem Ajax
15 : 30
Qrendi

Hamrun Spartans
16 : 00
Sliema Wanderers

Balzan
16 : 15
Naxxar Lions

 
Roda JC
18 : 30
Twente

PEC Zwolle
19 : 45
NAC Breda

ADO Den Haag
19 : 45
VVV

Vitesse
20 : 45
Heerenveen

 
Ards
16 : 00
Ballymena United

Carrick Rangers
16 : 00
Glentoran

Cliftonville
16 : 00
Dungannon Swifts

Coleraine
16 : 00
Crusaders

Linfield
16 : 00
Glenavon

Warrenpoint Town
16 : 00
Ballinamallard United

 
Marítimo
17:00
Belenenses

Benfica
19:15
Chaves

Portimonense
21:30
Sporting Braga

 
Libertas
15 : 00
Cosmos

Tre Fiori
15 : 00
La Fiorita

Cailungo
15 : 00
Domagnano

Murata
15 : 00
Juvenes / Dogana

 
Fjärde omgången
Aberdeen
13 : 15
St. Mirren

Albion Rovers
16 : 00
St. Johnstone

Alloa Athletic
16 : 00
Dundee United

Ayr United
16 : 00
Arbroath

Celtic
16 : 00
Brechin City

Dundee
16 : 00
Inverness CT

Dunfermline Athletic
16 : 00
Greenock Morton

East Fife
16 : 00
Brora Rangers

Kilmarnock
16 : 00
Ross County

Livingston
16 : 00
Falkirk

Queen of the South
16 : 00
Partick Thistle

Motherwell
16 : 00
Hamilton Academical

Peterhead
16 : 00
Dumbarton

 
Espanyol
13 : 00
Sevilla

Real Madrid
16 : 15
Deportivo La Coruña

Villarreal
18 : 30
Levante

Las Palmas
20 : 45
Valencia

 
Real Valladolid
16 : 00
Sevilla Atlético

Real Oviedo
18 : 00
Almería

Córdoba
18 : 00
Albacete

Lorca
20 : 00
Huesca

Lugo
20 : 30
Sporting Gijón

 
Kardemir Karabükspor
12:00
Gençlerbirliği

Osmanlıspor
14:30
Yeni Malatyaspor

Fenerbahçe
17:30
Göztepe

 
1899 Hoffenheim
15 : 30
Bayer Leverkusen

Freiburg
15 : 30
RB Leipzig

Borussia Mönchengladbach
15 : 30
Augsburg

Mainz 05
15 : 30
VfB Stuttgart

Wolfsburg
15 : 30
Eintracht Frankfurt

Hamburger SV
18 : 30
1. FC Köln

 
Final
The New Saints
13 : 15
Cardiff MU