ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 4 december 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

20

tävlingar

27

matcher

27

resultat

24

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Brunei
0-4
Kirgisistan

Taiwan
3-1
Timor-Leste

Uganda
0-0
Burundi

 
Luftëtari Gjirokastër
1-1
Flamurtari

1-1 Dejvi Bregu (80)

0-1 Victor Juffo (25)

 
Sloboda Tuzla
3-0
Čelik

1-0 Sulejman Krpić (straff, 4)
2-0 Aldin Šišić (självmål, 45)
3-0 Amer Osmanagić (straff, 75)

 

 
Ludogorets
2-0
Dunav 2010

1-0 Marcelinho (34)
2-0 Marcelinho (36)

 

 
AEK
5-0
Omonia

1-0 Florian Taulemesse (11)
2-0 Florian Taulemesse (38)
3-0 Joan Tomás (72)
4-0 Jorge (84)
5-0 Acorán (86)

 

 
Midtjylland
3-1
OB

1-0 Jakob Poulsen (12)
2-0 Mikkel Duelund (24)
3-0 Marc Hende (39)

3-1 Nicklas Helenius (56)

Publik 6 600

 
Birmingham City
0-1
Wolverhampton Wanderers

Utvisning Harlee Dean (83)

0-1 Léo Bonatini (8)

Publik 19 641

 
Andra omgången
Slough Town
0-4
Rochdale

 

0-1 Calvin Andrew (13)
0-2 Callum Camps (68)
0-3 Ian Henderson (89)
0-4 Matt Done (90+2)

Publik 1 950

 
Platanias
1-3
Atromitos

1-0 Clarck NäSikulu (24)

1-1 Theodoros Vasilakakis (61)
1-2 Amr Warda (71)
1-3 Theodoros Vasilakakis (76)

 
Hapoel Haifa
1-0
Maccabi Haifa

1-0 Radu Gînsari (12)

 

 
Crotone
0-3
Udinese

 

0-1 Jakub Jankto (40)
0-2 Jakub Jankto (53)
0-3 Kevin Lasagna (66)

Hellas Verona
0-1
Genoa

 

0-1 Goran Pandev (45+2)

 
Perugia
1-0
Ascoli

1-0 Filippo Falcao (90+1)

 

 
Istra 1961
2-1
Rudeš

1-1 Dejan Maksimović (65)
2-1 Reagy Ofosu (72)

0-1 Karlo Lulić (8)

 
Cracovia Kraków
2-2
Korona Kielce

1-0 Javi Hernández (9)
2-1 Krzysztof Piątek (47)

1-1 Marcin Cebula (37)
2-2 Radek Dejmek (49)

Publik 5 660

 
Estoril
0-0
Portimonense

 
Poli Timişoara
1-1
Gaz Metan Mediaş

1-0 Octavian Drăghici (4)

1-1 Bojan Golubović (47)

Sepsi
0-3
Dinamo Bucureşti

 

0-1 Adam Nemec (9)
0-2 Ionu Nedelcearu (31)
0-3 Diogo Salomão (79)

 
Borac Čačak
3-3
Napredak

1-2 Uro Delić (56)
2-3 Amer Dupovac (80)
3-3 Amer Dupovac (85)

0-1 Uro Đerić (3)
0-2 Aleksa Vukanović (23)
1-3 Igor Ivanovic (58)

Rad Beograd
2-3
Radnički Niš

1-0 Aleksandar Lutovac (48)
2-0 Lazar Milošev (55)

1-1 Nikola Kovačević (66)
2-2 Lazar Arsić (85)
2-3 Lazar Arsić (86)

Čukarički
4-1
Zemun

1-1 Asmir Kajević (34)
2-1 Asmir Kajević (70)
3-1 Samuel Owusu (81)
4-1 Petar Jovanović (86)

0-1 Miroslav Lečić (13)

 
Girona
2-3
Deportivo Alavés

1-0 Christian Stuani (59)
2-0 Juanpe (62)

2-1 Ibai Gómez (71)
2-2 Ibai Gómez (straff, 87)
2-3 Ibai Gómez (90+3)

Publik 7 316

 
Trabzonspor
3-0
Antalyaspor

1-0 Burak Yılmaz (41)
2-0 Dame N'Doye (58)
3-0 Burak Yılmaz (88)

 

Alanyaspor
1-2
Kayserispor

1-1 Chisamba Lungu (63)
Utvisning Welinton (73)

0-1 Guray Vural (21)
1-2 Umut Bulut (90+3)

 
Ingolstadt
0-2
Eintracht Braunschweig

 

0-1 Suleiman Abdullahi (65)
0-2 Hendrick Zuck (76)

Publik 8 714