ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 23 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

21

tävlingar

29

matcher

29

resultat

19

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Dürres
1-4
Skënderbeu Korçë

 
Ludogorets
4-0
Etar

 
Randers
1-1
AaB

1-1 Erik Marxen (90+5)

0-1 Frederik Børsting (82)

Publik 4 121

 
Ajaccio
2-0
Gazélec Ajaccio

1-0 Joris Sainati (30)
2-0 Qazim Laçi (85)

 

 
Kolkheti Poti
Inst
Shukura

Saburtalo
3-1
Dila

Torpedo Kutaisi
4-2
Lokomotivi Tbilisi

Dinamo Tbilisi
0-1
Samtredia

 
AEK
0-1
Atromitos

 

0-1 Abiola Dauda (55)

 
Hapoel Be'er Sheva
2-1
Maccabi Tel Aviv

 
Brescia
2-1
Bari 1908

1-0 Andrea Caracciolo (17)
2-1 Elio Capradossi (självmål, 53)

1-1 Cristian Galano (33)

 
Linfield
2-5
Crusaders

 
Odd
1-0
Lillestrøm

1-0 Sigurd Haugen (44)

 

Publik 6 164

 
Wisła Płock
4-1
Śląsk Wrocław

1-0 Nico Varela (straff, 13)
2-0 Kamil Bilinski (22)
3-0 Giorgi Merebashvili (34)
4-1 Kamil Bilinski (straff, 76)

Utvisning Igors Tarasovs (12)
3-1 Jakub Kosecki (63)

Publik 3 613

 
Moreirense
0-1
Sporting Braga

 

0-1 Fábio Martins (89)

Vitória Guimarães
3-3
Portimonense

1-3 Raphael (41)
2-3 Rafael Martins (82)
3-3 Raphael (88)

0-1 Shoya Nakajima (15)
0-2 Fabricio (19)
0-3 Pedro Sá (30)

 
Botoşani
0-0
Dinamo Bucureşti

Utvisning Nicolae Mușat (53)

Utvisning Giorgos Katsikas (75)

 
Lokomotiv Moskva
2-0
FK Krasnodar

1-0 Aleksey Miranchuk (25)
2-0 Manuel Fernandes (85)

 

Publik 12 532

 
Real Sociedad
1-1
Espanyol

1-1 Illarramendi (69)
Utvisning Illarramendi (90+2)

0-1 Léo Baptistão (9)

Publik 18 515

Deportivo La Coruña
1-2
Girona

1-1 Lucas Pérez (straff, 51)

0-1 Aday (straff, 25)
1-2 Portu (71)

Publik 17 463

 
Cultural Leonesa
0-0
Albacete

Publik 7 662

 
Jönköpings Södra
2-0
Kalmar

1-0 Tommy Thelin (straff, 19)
2-0 Dzenis Kosica (straff, 87)

 

Publik 4 563

Hammarby
3-3
Sirius

1-0 Jiloan Hamad (16)
2-0 Sander Svendsen (22)
3-3 Sander Svendsen (85)

2-1 Shkodran Maholli (34)
2-2 Johan Andersson (55)
2-3 Shkodran Maholli (61)

Publik 17 403

Malmö FF
0-0
AIK

Publik 19 535

 
Värnamo
6-1
Syrianska

1-0 Oscar Johansson (26)
2-0 Oscar Johansson (37)
3-1 Pär Cederqvist (60)
4-1 Pär Cederqvist (66)
5-1 Petar Petrovic (68)
6-1 Masanobu Egawa (90+2)

2-1 Mattias Mete (53)

Publik 743

 
Beşiktaş
1-1
İstanbul Başakşehir

1-1 Dusko Tošić (90+2)

0-1 Kerim Frei (89)

 
Sandhausen
1-1
St. Pauli

1-0 Manuel Stiefler (80)

1-1 Jan Schneider (90)

Publik 8 514

 
Dnepr Mogilev
0-2
BATE

Torpedo BelAZ
1-1
Minsk