ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 22 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

46

tävlingar

134

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Engordany
12 : 00
Inter Club d'Escaldes

Encamp
12 : 00
UE Santa Coloma

Sant Julià
16 : 00
Penya Encarnada

Lusitanos
18 : 00
FC Santa Coloma

 
Alashkert
13 : 00
Gandzasar

 
Qarabağ
-
Səbail

 
Club Brugge
14 : 30
Antwerp

Anderlecht
18 : 00
Genk

Zulte-Waregem
20 : 00
Waasland-Beveren

 
GOŠK Gabela
15 : 00
Željezničar

 
Vereya
16 : 15
Septemvri Sofia

Vitosha Bistritsa
18 : 30
Beroe

 
Olympiakos
17 : 00
Ermis

Apollon
18 : 00
Aris

 
Hobro
12 : 00
Nordsjælland

Lyngby
14 : 00
OB

FC Helsingør
16 : 00
Brøndby

FC København
18 : 00
AGF

 
Everton
14 : 30
Arsenal

Tottenham Hotspur
17 : 00
Liverpool

 
Ipswich Town
13 : 00
Norwich City

 
Nice
15 : 00
Strasbourg

Troyes
17 : 00
Olympique lyonnais

Olympique Marseille
21 : 00
Paris Saint-Germain

 
Saburtalo
16 : 30
Dila

Dinamo Tbilisi
18 : 30
Samtredia

 
Asteras Tripolis
15 : 00
Panionios

Apollon Smirnis
17 : 15
Xanthi

Platanias
17 : 15
AEL

Olympiakos
19 : 30
PAOK

 
Hapoel Ashkelon
18 : 00
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
19 : 15
Hapoel Haifa

 
Chievo
12 : 30
Hellas Verona

Atalanta
15 : 00
Bologna

Benevento
15 : 00
Fiorentina

Milan
15 : 00
Genoa

SPAL
15 : 00
Sassuolo

Torino
15 : 00
Roma

Udinese
18 : 00
Juventus

Lazio
20 : 45
Cagliari

 
Ordabasy
11:00
Astana

Kaisar
11:00
Atyrau

Tobol
12:00
Okzhetpes

 
Lokomotiva Zagreb
15 : 00
Istra 1961

Rijeka
19 : 00
Osijek

 
Jelgava
13 : 00
Metta / LU

Riga
15 : 00
Rīgas FS

Liepāja
17 : 00
Ventspils

 
Rodange
16:00
Hostert

RM Hamm Benfica
16:00
Victoria Rosport

Jeunesse d'Esch
16:00
Progrès Niederkorn

Mondorf-les-Bains
16:00
Racing

F91 Dudelange
16:00
Fola Esch

Differdange 03
16:00
UNA Strassen

Esch
16:00
UT Pétange

 
Sileks
14 : 30
Renova

Skopje
14 : 30
Akademija Pandev

Rabotnički
14 : 30
Pelister

Pobeda
14 : 30
Vardar

Shkendija
14 : 30
Shkupi

 
Mosta
15 : 00
Floriana

Sliema Wanderers
17 : 15
Hibernians

 
Andra omgången
Xewkija Tigers
14 : 00
Xghajra Tornados

Zurrieq
15 : 00
Qrendi

Gudja United
15 : 00
Rabat Ajax

Marsa
15 : 00
Santa Lucia

Attard
15 : 00
Kercem Ajax

Victoria Hotspurs
16 : 00
Birzebbuga

Pembroke Athleta
17 : 15
Pietà Hotspurs

Mgarr United
17 : 15
Mqabba

 
Dinamo-Auto
14:00
Sheriff

 
PSV
12 : 30
Heracles

Feyenoord
14 : 30
Ajax

AZ
14 : 30
Utrecht

Heerenveen
16 : 45
Vitesse

 
Molde
18 : 00
Haugesund

Sandefjord
18 : 00
Strømsgodset

Sogndal
18 : 00
Sarpsborg 08

Stabæk
18 : 00
Tromsø

Viking
18 : 00
Vålerenga

Brann
20 : 00
Rosenborg

 
Arka Gdynia
15 : 30
Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków
18 : 00
Legia Warszawa

 
Tondela
17 : 00
Belenenses

Desportivo Aves
19 : 00
Benfica

Sporting CP
21 : 15
Chaves

 
Astra Giurgiu
17:00
Voluntari

Steaua Bucureşti
19:45
Poli Timişoara

 
Ural
13 : 00
Akhmat Grozny

CSKA Moskva
15 : 30
Zenit Sankt-Petersburg

Anzhi
18 : 00
Arsenal Tula

 
Juvenes / Dogana
15 : 00
Domagnano

Pennarossa
15 : 00
Faetano

 
Luzern
16 : 00
Young Boys

Sion
16 : 00
Lugano

St. Gallen
16 : 00
Lausanne Sport

 
Semifinal
Rangers
15:30
Motherwell

 
Krško
19 : 00
Rudar

 
Villarreal
12 : 00
Las Palmas

Celta de Vigo
16 : 15
Atlético Madrid

Leganés
18 : 30
Athletic Club

Real Madrid
20 : 45
Eibar

 
Real Oviedo
12:00
Córdoba

Real Valladolid
16:00
Lugo

Rayo Vallecano
18:00
Sporting Gijón

Gimnàstic Tarragona
18:00
Alcorcón

Almería
20:00
Reus Deportiu

 
GIF Sundsvall
15 : 00
Norrköping

IFK Göteborg
15 : 00
Östersunds FK

Djurgården
17 : 30
Häcken

 
Trelleborg
15 : 00
Åtvidaberg

Öster
17 : 30
Falkenberg

 
Viktoria Plzeň
17 : 00
Zbrojovka Brno

Zlín
17 : 00
Mladá Boleslav

Slavia Praha
18 : 00
Slovan Liberec

 
Sivasspor
13 : 00
Bursaspor

Kayserispor
15 : 30
Konyaspor

Galatasaray
18 : 30
Fenerbahçe

 
1. FC Köln
13 : 30
Werder Bremen

Freiburg
15 : 30
Hertha BSC

Wolfsburg
18 : 00
1899 Hoffenheim

 
1. FC Nürnberg
13 : 30
Dynamo Dresden

1. FC Kaiserslautern
13 : 30
MSV Duisburg

Erzgebirge Aue
13 : 30
Jahn Regensburg

 
Stal Kamianske
13 : 00
Chornomorets Odesa

Mariupol
16 : 00
Zorya Luhansk

Dynamo Kyiv
18 : 30
Shakhtar Donetsk

 
Dinamo Minsk
13 : 00
Slavia

Slutsk
14 : 00
Isloch

Vitebsk
15 : 00
Shakhtyor

 
Cardiff MU
15 : 30
Newtown

 
Admira
14 : 00
Salzburg

Austria Wien
16 : 30
Rapid Wien