ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 21 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

56

tävlingar

215

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Shirak
13 : 00
Pyunik

 
Kapaz
13.00
Neftçi

Sumqayıt
15:00
Zira

 
Lokeren
18 : 00
Sporting Charleroi

Eupen
20 : 00
Mechelen

Sint-Truiden
20 : 00
KV Oostende

Kortrijk
20 : 30
Gent

 
Krupa na Vrbasu
15 : 00
Radnik Bijeljina

Vitez
15 : 00
Mladost Doboj Kakanj

Čelik
15 : 00
Borac Banja Luka

Sloboda Tuzla
17 : 00
Široki Brijeg

Zrinjski
19 : 00
Sarajevo

 
Levski Sofia
15 : 00
CSKA Sofia

Lokomotiv Plovdiv
19 : 15
Cherno More

 
Omonia Nicosia
17 : 00
AEL

Alki Oroklini
17 : 00
Doxa

Paphos
18 : 00
Nea Salamis

Ethnikos Achna
19 : 00
Anorthosis

AEK
19 : 00
APOEL

 
Silkeborg
15 : 30
SønderjyskE

 
Chelsea
13 : 30
Watford

Huddersfield Town
16 : 00
Manchester United

Manchester City
16 : 00
Burnley

Newcastle United
16 : 00
Crystal Palace

Stoke City
16 : 00
Bournemouth

Swansea City
16 : 00
Leicester City

Southampton
18 : 30
West Bromwich Albion

 
Aston Villa
16 : 00
Fulham

Barnsley
16 : 00
Hull City

Bolton Wanderers
16 : 00
Queens Park Rangers

Brentford
16 : 00
Sunderland

Bristol City
16 : 00
Leeds United

Derby County
16 : 00
Sheffield Wednesday

Middlesbrough
16 : 00
Cardiff City

Nottingham Forest
16 : 00
Burton Albion

Sheffield United
16 : 00
Reading

Wolverhampton Wanderers
16 : 00
Preston North End

Millwall
18 : 30
Birmingham City

 
AFC Wimbledon
16 : 00
Plymouth Argyle

Blackburn Rovers
16 : 00
Portsmouth

Blackpool
16 : 00
Wigan Athletic

Bradford City
16 : 00
Charlton Athletic

Doncaster Rovers
16 : 00
Walsall

Gillingham
16 : 00
Northampton Town

Milton Keynes Dons
16 : 00
Oldham Athletic

Oxford United
16 : 00
Rotherham United

Rochdale
16 : 00
Bristol Rovers

Scunthorpe United
16 : 00
Peterborough United

Shrewsbury Town
16 : 00
Fleetwood Town

Southend United
16 : 00
Bury

 
Barnet
16 : 00
Yeovil Town

Cambridge United
16 : 00
Chesterfield

Carlisle United
16 : 00
Notts County

Cheltenham Town
16 : 00
Lincoln City

Coventry City
16 : 00
Colchester United

Crawley Town
16 : 00
Luton Town

Crewe Alexandra
16 : 00
Accrington Stanley

Exeter City
16 : 00
Port Vale

Morecambe
16 : 00
Grimsby Town

Newport County
16 : 00
Mansfield Town

Stevenage
16 : 00
Forest Green Rovers

Swindon Town
16 : 00
Wycombe Wanderers

 
Nõmme Kalju
13:00
Paide

Sillamäe Kalev
13:00
FCI Tallinn

Levadia
16:00
Tulevik

Tammeka
19:00
Vaprus

 
Monaco
17 : 00
Caen

Amiens
20 : 00
Girondins Bordeaux

Angers
20 : 00
Toulouse

Metz
20 : 00
Dijon

Nantes
20 : 00
EA Guingamp

Stade rennais
20 : 00
Lille

 
Lens
15 : 00
Stade Reims

 
ÍF
-
07 Vestur

-
NSÍ

TB/FCS/Royn
-
Skála

Víkingur
-
EB/Streymur

HB
-
B36

 
Kolkheti Poti
14 : 00
Shukura

 
Lincoln Red Imps
18 : 15
Europa

Lions Gibraltar
20 : 30
Manchester 62

 
Levadiakos
15 : 00
PAS Giannina

Kerkyra
17 : 15
Panaitolikos

Lamia
19 : 30
Panathinaikos

 
Limerick
19:30
Galway United

Sligo Rovers
20:45
Derry City

 
Bnei Yehuda
15 : 00
Ashdod

Hapoel Acre
17 : 00
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
17 : 15
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Haifa
19 : 30
Beitar Jerusalem

 
Sampdoria
18 : 00
Crotone

Napoli
20 : 45
Internazionale

 
Cesena
15 : 00
Foggia

Palermo
15 : 00
Novara

Parma
15 : 00
Virtus Entella

Pescara
15 : 00
Avellino

Pro Vercelli
15 : 00
Carpi

Salernitana
15 : 00
Frosinone

Spezia
15 : 00
Perugia

Ternana
15 : 00
Ascoli

Venezia
15 : 00
Empoli

 
Kairat
11 : 00
Akzhayik

Irtysh
11 : 00
Aktobe

Taraz
12 : 00
Shakhter Karagandy

 
Flamurtari
15 : 00
Vëllaznimi

Prishtina
16 : 00
Besa Pejë

Vllaznia
16 : 00
Gjilani

Drenica Skënderaj
17 : 00
Feronikeli

 
Cibalia
15 : 00
Slaven Koprivnica

Hajduk Split
19 : 00
Dinamo Zagreb

 
Senglea Athletic
15 : 00
Hamrun Spartans

Valletta
17 : 15
Tarxien Rainbows

 
Andra omgången
Gharghur
15 : 00
Vittoriosa Stars

Fgura United
15 : 00
Qormi

Mellieha
15 : 00
Swieqi United

Siggiewi
15 : 00
Luqa St. Andrew's

Marsaxlokk
17 : 15
Zabbar St. Patrick

Sirens
17 : 15
Zebbug Rangers

St. Venera
17 : 15
Kalkara

Zejtun Corinthians
17 : 15
Dingli Swallows

 
Petrocub
14:00
Milsami

 
Petrovac
-
Rudar

Mladost
-
Budućnost

Zeta
-
Kom

Iskra
-
Sutjeska

 
NAC Breda
18 : 30
PEC Zwolle

Excelsior
19 : 45
Sparta Rotterdam

VVV
19 : 45
ADO Den Haag

Twente
20 : 45
Roda JC

 
Ballinamallard United
16 : 00
Carrick Rangers

Cliftonville
16 : 00
Coleraine

Glenavon
16 : 00
Ballymena United

Dungannon Swifts
18 : 30
Glentoran

 
Aalesund
18 : 00
Kristiansund

 
Sandecja Nowy Sącz
15 : 30
Cracovia Kraków

Pogoń Szczecin
18 : 00
Nieciecza

Lechia Gdańsk
20 : 30
Lech Poznań

 
Feirense
17 : 00
Rio Ave

Vitória Setúbal
19 : 15
Marítimo

Porto
21 : 30
Paços de Ferreira

 
San Gwann
17 : 15
St. George's

Viitorul
19:45
CFR Cluj

 
SKA Khabarovsk
10 : 30
Ufa

Tosno
13 : 00
Rostov

Rubin Kazan
15 : 30
Dinamo Moskva

Spartak Moskva
18 : 00
Amkar Perm

 
Cosmos
15 : 00
La Fiorita

San Giovanni
15 : 00
Tre Penne

Murata
15 : 00
Folgore

 
Basel
19 : 00
Thun

Zürich
19 : 00
Grasshopper

 
Mačva Šabac
-
Borac Čačak

Partizan
-
Bačka Palanka

Javor Ivanjica
-
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
-
Čukarički

Voždovac
-
Rad Beograd

Vojvodina
-
Radnički Niš

Napredak
-
Zemun

Crvena Zvezda
-
Mladost Lučani

 
Heart of Midlothian
16 : 00
St. Johnstone

Partick Thistle
16 : 00
Dundee

Ross County
16 : 00
Hamilton Academical

 
Semifinal
Hibernian
13:15
Celtic

 
Tatran Prešov
-
Žilina

Zlaté Moravce
-
Slovan Bratislava

Senica
-
Ružomberok

DAC
-
Trenčín

Spartak Trnava
-
Podbrezová

Zemplín Michalovce
-
Nitra

 
Celje
13 : 00
Aluminij

Gorica
15 : 00
Domžale

Maribor
20 : 20
Ankaran Hrvatini

 
Levante
13 : 00
Getafe

Real Betis
16 : 15
Deportivo Alavés

Valencia
18 : 30
Sevilla

Barcelona
20 : 45
Málaga

 
Huesca
16 : 00
Cádiz

Numancia
18 : 00
Granada

Lorca
20 : 00
Tenerife

Sevilla II
20 : 30
Real Zaragoza

 
AFC Eskilstuna
16 : 00
Elfsborg

 
GAIS
14 : 00
Norrby

Gefle
14 : 00
Frej

Varberg
16 : 00
Örgryte

Degerfors
16 : 00
Helsingborg

 
Teplice
17 : 00
Karviná

Jablonec
18 : 15
Sparta Praha

 
Osmanlıspor
13 : 00
Karabükspor

Akhisar Belediyespor
15 : 30
Gençlerbirliği

Yeni Malatyaspor
18 : 30
Trabzonspor

 
RB Leipzig
15 : 30
VfB Stuttgart

Borussia Mönchengladbach
15 : 30
Bayer Leverkusen

Eintracht Frankfurt
15 : 30
Borussia Dortmund

Augsburg
15 : 30
Hannover 96

Hamburger SV
18 : 30
Bayern München

 
Eintracht Braunschweig
13 : 00
Bochum

1. FC Union Berlin
13 : 00
Greuther Fürth

Holstein Kiel
13 : 00
Arminia Bielefeld

 
Olimpik Donetsk
13 : 00
Zirka Kropyvnytskyi

Oleksandria
16 : 00
Veres Rivne

Vorskla Poltava
18 : 30
Karpaty Lviv

 
Paksi SE
15 : 30
Mezőkövesd-Zsóry

Ferencváros
15 : 30
Újpest

Videoton
15 : 30
Puskás

Vasas
15 : 30
Balmazújváros Sport

Debrecen
15 : 30
Szombathelyi Haladás

Diósgyőr
18 : 00
Honvéd

 
Naftan
13 : 00
Dinamo Brest

Neman Grodno
14 : 10
Gomel

 
Bala Town
15 : 30
Barry Town United

Cefn Druids
15 : 30
Carmarthen Town

Connah's Quay
18:15
Llandudno

 
Sturm Graz
16 : 00
Mattersburg

Rheindorf Altach
18 : 30
Wolfsberger AC

St. Pölten
18 : 30
LASK Linz