ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 16 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

23

tävlingar

32

matcher

32

resultat

3

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
4-1
Teuta Durrës

Kamza
1-0
Vllaznia Shkodër

Laçi
1-1
Flamurtari

Partizani Tirana
2-0
Luftëtari Gjirokastër

 
Septemvri Sofia
1-0
Vitosha Bistritsa

Botev Plovdiv
1-0
Vereya

 
Nea Salamis
0-0
Ethnikos Achna

 
AGF
0-2
Lyngby

 
Leicester City
1-1
West Bromwich Albion

1-1 Riyad Mahrez (80)

0-1 Nacer Chadli (63)

 
Fjärde kvalomgången, omspel
Chelmsford City
1-0
Bath City

 
JJK
1-0
IFK Mariehamn

Inter Turku
4-1
HIFK

HJK
3-0
Lahti

 
Lorient
0-0
Chamois niortais

 
Panathinaikos
2-1
AEL

 
Beitar Jerusalem
4-1
Maccabi Netanya

 
Hellas Verona
1-0
Benevento

1-0 Ròmulo (74)

Utvisning Luca Antei (37)

 
Virtus Entella
2-3
Empoli

 
Sarpsborg 08
2-2
Stabæk

 
Cracovia Kraków
3-0
Pogoń Szczecin

 
Poli Timişoara
0-3
Concordia Chiajna

Dinamo Bucureşti
3-0
Juventus Bucureşti

 
Amkar Perm
0-0
Tosno

 
Las Palmas
2-5
Celta de Vigo

1-5 Vitolo (90)
2-5 Loic Rémy (90)

0-1 Emre Mor (16)
0-2 Iago Aspas (20)
0-3 Iago Aspas (49)
Utvisning Rubén Blanco (52)
0-4 Pablo Hernández (71)
0-5 Iago Aspas (76)

Publik 15 799

 
Alcorcón
0-1
Lugo

 
Norrköping
1-3
Malmö FF

1-0 David Moberg.Karlsson (9)

1-1 Carlos Strandberg (49)
1-2 Lasse Nielsen (61)
1-3 Anders Christiansen (84)

Publik 13 769

Kalmar
2-0
Hammarby

1-0 Mats Solheim (självmål, 79)
2-0 Jonatan Ring (88)

Publik 6 514

 
Örgryte
1-1
Gefle

1-1 Johan Hammar (10)

0-1 Bajram Ajeti (4)

Publik 4 856

Helsingborg
1-2
Värnamo

1-0 Bradley Ralani (12)

1-1 Pär Cederqvist (16)
1-2 Paulo Marcelo (71)

Publik 5 642

 
Bursaspor
3-1
Osmanlıspor

 
Darmstadt 98
3-4
1. FC Nürnberg

 
Gomel
0-1
Torpedo BelAZ