ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 13 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

34

tävlingar

50

matcher

50

resultat

27

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Ararat
2-2
Shirak

 
İnter Bakı
0-2
Qarabağ

 
Mechelen
3-4
Anderlecht

1-2 Rob Schoofs (34)
2-4 Nicklas Pedersen (60)
3-4 Boureima Bandé (90+1)

0-1 Pieter Gerkens (18)
0-2 Henry Onyekuru (30)
1-3 Henry Onyekuru 37)
1-4 Łukasz Teodorczyk (43)

Publik 16 715

 
Beroe
1-2
Lokomotiv Plovdiv

1-1 Pedro Eugénio (38)

0-1 Dimo Bakalov (22)
1-2 Dino Martinović (71)

 
APOEL
2-0
Doxa

 
SønderjyskE
0-1
Midtjylland

 

0-1 Paul Onuachu (73)

Publik 5 446

 
Birmingham City
1-0
Cardiff City

1-0 Che Adams (19)

 

Publik 19 059

Bristol City
0-0
Burton Albion

Publik 18 212

 
Nõmme Kalju
2-4
FCI Tallinn

 
Olympique lyonnais
3-2
Monaco

1-0 Mariano Díaz (11)
2-1 Nabil Fekir (23)
3-2 Nabil Fekir (90+5)

1-1 Rony Lopes (17)
2-2 Adama Traoré (34)

 
Bourg-en-Bresse
0-6
Lens

 

0-1 Kevin Fortuné (13)
0-2 Abdelrafik Gérard (38)
0-3 Karim Kafez (41)
0-4 Cyrille Bayala (83)
0-5 Cristian López (straff, 87)
0-6 Cristian López (90)

Stade brestois 29
1-1
Auxerre

1-0 Jason Berthomier (straff, 7)

1-1 Mohamed Yattara (18)

LB Châteauroux
3-1
Stade Reims

1-0 Christophe Mandanne (10)
2-1 Maxime Barthelmé (straff, 86)
3-1 Yann Mabella (90+4)
Utvisning Opa Sangante (90)

1-1 Diego (45)

Gazélec Ajaccio
2-1
Nancy-Lorraine

1-0 Jeremie Bréchet (17)
2-1 Olivier Kemen (67)

1-1 Anthony Robic (64)

Nîmes Olympique
4-1
Orléans

1-0 Umut Bozok (4)
2-0 Rachid Allioui (21)
3-1 Rachid Allioui (63)
4-1 Sadia Thioub (78)

2-1 Anthony Briançon (självmål, 23)

Quevilly Rouen
0-1
Ajaccio

 

0-1 Ghislain Gimbert (76)

Sochaux-Montbéliard
1-0
Paris FC

1-0 Florin Berenguer (37)

 

Valenciennes
2-0
Tours

1-0 Sebastian Roudet (57)
2-0 Ibrahim Cissé (självmål, 84)

 

 
Chikhura
1-2
Samtredia

Dinamo Batumi
1-0
Dila

 
Lynx
0-3
Lions Gibraltar

 
Bohemians
0-0
Cork City

Dundalk
1-0
Bray Wanderers

Galway United
1-1
St Patrick's Athl.

Derry City
3-0
Finn Harps

Shamrock Rovers
1-1
Sligo Rovers

 
Foggia
2-1
Perugia

1-0 Alberto Gerbo (13)
2-0 Fabio Mazzeo (28)

2-1 Samuel Di Carmine (straff, 45+1)

 
Rudeš
0-1
Lokomotiva Zagreb

 
Senglea Athletic
0-1
Hibernians

Naxxar Lions
1-2
Tarxien Rainbows

Valletta
4-2
Lija Athletic

 
Iskra
0-0
Budućnost

 
Warrenpoint Town
2-1
Ballinamallard United

 
Korona Kielce
2-0
Wisła Płock

1-0 Mateusz Możdżeń (45)
2-0 Ivan Jukić (80)

 

Publik 6 069

Jagiellonia Białystok
1-1
Lech Poznań

1-1 Arvydas Novikovas (88)

0-1 Darko Jevtić (27)

 
Tredje omgången
Lusitano GC Évora
0-6
Porto

 
Voluntari
0-0
Steaua Bucureşti

 
Akhmat Grozny
1-2
Spartak Moskva

1-1 Rodolfo (straff, 70)

0-1 Denis Glushakov (30)
1-2 Lorenzo Melgarejo (72)

 
St. Johnstone
0-3
Rangers

Utvisning Steven Anderson (71)

0-1 Carlos Peña (27)
0-2 Carlos Peña (78)
0-3 Graeme Dorrans (86)

Publik 6 887

 
Edinburgh City
0-1
Stenhousemuir

Utvisning Craig Thomson (90+3)

0-1 Jamie Longworth (49)

Publik 286

 
Rudar
1-2
Maribor

 
Espanyol
0-0
Levante

Publik 19 365

 
Sporting Gijón
1-1
Huesca

1-0 Carlos Carmona (51)

1-1 Gonzalo Melero (straff, 62)

Publik 21 206

 
Bohemians 1905
2-1
Baník Ostrava

 
Gençlerbirliği
2-1
Beşiktaş

1-0 Vedat Muriqi (16)
2-0 Aleksandar Šćekić (73)

Utvisning Ryan Babel (48)
2-1 Cenk Tosun (straff, 87)

 
VfB Stuttgart
2-1
1. FC Köln

1-0 Anastasios Donis (38)
2-1 Chadrac Akolo (90+4)

1-1 Dominique Heintz (77)

Publik 58 716

 
St. Pauli
1-1
1. FC Kaiserslautern

1-0 Sami Allagui (63)

1-1 Sebastian Andersson (77)

Publik 29 546

MSV Duisburg
0-0
Eintracht Braunschweig

Publik 13 855

 
Shakhtar Donetsk
3-2
Vorskla Poltava

 
Neman Grodno
2-1
Gorodeya