ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 11 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

11

tävlingar

21

matcher

21

resultat

15

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Indien
4-1
Macao

 
Kvartsfinal, match 2:2
Avan Academy
0-4
Gandzasar

 

0-1 Gevorg Nranyan (1)
0-2 Artur Adamyan (44)
0-3 Gevorg Nranyan (55)
0-4 Dmitriy Yashin (74)

Information Gandzesar vidare med sammanlagt 7-0.

 
Första omgången
Ağsu
0-1
Mil-Muğan

 

0-1 Vasif Mehräliyen (80)

Publik 80

MOIK
2-1
Turan

1-0 İsmayl İbrahimli (15)
2-1 Qarib İbrahimov (85)

1-1 Elnur Səmədov (41)

Publik 100

 
Tredje omgången
HIK
3-3* f
Silkeborg

Information Silkeborg vidare efter 4-3 på straffar.

 
Shakhter Karagandy
0-1
Astana

 

0-1 Junior Kabananga (70)

Publik 1 000

 
Trepça'89
3-0
Besa Pejë

Prishtina
1-0
Vëllaznimi

Drenica Skënderaj
1-0
Vllaznia

 
Sūduva
5-0
Kauno Žalgiris

1-0 Povilas Leimonas (8)
2-0 Karolis Laukžemis (12)
3-0 Semir Kerla (42)
4-0 Semir Kerla (63)
5-0 Robertas Vėževičius (90)

Utvisning Olaitan Buraimoh (82)

Publik 500

 
Första omgången
Lisse
2-2* f
HSV Hoek

1-0 Martin van Eeuwijk (49)
2-2 Martin van Eeuwijk (107)
Utvisning Justin Valk (116)

1-1 Sidy Ceesay (90+3)
1-2 Rik Impens (104)

Publik 600

Information HSV Hoek vidare efter 6-5 på straffar.

 
Första omgången, gruppspel
Tre Penne
4-2
Cosmos

 
Första omgången
Bežanija
0-1
Napredak

 

0-1 Enver Alivodić (76)

Rtanj
0-3
Partizan

 

0-1 Leandre Tawamba Kana (35)
0-2 Marko Jevtović (straff, 70)
0-3 Ognjen Ožegović (86)

Sloboda Užice
1-2
Borac Čačak

1-0 Bala Peličić (11)

1-1 Lazar Jovanović (32)
1-2 Filip Knežević (42)

Crvena Zvezda
5-0
Dinamo Vranje

1-0 Luka Adžić (25)
2-0 Aleksandar Pešić (44)
3-0 Luka Adžić (45)
4-0 Luka Adžić (60)
5-0 Slavoljub Srnić (76)

 

 
Gimnàstic Tarragona
2-0
Granada

1-0 Ikechukwu Uche (27)
2-0 Ikechukwu Uche (31)

 

Publik 5 212

Numancia
1-0
Barcelona B

1-0 Guillermo Fernández (straff, 82)

 

Publik 3 203

Real Oviedo
1-1
Tenerife

1-0 Saúl Berjón (19)

1-1 Juan Villar (67)

Publik 13 701

Lorca
0-2
Real Zaragoza

 

0-1 Javi Ros (49)
0-2 Giorgi Papunashvili (81)

Publik 6 236

Sevilla Atlético
0-0
Cádiz

Utvisning Jos+e Matos (85)

 

Publik 4 663