ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 3 oktober 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

7

tävlingar

30

matcher

30

resultat

12

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Tredje kvalomgången, omspel
Ossett Town
*0-0 f
1874 Northwich

Information Ossett Town vidare efter 6-5 på straffar.

AFC Telford United
4-1
Stafford Rangers

Stratford Town
1-4 f
Scarborough Athletic

United of Manchester
1-0
Stockport County

Gainsborough Trinity
2-0
Leamington

Harlow Town
1-2
East Thurrock United

Billericay Town
6-1
Hungerford Town

 
Fjärde omgången
LePa
0-2
PEPO

 
Ternana
1-1
Brescia

1-0 Adriano Montalto (39)

1-1 Dimitri Bisoli (43)

 
Andra omgången
Ungheni
1-4
Sîngerei

 
Tredje omgången
Ballinamallar…
0-3
Linfield

 

0-1 Joshua Robinson (58)
0-2 Andrew Waterworth (62)
0-3 Jordan Stewart (78)

Ballyclare Com…
1-0
Institute

1-0 Stewart Nixon (84)

 

Cliftonville
7-0
PSNI

1-0 Daniel Hughes (7)
2-0 Stephen Garrett (9)
3-0 Jay Donnelly (18)
4-0 Daniel Hughes (25)
5-0 Scott McCrory (självmål, 29)
6-0 Stephen Garrett (59)
7-0 Jay Donnelly (62)

 

 
Fjärde omgången
Aerostar Bacău
1-0
Foresta Suceava

Sănătatea Cluj
3-1
Luceafărul Oradea

Şcolar Reşiţa
*2-2 f
Pandurii Târgu Jiu

Information Şcolar Reşiţa vidare efter 5-3 på straffar.

Filiaşi
2-2* f
Argeş

Information Argeş vidare efter 5-3 på straffar.

Alexandria
1-3
Academica Clinceni

Unirea Slobozia
2-1
Dunărea Călăraşi

Agricola Borcea
1-4
Petrolul 52

Focşani
0-5
Ştiinţa Miroslava

Universitatea Cluj
2-0
Olimpia Satu Mare

 
Andra omgången
Barry Town United
4-2
Afan Lido

1-0 Macauley Southam (7)
2-1 Louis Gerrard (22)
3-1 Louis Gerrard (33)
4-2 Tyrell Webbe (90+3)

1-1 Mark Jones (12)
3-2 Joshua Webber (90+2)

Cardiff MU
2-1 f
Pontypridd Town

1-1 Adam Roscrow (79)
2-1 Adam Roscrow (106)

0-1 Danny Hooper (straff, 10)

Connah's Quay
2-0
Bangor City

1-0 Michael Wilde (90)
2-0 Callum Morris (90+2)

 

Flint Town United
1-5
The New Saints

1-3 Richie Foulkes (straff, 58)

0-1 Alex Darlington (25)
0-2 Greg Draper (32)
0-3 Alex Darlington
1-4 Ryan Brobbel (62)
1-5 Greg Draper (77)

Haverfordwest County
0-1 f
Carmarthen Town

 

0-1 Liam Walsh (120)

Holyhead Hotspur
0-3
Caernarfon Town

 

0-1 Nathan Craig (25)
0-2 Jamie Breese (90+3)
0-3 Darren Thomas (90+5)

Newtown
2-0
Holywell

1-0 Ryan Sears (61)
2-0 Luke Boundford (78)

 

Aberystwyth Town
1-2
Airbus UK

1-0 Ryan Wade (24)

1-1 Leo Riley (42) 1-2 Alfons Fosu-Mensah (49)