ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 30 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

55

tävlingar

254

matcher

254

resultat

23

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Laçi
2-0
Vllaznia Shkodër

Flamurtari
0-0
Luftëtari Gjirokastër

 
Alashkert
2-0
Banants

 
Səbail
0-2
Sumqayıt

 
Eupen
3-3
Genk

Royal Excel Mouscron
2-2
Mechelen

Waasland-Beveren
3-0
Antwerp

Kortrijk
1-2
Oostende

 
Široki Brijeg
1-0
Radnik Bijeljina

Vitez
0-3
GOŠK Gabela

Željezničar
0-1
Zrinjski

 
Etar
2-2
CSKA Sofia

Vitosha Bistritsa
2-4
Botev Plovdiv

Dunav 2010
0-0
OFK Pirin

 
Paphos
2-1
Ermis

Omonia Nicosia
1-1
Olympiakos

AEK
1-1
Anorthosis

 
Hobro
1-1
OB

 
Huddersfield Town
0-4
Tottenham Hotspur

 

0-1 Harry Kane (9)
0-2 Benjamin Davies (16)
0-3 Harry Kane (23)
0-4 Moussa Sissoko (90+1)

Publik 24 169

AFC Bournemouth
0-0
Leicester City

Publik 10 444

Manchester United
4-0
Crystal Palace

1-0 Mata (3)
2-0 Marouane Fellaini (35)
3-0 Marouane Fellaini (49)
4-0 Romelu Lukaku (86)

 

Publik 75 118

Stoke City
2-1
Southampton

1-0 Mame Diouf (40)
2-1 Peter Crouch (85)

1-1 Maya Yoshida (75)

Publik 29 285

West Bromwich Albion
2-2
Watford

1-0 Salomon Rondón (18)
2-0 Jonathan Evans (21)

2-1 Abdoulaye Doucouré (37)
2-2 Richarlison (90+5)

Publik 24 606

West Ham United
1-0
Swansea City

1-0 Diafra Sakho (90)

 

Publik 56 922

Chelsea
0-1
Manchester City

 

0-1 Kevin De Bruyne (67)

Publik 41 530

 
Aston Villa
1-0
Bolton Wanderers

Burton Albion
0-4
Wolverhampton Wanderers

Cardiff City
0-0
Derby County

Hull City
6-1
Birmingham City

Ipswich Town
1-3
Bristol City

Middlesbrough
2-2
Brentford

Millwall
1-3
Barnsley

Nottingham Forest
2-1
Sheffield United

Preston North End
2-2
Sunderland

Reading
1-2
Norwich City

 
Wimbledon
0-0
Rochdale

Blackburn Rovers
1-0
Gillingham

Bradford City
2-0
Doncaster Rovers

Bristol Rovers
2-1
Plymouth Argyle

Bury
0-2
Milton Keynes Dons

Fleetwood Town
1-3
Charlton Athletic

Peterborough United
1-4
Oxford United

Portsmouth
1-2
Oldham Athletic

Rotherham United
1-0
Northampton Town

Shrewsbury Town
2-0
Scunthorpe United

Southend United
2-1
Blackpool

Wigan Athletic
2-0
Walsall

 
Grimsby Town
0-0
Lincoln City

Mansfield Town
3-1
Notts County

Chesterfield
0-2
Cheltenham Town

Coventry City
1-0
Crewe Alexandra

Crawley Town
0-1
Carlisle United

Exeter City
4-1
Morecambe

Forest Green Rovers
0-1
Accrington Stanley

Luton Town
3-1
Newport County

Stevenage
2-0
Port Vale

Swindon Town
2-0
Cambridge United

Wycombe Wanderers
3-1
Barnet

Yeovil Town
0-1
Colchester United

 
Tredje kvalomgången
Ashton Athletic
0-1
Chorley

1874 Northwich
2-2
Ossett Town

AFC Mansfield
0-2
Boston United

Stafford Rangers
1-1
AFC Telford United

Newcastle Benfield
0-1
Kidderminster Harriers

Nantwich Town
3-1
Nuneaton Town

Boston Town
2-3
Hyde United

Banbury United
2-3
Shildon AFC

Scarborough Athletic
2-2
Stratford Town

Basford United
2-3
Kettering Town

SL Aquaforce
2-1
Lancaster City

Buxton
3-3
Alvechurch

Stockport County
3-3
United of Manc…

Leamington
0-0
Gainsborough Trinity

Stourbridge
3-1
Alfreton Town

South Shields
3-2
York City

Harrogate Town
0-0
Bradford Park Avenue

Swindon Supermarine
2-3
Paulton Rovers

Enfield Town
3-0
Phoenix Sports

Hayes & Yeading United
0-4
Havant & Waterlooville

Hereford
2-0
AFC Hornchurch

Slough Town
2-1
Poole Town

Brackley Town
4-1
Braintree Town

Burgess Hill Town
1-0
Wealdstone

Concord Rangers
3-0
Dorking Wanderers

East Thurrock United
2-2
Harlow Town

Chelmsford City
2-1
Weymouth

Cinderford Town
2-3
Hampton & Richmond

Oxford City
4-2
Leiston

Margate
2-0
Herne Bay

St Albans City
2-1
Bridport

Heybridge Swifts
2-1
Frome Town

Truro City
4-1
AFC Sudbury

Eastbourne Borough
0-2
Bognor Regis Town

Bath City
3-0
Hemel Hempstead Town

Needham Market
1-6
Dartford

Haringey Borough
4-1
Bideford

Hungerford Town
1-1
Billericay Town

Ashford Town (Middlesex)
1-2
Leatherhead

Folkestone Invicta
2-1
Aylesbury United

 
Tulevik
2-2
Flora

Levadia
3-2
FCI Tallinn

Trans
0-1
Paide

Vaprus
2-7
Sillamäe Kalev

 
Ilves
2-1
Lahti

RoPS
2-0
JJK

HJK
4-0
Kemi

 
Paris Saint-Germain
6-2
Girondins Bordeaux

1-0 Neymar (5)
2-0 Edinson Cavani (12)
3-0 Thomas Meunier (21)
4-1 Neymar (straff, 40)
5-1 Julian Draxler (45)
6-1 Kylian Mbappé (58)

3-1 Younousse Sankhare (31)
6-2 Malcolm (straff, 90)

Publik 47 537

Amiens
Avbr
Lille

Dijon
1-1
Strasbourg

EA Guingamp
1-1
Toulouse

Nantes
1-0
Metz

Stade rennais
0-1
Caen

 
Stade Reims
1-0
Clermont Foot 63

 
Lokomotivi Tbilisi
3-0
Dinamo Batumi

Torpedo Kutaisi
2-0
Saburtalo

 
Platanias
0-3
Panaitolikos

Panathinaikos
2-0
PAS Giannina

AEL
1-1
PAOK

 
Valur
4-3
Víkingur Reykjavík

Grindavík
2-1
Fjölnir

ÍBV
3-0
KA

KR
0-1
Stjarnan

ÍA
0-0
Víkingur Ólafsvík

FH
0-1
Breiðablik

 
Udinese
4-0
Sampdoria

1-0 Rodrigo de Paul (straff, 27)
2-0 Maximiliano López (straff, 66)
3-0 Maximiliano López (85)
4-0 Seko Fofana (straff, 90+5)

Utvisning Édgar Barreto (40)

Genoa
0-1
Bologna

 

0-1 Rodrigo Palacio (73)

 
Ascoli
0-0
Palermo

Avellino
3-2
Empoli

Brescia
2-1
Perugia

Carpi
0-1
Pescara

Cittadella
0-1
Virtus Entella

Pro Vercelli
5-2
Cesena

Spezia
1-0
Bari 1908

Ternana
2-3
Venezia

 
Ordabasy
3-2
Akzhayik

Irtysh
1-1
Kairat

Kaisar
2-1
Okzhetpes

Atyrau
3-1
Shakhter Karagandy

 
Cibalia
2-5
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
2-0
Inter Zaprešić

 
Jelgava
0-1
Ventspils

Metta / LU
2-0
Rīgas FS

Riga
0-1
Spartaks Jūrmala

 
Mondorf-les-Bains
3-2
Victoria Rosport

F91 Dudelange
3-2
Progrès Niederkorn

Esch
0-1
Fola Esch

UT Pétange
2-1
UNA Strassen

Differdange 03
2-1
Racing

 
Skopje
0-0
Rabotnički

Renova
0-0
Pobeda

Pelister
1-3
Shkendija

Sileks
1-0
Akademija Pandev

 
St. Andrews
1-0
Senglea Athletic

Hamrun Spartans
5-2
Mosta

Tarxien Rainbows
2-1
Sliema Wanderers

 
Spicul Chișcăreni
1-1
Dinamo-Auto

Dacia
1-1
Milsami

Zaria
3-0
Speranţa Nisporeni

 
Kom
2-1
Petrovac

Iskra
4-1
Dečić

Zeta
0-0
Rudar

Mladost
2-1
Grbalj

 
NAC Breda
0-1
ADO Den Haag

 

0-1 Tom Beugelsdijk (80)

Publik 18 523

PEC Zwolle
3-2
Groningen

PSV
4-0
Willem II

Excelsior
0-2
VVV

 
Ballinamallar…
0-2
Ards

Ballymena United
0-2
Coleraine

Cliftonville
3-2
Linfield

Warrenpoint Town
2-2
Carrick Rangers

 
Stabæk
4-2
Vålerenga

 
Lechia Gdańsk
1-0
Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin
0-0
Korona Kielce

Wisła Kraków
0-0
Jagiellonia Białystok

 
Paços de Ferreira
3-2
Moreirense

Portimonense
2-2
Desportivo Aves

Boavista
1-0
Feirense

Rio Ave
2-1
Vitória Setúbal

 
Viitorul
5-2
CSM Iaşi

Dinamo Bucureşti
1-1
Astra Giurgiu

 
SKA Khabarovsk
2-1
Rostov

Tosno
1-0
Akhmat Grozny

Rubin Kazan
0-1
Amkar Perm

Spartak Moskva
2-0
Ural

 
Folgore
2-1
Virtus

Juvenes / Dogana
0-0
Cosmos

San Giovanni
2-4
Faetano

Fiorentino
2-5
Tre Fiori

Tre Penne
0-0
Pennarossa

La Fiorita
0-2
Domagnano

Cailungo
0-0
Libertas

 
Grasshopper
0-0
Basel

 
Mačva Šabac
1-1
Bačka Palanka

Borac Čačak
3-1
Radnik Surdulica

Javor Ivanjica
3-2
Rad Beograd

Spartak Subotica
4-2
Radnički Niš

Voždovac
6-1
Zemun

 
Aberdeen
3-0
St. Johnstone

Celtic
2-2
Hibernian

Dundee FC
2-1
Hearts of Midlothian

Kilmarnock
0-2
Ross County

Motherwell
3-0
Partick Thistle

 
Spartak Trnava
2-0
DAC

Žilina
2-1
Zemplín Michalovce

Podbrezová
1-0
Senica

Slovan Bratislava
1-1
Nitra

Trenčín
3-0
Zlaté Moravce

 
Ankaran Hrvatini
0-3
Rudar

Krško
2-0
Aluminij

Maribor
0-0
Triglav

 
Deportivo La Coruña
2-1
Getafe

1-1 Lucas Pérez (66)
2-1 Florin Andone (87)

0-1 Amath Ndiaye (54)

Publik 19 323

Sevilla
2-0
Málaga

1-0 Éver Banega (straff, 68)
2-0 Luis Muriel (70)

 

Publik 34 430

Levante
0-2
Deportivo Alavés

 

0-1 Munir (33)
0-2 Álvaro Medrán (81)

Publik 18 528

Leganés
0-0
Atlético Madrid

Publik 11 454

 
Real Valladolid
4-1
Córdoba

Numancia
5-1
Albacete

Lorca
3-0
Cádiz

 
AFC Eskilstuna
1-1
Jönköpings Södra

1-0 Mohamed Buya Turay (15)

1-1 Daryl Smylie (83)

Publik 3 165

 
Öster
1-1
Örgryte

1-1 Karl-Johan Lindblad (straff, 90+2)

0-1 Johan Hammar (60)

Publik 2 673

Frej
5-0
IFK Värnamo

1-0 Nsima Peter (27)
2-0 Nsima Peter (33)
3-0 Martin Falkeborn (53)
4-0 Alie Sesay (63)
5-0 Dusan Jajic (79)

 

Publik 548

GAIS
0-0
Brommapojkarna

 
Slovácko
0-0
Karviná

Dukla Praha
0-0
Sparta Praha

 
Sivasspor
3-1
Antalyaspor

Osmanlıspor
3-0
Kasımpaşa

Kayserispor
3-1
Bursaspor

Galatasaray
3-2
Karabükspor

 
Borussia Mönchengladbach
2-1
Hannover 96

1-0 Matthias Ginter (67)
2-1 Thorgan Hazard (straff, 90+4)

1-1 Martin Harnik (71)

Publik 50 542

Eintracht Frankfurt
2-1
VfB Stuttgart

1-0 Ante Rebić (42)
Utvisning Simon Falette (64)
2-1 Sebastien Haller (90+3)

1-1 Simon Terodde (61)

Publik 51 500

Augsburg
1-2
Borussia Dortmund

1-1 Caiuby (11)

0-1 Andriy Yarmolenko (4)
1-2 Shinji Kagawa (23)

Publik 30 660

Wolfsburg
1-1
Mainz 05

1-0 Josua Guilavogui (55)
Utvisning Paul Ntep (90)

1-1 Yoshinori Muto (74)

Publik 24 352

Hamburger SV
0-0
Werder Bremen

Publik 54 613

 
Nürnberg
1-2
Arminia Bielefeld

Erzgebirge Aue
1-2
Union Berlin

Holstein Kiel
3-0
Bochum

 
Olimpik Donetsk
3-2
Mariupol

Oleksandriya
0-0
Zirka Kropyvnytskyi

 
Újpest
1-1
Debrecen

Puskás
1-2
Paksi SE

Balmazújváros Sport
2-3
Ferencváros

Diósgyőr
2-3
Videoton

Szombathelyi Haladás
2-2
Mezőkövesd-Zsóry

Honvéd
1-4
Vasas

 
Krumkachy
2-2
Neman Grodno

Naftan Novopolotsk
0-3
Gomel

Dnepr Mogilev
1-1
FK Minsk

 
Bangor City
0-1
Barry Town United

Cardiff MU
2-1
Prestatyn Town

Carmarthen Town
0-5
The New Saints

Llandudno
1-2
Cefn Druids

Newtown
0-1
Connah's Quay

 
St. Pölten
0-3
Sturm Graz

Admira
4-2
LASK Linz

Mattersburg
0-1
Rapid Wien