ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 28 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

4

tävlingar

28

matcher

28

resultat

24

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Astana
1-1
Slavia Praha

1-1 Marin Tomasov (42)

0-1 Michael Ngadeu-Ngadjui (18)

Viktoria Plzeň
3-1
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Milan Petržela (29)
2-1 Jan Kopic (76)
3-1 Marek Bakoš (89)

1-1 Anthony Nwakaeme (69)

Lugano
1-2
Steaua Bucuresti

1-0 Mattia Bottani (14)

1-1 Claudiu Budescu (58)
1-2 Junior Maranhão (64)

Athletic Club
0-1
Zorya Luhansk

 

0-1 Ihor Kharatin (26)

Östersund
1-0
Hertha BSC

1-0 Brwa Nouri (straff, 22)

 

1. FC Köln
0-1
Crvena Zvezda

 

0-1 Richmond Boakye (30)

BATE Borisov
2-4
Arsenal

1-3 Mirko Ivanić (28)
2-4 Mikhail Gordeychuk (67)

0-1 Theo Walcott (9)
0-2 Theo Walcott (22)
0-3 Rob Holding (25)
1-4 Oliver Giroud (straff, 49)

Salzburg
1-0
Olympique Marseille

Konyaspor
2-1
Vitória Guimarães

1-0 Musa Araz (24)
2-0 Deni Milosevic (48)

2-1 Paolo Hurtado (74)

Lazio
2-0
Zulte-Waregem

1-0 Felipe Caicedo (18)
2-0 Ciro Immobile (90)

 

Nice
3-0
Vitesse

1-0 Alassane Pléa (16)
2-0 Allan Saint-Maximin (45)
3-0 Alassane Pléa (82)

 

Rosenborg
3-1
Vardar

1-0 Nicklas Bendtner (straff, 25)
2-0 Anders Konradsen (56)
3-0 Vegar Hedenstad (68)

3-1 Alves (90+1)

Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Real Sociedad

1-0 Emiliano Rigoni (5)
2-0 Aleksandr Kokorin (24)
3-1 Aleksandr Kokorin (60)

2-1 Diego Llorente (41)

Maccabi Tel Aviv
0-0
Villarreal

Partizan
2-3
Dynamo Kyiv

1-0 Ognjen Ožegović (34)
2-0 Leandre Tawamba Kana (42)

2-1 Júnior Moraes (straff, 54)
2-2 Vitaliy Buyalsky (68)
2-3 Júnior Moraes (84)

Skënderbeu Korçë
1-1
Young Boys

1-0 Ali Sowe (65)

1-1 Roger Assalé (72)

AEK
2-2
Austria Wien

1-0 Marko Livaja (28)
2-2 Marko Livaja (90)

1-1 Cjristoph Monschein (43)
1-2 Ismael Tajouri (49)

Milan
3-2
Rijeka

1-0 André Silva (14)
2-0 Mateo Musacchio (53)
3-2 Patrick Cutrone (90+4)

2-1 Boadu Acosty (84)
2-2 Josip Elez (straff, 90)

Olympique lyonnais
1-1
Atalanta

1-0 Bertrand Traoré (45)

1-1 Alejandro Gómez (57)

Everton
2-2
Apollon

1-1 Wayne Rooney (21)
2-1 Nikola Vlašić (66)

0-1 Adrián Sardinero (12)
Utvisning Valentin Roberge (86)
2-2 Hèctor Yuste (88)

Ludogorets
2-1
1899 Hoffenheim

1-1 Svetoslav Dyakov (46)
2-1 Jody Lukoki (72)

0-1 Pavel Kadeřábek (2)

Sporting Braga
2-1
İstanbul Başakşehir

1-0 Koka (26)
2-1 Fransérgio (89)

1-1 Emre Belözoğlu (28)

Lokomotiv Moskva
3-0
Zlín

1-0 Manuel Fernandes (straff, 2)
2-0 Manuel Fernandes (6)
3-0 Manuel Fernandes (17)

 

Sheriff
0-0
København

 
Första omgången, match 2:2
Kamza
5-1
Iliria Fushë-Krujë

Information Kamza vidare med sammanlagt 7-1.

 
Drita
1-1
Gjilani

 
Jonava
2-1
Kauno Žalgiris

Sūduva
2-0
Utenis Utena