ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 24 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

226

matcher

226

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
3-0
Laçi

Teuta Durrës
1-2
Flamurtari

 
FC Santa Coloma
1-0
UE Santa Coloma

Engordany
2-0
Encamp

Lusitanos
0-1
Sant Julià

Inter Club d'Escaldes
2-0
Penya Encarnada

 
Alashkert
0-2
Shirak

 
Qabala
2-1
Neftçi

 
Gent
0-1
Zulte-Waregem

Sporting Charleroi
1-2
Club Brugge

Standard Liège
2-1
Lokeren

 
Krupa na Vrbasu
2-0
Borac Banja Luka

Široki Brijeg
1-0
Vitez

 
Botev Plovdiv
3-0
Lokomotiv Plovdiv

Septemvri Sofia
1-4
Ludogorets

 
Olympiakos
0-0
Paphos

Ermis
2-0
Ethnikos Achna

 
AaB
3-1
Lyngby

OB
3-1
Randers

Hobro
1-2
Brøndby

 
Brighton & Hove Albion
1-0
Newcastle United

 
Sheffield Wednesday
2-4
Sheffield United

 
Kemi
1-1
VPS

Lahti
1-1
RoPS

KuPS
3-2
HIFK

 
Olympique Marseille
2-0
Toulouse

Saint-Étienne
2-2
Stade rennais

Strasbourg
1-2
Nantes

 
EB/Streymur
1-2
Skála

ÍF
0-2
NSÍ

0-0
HB

07 Vestur
4-3
B36

Víkingur
2-3
TB/FCS/Royn

 
Torpedo Kutaisi
1-1
Dinamo Tbilisi

 
PAOK
1-0
PAS Giannina

Kerkyra
1-1
Levadiakos

Panionios
4-1
AEL

AEK
3-2
Olympiakos

 
Stjarnan
1-2
Valur

Fjölnir
2-2
KR

Breiðablik
3-2
ÍBV

KA
2-1
Grindavík

Víkingur Reykjavík
0-0
ÍA

Víkingur Ólafsvík
1-1
FH

 
Maccabi Petah …
1-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Tel Aviv
0-0
Maccabi Haifa

 
Sampdoria
2-0
Milan

Cagliari
0-2
Chievo

Crotone
2-0
Benevento

Hellas Verona
0-3
Lazio

Internazionale
1-0
Genoa

Sassuolo
0-1
Bologna

Fiorentina
1-1
Atalanta

 
Cesena
0-2
Ascoli

 
Akzhayik
1-2
Shakhter Karagandy

Okzhetpes
1-2
Atyrau

Kairat
2-0
Tobol

Ordabasy
1-2
Irtysh

Aktobe
0-1
Kaisar

 
Vllaznia
0-4
Drita

 
Istra 1961
0-0
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
2-2
Lokomotiva Zagreb

 
Spartaks Jūrmala
3-1
Metta / LU

Ventspils
0-2
Riga

 
Final
Stumbras
1-0
Žalgiris

 
Andra omgången
Luxembourg-Porto
0-1
Victoria Rosport

Kopstal 33
0-5
Jeunesse Canach

Kischpelt Wilwerwiltz
0-13
F91 Dudelange

Vinesca Ehnen
0-7
UT Pétange

Blô-Weiss Medernach
1-3
Rodange

Colmarberg
1-2
Norden

Alisontia Steinsel
0-1
Wiltz

Blo Weiss Itzig
1-2
Mamer

Orania Vianden
2-4
Union Kayl-Tétange

URB
1-2
Mondorf-les-Bains

Sanem
0-8
Racing

Steinfort
0-2
RM Hamm Benfica

Reisdorf
0-8
Rumelange

Minerva Lintgen
0-3
Differdange 03

Yellow Boys Weiler
1-3
Union Mertert

Obercorn
1-6
UNA Strassen

Marisca Mersch
1-3
Progrès Niederkorn

Young Boys
1-6
Swift Hesperange

Racing Troisvierges
1-16
Jeunesse d'Esch

Daring Echternach
1-4
UN Käerjéng

Bettembourg
2-4
Grevenmacher

Moutfort/Medingen
0-10
Etzella Ettelbrück

Ehlerange
1-2
Koeppchen

Alliance Aischdall
0-5
Jeunesse Junglinster

Berdorf Consdorf
1-0
Jeunesse Schieren

CeBra 01
0-4
Esch

Feulen
1-5
Erpeldange

Lorentzweiler
0-4
Sandweiler

 
Sileks
1-0
Pobeda

Rabotnički
1-2
Akademija Pandev

Skopje
1-2
Shkendija

Pelister
0-1
Vardar

 
St. Andrews
2-3
Gzira United

Balzan
2-1
Valletta

 
Speranţa Nisporeni
2-0
Spicul Chișcăreni

Milsami
1-0
Zaria

 
Utrecht
1-7
PSV

Heracles
1-2
Roda JC

VVV
1-1
PEC Zwolle

Groningen
1-0
Twente

AZ
0-2
Excelsior

 
Aalesund
0-1
Sogndal

Kristiansund
1-0
Stabæk

Lillestrøm
0-3
Rosenborg

Molde
3-1
Sandefjord

Strømsgodset
2-1
Tromsø

Vålerenga
2-1
Brann

 
Zagłębie Lubin
1-0
Sandecja Nowy Sącz

Jagiellonia Białystok
1-0
Legia Warszawa

 
Vitória Guimarães
2-1
Marítimo

Feirense
1-4
Belenenses

Tondela
1-2
Sporting Braga

Desportivo Aves
0-0
Rio Ave

 
Andra omgången
Minas de Argozelo
0-4
Cova Piedade

Vilafranquense
1-0
Penafiel

Condeixa
1-3
Nacional

Coimbrões
1-3
Famalicão

Vila Real
1-0
UD Oliveirense

Amarante
1-0
Varzim

Vizela
2-1
Sporting Covilhã

Lusitano FCV
0-1
Academico Viseu

Moura
1-0
Gil Vicente

Merelinense
3-1
Real

Sourense
0-2 f
Leixões

Sertanense
0-2
União Madeira

Sacavenense
0-1
Arouca

Águia FC Vimioso
2-3
Vasco da Gama

Caldas
1-0
Olímpico do Mo…

Pedras Rubras
0-4
Anadia

União Idanhense
0-4
AR São Martinho

Torcatense
2-0
Lusitano VRSA

Felgueiras 1932
2-1
Pedras Salgadas

Cesarense
3-2
Águias do Moradal

Espinho
1-0
Moncarapachense

Benfica Castelo Branco
0-2
União de Leiria

Trofense
0-1
Sintrense

Freamunde
4-2
Maria da Fonte

Guadalupe
2-3
Operário

Sanjoanense
3-0
Crato

Canelas 2010
3-0
Resende

Pinhalnovense
4-0
Leiria e Marrazes

Fátima
4-2 f
Eléctrico

Casa Pia
5-0
Recreativo Canaviais

Mortágua
0-2
Torreense

Lusitano GC Évora
4-1
Pêro Pinheiro

Oleiros
3-0
Sousense

Lourinhanense
2-3
Gafanha

Olhanense
4-1
Lamego

Amora
2-3
Farense

Alta Lisboa
3-2
Salgueiros

Coruchense
5-2
Mondinense

Oliveirense
2-1
Mafra

Bragança
1-1* f
Alcains

Information Alcains vidare efter 4-3 på straffar.

Praiense
2-0
Louletano

Marinhense
0-1
Oriental Lisboa

Esmoriz
0-1
Vilaverdense

 
Juventus Bucureşti
1-1
Gaz Metan Mediaş

CSM Iaşi
1-1
Poli Timişoara

Steaua Bucureşti
1-0
Dinamo Bucureşti

 
Ural Yekaterinburg
3-1
Tosno

Rostov
0-1
Lokomotiv Moskva

Ufa
1-0
Arsenal Tula

FK Krasnodar
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

 
Cosmos
3-0
San Giovanni

Pennarossa
2-1
Juvenes / Dogana

Domagnano
2-5
Faetano

 
Lugano
0-3
Grasshopper

Sion
0-1
Young Boys

St. Gallen
3-0
Thun

 
Zemun
1-1
Spartak Subotica

Crvena Zvezda
2-0
Vojvodina

Napredak
3-1
Mačva Šabac

Mladost Lučani
1-3
Voždovac

Radnički Niš
1-0
Javor Ivanjica

Rad Beograd
2-4
Partizan

Čukarički
2-0
Borac Čačak

Radnik Surdulica
3-1
Bačka Palanka

 
Motherwell
0-1
Aberdeen

 
Första omgången
BSC Glasgow
1-0
Dalbeattie Star

 
Zemplín Michalovce
1-2
DAC

Tatran Prešov
0-7
Trenčín

Žilina
3-2
Slovan Bratislava

 
Domžale
0-1
Rudar

 
Espanyol
4-1
Deportivo La Coruña

Getafe
4-0
Villarreal

Las Palmas
0-2
Leganés

Eibar
0-4
Celta de Vigo

Real Sociedad
2-3
Valencia

 
Huesca
1-0
Real Valladolid

Rayo Vallecano
3-1
Cultural Leonesa

Albacete
2-1
Real Oviedo

Cádiz
0-0
Numancia

Real Zaragoza
1-1
Gimnàstic Tarragona

 
Kalmar
2-1
Östersund

Djurgården
1-1
Hammarby

Jönköpings Södra
2-2
GIF Sundsvall

Häcken
1-6
AIK

 
Norrby
0-2
Öster

Syrianska
1-2
Gefle

Helsingborg
0-0
Falkenberg

 
Karviná
2-1
Zbrojovka Brno

Vysočina Jihlava
2-1
Baník Ostrava

Sparta Praha
3-0
Teplice

 
Sivasspor
2-3
Göztepe

Karabükspor
2-4
Yeni Malatyaspor

Kasımpaşa
1-1
Kayserispor

Bursaspor
1-2
Galatasaray

 
Hannover 96
0-0
1. FC Köln

Bayer Leverkusen
3-0
Hamburger SV

 
Darmstadt 98
3-3
Dynamo Dresden

Greuther Fürth
1-3
1. FC Nürnberg

Bochum
2-0
Ingolstadt

 
Stal Kamianske
1-1
Olimpik Donetsk

Mariupol
1-1
Oleksandriya

Karpaty Lviv
1-1
Chornomorets Odesa

Vorskla Poltava
1-1
Zorya Luhansk

 
Slavia Mozyr
3-1
Krumkachy

FK Minsk
0-0
Vitebsk

Gorodeya
2-0
Naftan Novopolotsk

Neman Grodno
0-1
Torpedo BelAZ

 
Salzburg
0-0
Austria Wien