ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 23 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

55

tävlingar

212

matcher

212

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Lushnja
0-0
Kamza

Luftëtari Gjirokastër
0-0
Vllaznia Shkodër

Skënderbeu Korçë
2-0
Partizani Tirana

 
Gandzasar
3-1
Pyunik

 
Səbail
1-0
Kapaz

Zira
1-1
İnter Bakı

 
Genk
1-1
Oostende

Royal Excel Mouscron
3-2
Eupen

Mechelen
2-0
Sint-Truiden

Waasland-Beveren
1-2
Anderlecht

 
Čelik
2-0
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
1-4
Sarajevo

Sloboda Tuzla
1-0
Željezničar

Zrinjski
2-0
Mladost Doboj Kakanj

 
Slavia Sofia
4-0
Vitosha Bistritsa

OFK Pirin
1-2
Vereya

Cherno More
0-0
Etar

 
Omonia Nicosia
2-2
Alki Oroklini

AEL
1-1
Apollon

Nea Salamis
1-0
AEK

 
Horsens
2-0
FC Helsingør

FC København
4-0
Silkeborg

 
West Ham United
2-3
Tottenham Hotspur

Burnley
0-0
Huddersfield Town

Everton
2-1
AFC Bournemouth

Manchester City
5-0
Crystal Palace

Southampton
0-1
Manchester United

Stoke City
0-4
Chelsea

Swansea City
1-2
Watford

Leicester City
2-3
Liverpool

 
Bolton Wanderers
0-3
Brentford

Derby County
1-1
Birmingham City

Fulham
1-1
Middlesbrough

Leeds United
3-2
Ipswich Town

Norwich City
0-0
Bristol City

Preston North End
0-0
Millwall

Queens Park Rangers
0-0
Burton Albion

Reading
1-1
Hull City

Sunderland
1-2
Cardiff City

Wolverhampton Wanderers
2-1
Barnsley

Aston Villa
2-1
Nottingham Forest

 
Bristol Rovers
3-1
Blackpool

Charlton Athletic
1-1
Bury

Fleetwood Town
2-4
Southend United

Northampton Town
0-1
Bradford City

Oxford United
1-2
Walsall

Peterborough United
3-2
Wigan Athletic

Plymouth Argyle
0-3
Doncaster Rovers

Rochdale
3-0
Gillingham

Rotherham United
5-1
Oldham Athletic

Scunthorpe United
2-0
Portsmouth

Shrewsbury Town
1-1
Blackburn Rovers

 
Accrington Stanley
1-1
Cheltenham Town

Barnet
1-2
Crawley Town

Colchester United
1-2
Wycombe Wanderers

Coventry City
2-0
Exeter City

Crewe Alexandra
0-5
Carlisle United

Luton Town
1-0
Chesterfield

Mansfield Town
2-1
Cambridge United

Newport County
1-0
Grimsby Town

Notts County
4-1
Lincoln City

Stevenage
2-1
Morecambe

Yeovil Town
1-1
Port Vale

 
Paide
4-2
Tulevik

Nõmme Kalju
6-0
Vaprus

Sillamäe Kalev
1-2
Flora

Levadia
3-1
Tammeka

 
Final
SJK
0-1
HJK

 
Girondins Bordeaux
3-1
EA Guingamp

Caen
1-0
Amiens

Olympique lyonnais
3-3
Dijon

Metz
0-1
Troyes

Montpellier
0-0
Paris Saint-Germain

 
Lorient
0-0
Nancy-Lorraine

 
Lokomotivi Tbilisi
3-0
Chikhura

Dila
2-1
Samtredia

 
Apollon Smirnis
0-1
Platanias

Atromitos
3-0
Lamia

Panaitolikos
2-0
Panathinaikos

 
Hapoel Acre
1-1
Bnei Yehuda

Hapoel Ra'anana
0-3
Hapoel Ashkelon

Ashdod
0-3
Maccabi Netanya

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Roma
3-1
Udinese

SPAL
2-3
Napoli

Juventus
4-0
Torino

 
Bari 1908
3-0
Ternana

Brescia
2-2
Foggia

Cremonese
0-0
Pescara

Empoli
0-1
Cittadella

Novara
1-2
Avellino

Perugia
1-0
Frosinone

Salernitana
2-0
Spezia

Virtus Entella
0-0
Carpi

Venezia
0-1
Parma

 
Astana
2-0
Taraz

 
Llapi
2-0
Vëllaznimi

Besa Pejë
2-0
Liria Prizren

Drenica Skënderaj
4-1
Flamurtari

Gjilani
0-0
Prishtina

 
Cibalia
1-2
Inter Zaprešić

Slaven Koprivnica
1-1
Rijeka

 
Andra omgången
Wincrange
1-5
Fola Esch

Pratzerthal-Redange
3-5
Jeunesse Useldange

 
Renova
0-0
Shkupi

 
Lija Athletic
0-2
Sliema Wanderers

Tarxien Rainbows
1-1
Senglea Athletic

Birkirkara
3-2
Naxxar Lions

Hamrun Spartans
0-1
Floriana

 
Sfîntul Gheorghe
0-0
Zimbru

Dinamo-Auto
1-0
Petrocub

Sheriff
6-3
Dacia

 
Willem II
1-2
Heerenveen

Ajax
0-2
Vitesse

Feyenoord
2-1
NAC Breda

ADO Den Haag
1-0
Sparta Rotterdam

 
Glenavon
3-0
Ards

Ballinamallar…
1-3
Ballymena United

Carrick Rangers
1-2
Cliftonville

Crusaders
1-1
Dungannon Swifts

Glentoran
0-0
Coleraine

 
Haugesund
2-1
Viking

 
Nieciecza
2-1
Lechia Gdańsk

Pogoń Szczecin
1-2
Górnik Zabrze

Korona Kielce
2-1
Wisła Kraków

 
Estoril
0-2
Chaves

Moreirense
1-1
Sporting CP

Benfica
2-0
Paços de Ferreira

 
Andra omgången
Gondomar
0-1
Santa Clara

Mirandela
1-2
Académica

Ideal
1-0
Almodôvar

 
Concordia Chiajna
2-1
Sepsi

 
Dinamo Moskva
0-0
CSKA Moskva

Spartak Moskva
2-2
Anzhi

 
Murata
1-2
Fiorentino

Cailungo
0-0
Folgore

Tre Penne
1-3
La Fiorita

Libertas
2-0
Virtus

 
Basel
1-0
Zürich

Luzern
2-3
Lausanne Sport

 
Rangers
0-2
Celtic

Hearts of Midlothian
1-1
Partick Thistle

Kilmarnock
0-1
Dundee FC

Ross County
2-1
Hibernian

St. Johnstone
1-1
Hamilton Academical

 
Första omgången
Banks O' Dee
4-0
Huntly

Brora Rangers
5-0
Girvan

Civil Service Strollers
2-1
Strathspey Thistle

Clachnacuddin
8-0
Fort William

Colville Park
2-1
Cumbernauld Colts

Deveronvale
3-1
Hawick Royal Albert

Edinburgh University
2-1
Lossiemouth

Edusport Academy
1-1
Rothes

Formartine United
2-1
Turriff United

Fraserburgh
2-1
Forres Mechanics

Gala Fairydean Rovers
0-2
Keith

Glenafton Athletic
4-0
Threave Rovers

Lothian Hutchison
3-2
Inverurie Loco Works

Nairn County
1-0
Whitehill Welfare

Selkirk
4-0
Gretna 2008

Wick Academy
2-2
Stirling University

 
Nitra
0-0
Ružomberok

Senica
1-3
Spartak Trnava

Zlaté Moravce
1-0
Podbrezová

 
Triglav
1-3
Ankaran Hrvatini

Gorica
2-1
Krško

Celje
0-0
Olimpija

 
Atlético Madrid
2-0
Sevilla

Deportivo Alavés
1-2
Real Madrid

Málaga
3-3
Athletic Club

Girona
0-3
Barcelona

 
Reus Deportiu
0-0
Osasuna

Sporting Gijón
1-0
Lorca

Granada
3-1
Córdoba

Tenerife
4-0
Alcorcón

 
Halmstad
2-1
IFK Norrköping

 
Degerfors
3-1
Frej

Brommapojkarna
3-1
Åtvidaberg

Varbergs BoIS
1-0
Dalkurd

 
Zlín
1-1
Slavia Praha

Bohemians 1905
0-1
Jablonec

Sigma Olomouc
3-0
Dukla Praha

Mladá Boleslav
0-2
Viktoria Plzeň

 
Konyaspor
2-0
Akhisar Belediyespor

Gençlerbirliği
1-0
İstanbul Başakşehir

Fenerbahçe
2-1
Beşiktaş

 
RB Leipzig
2-1
Eintracht Frankfurt

1899 Hoffenheim
2-0
Schalke 04

Werder Bremen
0-0
Freiburg

Mainz 05
1-0
Hertha BSC

VfB Stuttgart
0-0
Augsburg

Borussia Dortmund
6-1
Borussia Mönchengladbach

 
St. Pauli
1-2
Fortuna Düsseldorf

Arminia Bielefeld
1-1
Heidenheim

Jahn Regensburg
2-1
Eintracht Brau…

 
Zirka Kropyvnytskyi
2-4
Shakhtar Donetsk

Dynamo Kyiv
0-0
Veres Rivne

 
Vasas
Avbr
Szombathelyi Haladás

Ferencváros
2-0
Diósgyőr

Paksi SE
1-0
Balmazújváros Sport

Debrecen
3-0
Puskás

Mezőkövesd-Zsóry
2-4
Újpest

Videoton
1-1
Honvéd

 
BATE Borisov
6-0
Slutsk

Shakhtyor
4-0
Isloch Minsk Raion

 
Connah's Quay
1-0
Cardiff MU

Prestatyn Town
0-0
Newtown

Aberystwyth Town
2-3
Bangor City

 
Rapid Wien
4-2
Wolfsberger AC

Sturm Graz
0-0
Rheindorf Altach

St. Pölten
1-1
Admira

LASK Linz
2-2
Mattersburg