ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 17 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

48

tävlingar

146

matcher

146

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Laçi
0-1
Luftëtari Gjirokastër

Vllaznia Shkodër
0-1
Teuta Durrës

 
Sant Julià
0-0
Engordany

Encamp
1-3
Inter Club d'Escaldes

Penya Encarnada
0-6
FC Santa Coloma

UE Santa Coloma
0-1
Lusitanos

 
Ararat
0-2
Gandzasar

 
Səbail
1-3
Qabala

Qarabağ
2-0
Kapaz

 
Zulte-Waregem
2-1
Royal Excel Mouscron

Oostende
0-2
Gent

Eupen
1-1
Standard Liège

 
Željezničar
4-1
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
1-0
Radnik Bijeljina

 
Vitosha Bistritsa
0-0
OFK Pirin

Lokomotiv Plovdiv
1-2
Slavia Sofia

 
Doxa
4-1
Nea Salamis

Alki Oroklini
3-3
Aris

 
Midtjylland
5-1
Hobro

FC Helsingør
0-4
FC København

Brøndby
0-0
AaB

 
Chelsea
0-0
Arsenal

Manchester United
4-0
Everton

 
Doncaster Rovers
0-1
Scunthorpe United

 
Andra kvalomgången
FC Romania
2-2
Hayes & Yeading United

Thamesmead Town
1-1
Billericay Town

Albion Sports
0-4
Ashton Athletic

1874 Northwich
1-0
North Ferriby United

Stourbridge
2-0
St Ives Town

 
IFK Mariehamn
3-2
Kemi

 
Amiens
0-2
Olympique Marseille

Angers
0-1
Metz

Stade rennais
0-1
Nice

Paris Saint-Germain
2-0
Olympique lyonnais

 
Chikhura
2-1
Kolkheti Poti

Shukura
0-1
Dila

Dinamo Tbilisi
1-4
Saburtalo

 
Panathinaikos
1-0
Apollon Smirnis

AEL
0-0
Atromitos

Platanias
0-0
Kerkyra

Lamia
0-1
AEK

 
Grindavík
4-3
Breiðablik

FH
2-1
ÍBV

ÍA
2-2
Stjarnan

KR
0-0
KA

Valur
4-1
Fjölnir

 
Bnei Sakhnin
0-0
Ashdod

Bnei Yehuda
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Sassuolo
1-3
Juventus

Milan
2-1
Udinese

Napoli
6-0
Benevento

SPAL
0-2
Cagliari

Torino
2-2
Sampdoria

Chievo
1-1
Atalanta

Genoa
2-3
Lazio

 
Shakhter Karagandy
2-1
Okzhetpes

 
Hajduk Split
0-2
Rijeka

Rudeš
1-0
Istra 1961

 
Metta / LU
2-2
Ventspils

 
Hostert
1-2
UNA Strassen

Fola Esch
3-2
UT Pétange

Racing
2-1
Esch

Victoria Rosport
0-4
F91 Dudelange

Rodange
0-1
Mondorf-les-Bains

 
Rabotnički
2-6
Shkendija

Sileks
0-1
Shkupi

Skopje
1-1
Vardar

Pobeda
2-2
Akademija Pandev

 
Mosta
3-1
Tarxien Rainbows

Sliema Wanderers
0-1
Valletta

 
Zaria
0-2
Sheriff

 
Vitesse
1-1
VVV

ADO Den Haag
1-1
Ajax

Twente
4-0
Utrecht

PSV
1-0
Feyenoord

 
Lillestrøm
0-0
Kristiansund

Sandefjord
0-1
Brann

Sogndal
0-1
Haugesund

Tromsø
5-0
Sarpsborg 08

Viking
2-3
Molde

Rosenborg
3-0
Vålerenga

 
Sandecja Nowy Sącz
1-0
Nieciecza

Legia Warszawa
1-0
Cracovia Kraków

 
Belenenses
2-1
Estoril

Rio Ave
1-2
Porto

Sporting Braga
2-1
Vitória Guimarães

 
Concordia Chiajna
0-1
CFR Cluj

Steaua Bucureşti
4-0
Gaz Metan Mediaş

 
SKA Khabarovsk
2-2
Akhmat Grozny

Tosno
2-2
Spartak Moskva

Rubin Kazan
0-1
Ural Yekaterinburg

 
Virtus
0-0
Cailungo

Tre Fiori
3-1
Murata

 
Andra omgången
Linth
1-1* f
St. Gallen

Information St. Gallen vidare efter 4-3 på straffar.

Delémont
4-2
Winterthur

Köniz
0-1
Lugano

Old Boys
0-4
Young Boys

Wil
0-3
Thun

Biel-Bienne
0-5
Grasshopper

Echallens
3-2 f
Neuchâtel Xamax

Chiasso
0-1
Basel

 
Mačva Šabac
4-0
Radnik Surdulica

Bačka Palanka
2-3
Čukarički

Spartak Subotica
3-3
Mladost Lučani

Voždovac
0-2
Crvena Zvezda

Borac Čačak
3-1
Rad Beograd

Partizan
3-1
Radnički Niš

Javor Ivanjica
0-1
Zemun

 
Zlaté Moravce
2-3
DAC

 
Gorica
0-3
Maribor

 
Deportivo Alavés
0-3
Villarreal

Girona
0-1
Sevilla

Las Palmas
1-0
Athletic Club

Real Sociedad
1-3
Real Madrid

 
Cultural Leonesa
3-2
Huesca

Alcorcón
1-1
Barcelona B

Gimnàstic Tarragona
3-1
Albacete

Real Oviedo
1-0
Cádiz

Córdoba
2-0
Tenerife

 
Sirius
0-5
Östersund

AIK
4-1
Halmstad

Malmö FF
4-0
Hammarby

 
Falkenberg
1-1
Örgryte

Norrby
1-0
Brommapojkarna

IFK Värnamo
2-1
Degerfors

 
Jablonec
5-0
Vysočina Jihlava

Slavia Praha
2-0
Sparta Praha

 
Osmanlıspor
2-4
Sivasspor

İstanbul Başakşehir
2-2
Trabzonspor

Alanyaspor
1-4
Fenerbahçe

Göztepe
3-2
Gençlerbirliği

 
1899 Hoffenheim
1-1
Hertha BSC

Bayer Leverkusen
4-0
Freiburg

Borussia Dortmund
5-0
1. FC Köln

 
Darmstadt 98
4-3
Arminia Bielefeld

Greuther Fürth
3-1
Fortuna Düsseldorf

Bochum
1-2
Heidenheim

Jahn Regensburg
0-2
Dynamo Dresden

 
Zorya Luhansk
0-0
Karpaty Lviv

Olimpik Donetsk
1-2
Dynamo Kyiv

Chornomorets Odesa
0-0
Shakhtar Donetsk

 
Naftan Novopolotsk
3-2
Neman Grodno

Slutsk
1-0
Dinamo Brest

Slavia Mozyr
0-3
Shakhtyor

 
Mattersburg
1-2
Salzburg

Austria Wien
5-1
St. Pölten